Ogromna awaria Internetu spowodowana przez Fastly Customer

Ogromna awaria Internetu spowodowana przez Fastly Customer

Ta wiadomość woła o Steve’a Urkela „Czy ja to zrobiłem?” mem do niego dołączony. Większość internetu została tymczasowo zamknięta we wtorek. Szybko ogłosił, że gdy wszystko już działało, jeden z jego klientów, który zmienił ustawienia, był źródłem ogromnej przerwy w dostępie do Internetu.

Klient szybko powoduje przerwy

Nie chodziło tylko o wiele stron internetowych – usunięto najpopularniejsze strony internetowe z całego świata, takie jak Amazon. To sprawia, że ​​zastanawiamy się, czy klient Fastly może spowodować masową awarię Internetu, co mogą zrobić hakerzy? Czy po tych wiadomościach wszyscy wspólnie pracują nad kodem, próbując wymyślić, w jaki sposób mogliby uzyskać ten sam efekt?

W zeszłym miesiącu szybko wprowadzono kod, który zawierał niewykryty błąd. Pozostało to nieaktywne do zaczęło się we wtorek przez klienta aktualizującego konfigurację, według Nicka Rockwella, szefa działu inżynierii i infrastruktury firmy.

„12 maja rozpoczęliśmy wdrażanie oprogramowania, które wprowadziło błąd, który mógł być spowodowany przez określone ustawienia klienta w określonych okolicznościach” – powiedział Rockwell. „Na początku 8 czerwca klient naciskał na prawidłową zmianę konfiguracji, która obejmowała określone okoliczności, które wywołały błąd, powodując, że 85 procent naszej sieci zwracało błędy”.

Internet do szybkiego cięcia włókien

„Wykrywamy awarię w ciągu minuty, a następnie identyfikujemy i izolujemy przyczynę oraz wyłączamy ustawienia” – kontynuował. „W ciągu 49 minut 95 procent naszej sieci działało normalnie”.

„Chociaż istniały określone warunki, które spowodowały to zaciemnienie, powinniśmy byli to przewidzieć. Świadczymy usługi o znaczeniu krytycznym i traktujemy wszelkie działania, które mogą powodować problemy z usługami, z najwyższą wrażliwością i priorytetem. Przepraszamy naszych klientów i tych, którzy na nich polegają za zakłócenia i szczerze dziękujemy społeczności za ich wsparcie ”- podsumował Rockwell.

Szybko i inne popularne sieci dostarczania treści (CDN) działają zgodnie z ideą, że Internet jest bezpieczniejszy i jeszcze szybszy, jeśli jego użytkownicy mogą korzystać z pobliskich serwerów zoptymalizowanych pod kątem rodzaju obciążenia, jakie przenoszą.

Strona internetowa z szybkimi przerwami w dostępie do Internetu

Ta filozofia ogólnie działa dobrze, z krótszym czasem spędzonym na ładowaniu i doświadczonymi operatorami CDN obsługującymi ciężkie podnoszenie zagrożeń bezpieczeństwa, ruchu, rachunków itp. Ale znowu, gdy system wykazuje wadę, czy naprawdę mądrze jest zaufać wielu z nich? ważne strony internetowe dla sieci CDN?

Czytać  Google Fuchsia może być prawie pierwszą wersją dla programistów

Agencja SEO Reboot oszacowała, że ​​chociaż Fastly CDN był nieaktywny tylko przez krótki czas, mógł kosztować Amazon 32 miliony dolarów sprzedaży. Jeśli prowadzisz swoją działalność w ten sposób, możesz być w tym momencie bardzo zaniepokojony.

Z powrotem w grze

Podobno wszystko wróciło do normy, ale czy tak jest naprawdę? Jasne, błąd Fastly został naprawiony, a wszystkie strony internetowe zaangażowane w poważną awarię Internetu zostały przywrócone, ale jakie będą przyszłe szkody?

Gdyby zdarzyło się to raz, z pewnością może się powtórzyć. A teraz wszyscy hakerzy zostali powiadomieni o tej luce w Fastly. Z pewnością spróbują znaleźć sposób na spowodowanie kolejnego przestoju i czerpanie z tego korzyści w jakiś sposób, na przykład za pomocą oprogramowania ransomware.

Przeczytaj o awarii, której Google doświadczył w swoich usługach we wrześniu ubiegłego roku.

Czy ten artykuł jest przydatny?