Odzyskaj swój login Hotmail i zmień jego nazwę na Outlook.com

Odzyskaj swój login Hotmail i zmień jego nazwę na Outlook.com

Założony w połowie lat 90. Hotmail jest jednym z najstarszych adresów e-mail, z których wielu nadal korzysta. Jednak nie istnieje już jako oddzielna usługa poczty internetowej, ponieważ Microsoft Outlook obsługuje teraz wszystkie konta Hotmail. Powoduje to zamieszanie wśród użytkowników, którzy zastanawiają się, czy Hotmail nadal istnieje i czy będzie nadal działał w przyszłości. Możesz również zastanawiać się, jak odzyskać nieaktywną nazwę użytkownika Hotmail lub zmienić adres e-mail Hotmail na adres Outlook. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym przewodniku.

Gdzie jest moje konto Hotmail?

Jak wie wielu aktywnych użytkowników Hotmail, słynny adres e-mail nie zniknął. Wręcz przeciwnie, jest bardzo funkcjonalny i cieszy się taką samą doskonałą reputacją jak Gmail, Outlook czy Yahoo! Konta e-mail Hotmail można łatwo używać z klientem poczty e-mail Outlook, Microsoft Teams, Skype, OneDrive, Office 365, a nawet z programem Windows Insider.

Jednak w niektórych postach i filmach na blogu Microsoft nalega na przejście z domeny Hotmail.com na Outlook.com. Chociaż możesz to łatwo zrobić, nic nie powstrzymuje użytkowników przed dostępem do Hotmail w przeglądarce lub w Outlooku. Android/ios aplikacja.

Jak uzyskać dostęp do mojego konta Hotmail w Outlooku?

W dowolnej przeglądarce internetowej, jeśli wpiszesz „hotmail.com” w pasku adresu, automatycznie przekieruje Cię do „outlook.com”. Stamtąd możesz zalogować się do domeny Hotmail, jeśli pamiętasz swoje hasło. Obecnie nie ma poczty internetowej ani innych ekskluzywnych usług dla Hotmail.

Podobnie wszystkie inne adresy e-mail firmy Microsoft, takie jak Live.com, MSN.com i Passport.com, a także ich poddomeny specyficzne dla kraju, są dostępne bezpośrednio z usługi Outlook.com i można je otwierać tylko z poczty. klienci stacjonarni / mobilni.

Preferencje logowania do usługi Hotmail Zmień nazwę programu Outlook

Jeśli używasz Hotmail z kontem Outlook.com, możesz to zweryfikować za pomocą „Profil konta Microsoft -> Informacje o koncie -> Preferencje logowania ”. Zostanie zapisany jako alias podstawowy lub pomocniczy. Jeśli nigdy nie korzystałeś z konta e-mail Outlook.com, Hotmail będzie wyświetlany jako jedyny dostępny alias.

Jak odzyskać stare konto Hotmail

Masz stare konto Hotmail, do którego nie masz już dostępu? Jeśli logowałeś się raz w roku kalendarzowym (nieco mniej niż 365 dni) i nadal pamiętasz swoje hasło, odzyskanie dostępu jest łatwe. Do otrzymania kodu weryfikacyjnego może być potrzebny alternatywny numer telefonu lub adres e-mail.

Hotmail Zmień nazwę programu Outlook Weryfikacja telefonu

Jeśli jednak nie korzystałeś z konta Hotmail przez długi czas (około dwóch lat lub dłużej), firma Microsoft usunie adres e-mail z powodu braku aktywności. Oznacza to, że wszystkie przechowywane przez Ciebie wiadomości e-mail, kontakty i inne dane zostały trwale usunięte. Każde z tych usuniętych kont e-mail ma 60-dniowy okres oczekiwania, zanim adres e-mail będzie ponownie dostępny.

Czytać  Jak ponownie uruchomić iPhone'a i iPada

Jeśli nie chcesz, aby ktoś inny używał Twojej nieaktywnej nazwy użytkownika Hotmail, najpierw dowiedz się, czy nadal możesz ją odzyskać, korzystając z alternatywny adres e-mail powiązany z kontem Hotmail. Jeśli go nie pamiętasz i zapomniałeś hasła, jedyną opcją jest utworzenie kolejnego konta Hotmail z tą samą nazwą użytkownika. Chociaż wiadomości e-mail nie można odzyskać, możesz użyć starego Hotmaila, aby ponownie zalogować się do dowolnej usługi innej firmy, z której korzystałeś w przeszłości.

Odzyskaj mój stary login Hotmail

1. Najpierw przejdź do sekcji „Utwórz bezpłatne konto” w Strona główna Outlook.com. Tutaj znajdziesz opcje dla Outlook.com (domyślnie) i Hotmail.com w menu rozwijanym. Wybierz nazwę użytkownika do połączenia ze starym kontem Hotmail.

Hotmail Zmień nazwę programu Outlook Utwórz konto

2. Wprowadź żądane hasło do konta e-mail Hotmail. Nie ma znaczenia, czy jest to to samo stare hasło, czy coś nowego, ponieważ to konto e-mail jest nowe.

Hotmail Zmień nazwę programu Outlook Wprowadź hasło

3. Rozwiąż prostą zagadkę, aby potwierdzić prośbę o utworzenie konta. Po utworzeniu nowego konta Microsoft za pomocą usługi Hotmail nastąpi przekierowanie na stronę Outlook.com z powitalnym e-mailem.

4. Przejdź do „Moje konto Microsoft”, aby wypełnić inne szczegóły odzyskanego konta.

Hotmail Zmień nazwę programu Outlook Rozwiąż zagadkę

Zmień nazwę konta z Hotmail na Outlook

Możesz łatwo zmienić swój adres e-mail z Hotmail na Outlook.com, zachowując istniejącą nazwę użytkownika. Umożliwiłoby to wysyłanie wiadomości e-mail na stary adres Hotmail podczas logowania się przy użyciu nowego adresu Outlook.com. Twoje hasło pozostaje bez zmian.

1. Zaloguj się do Outlook.com za pomocą swojego konta Hotmail i kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu. Stąd możesz otworzyć „Moje konto Microsoft”.

Hotmail Zmień nazwę Outlook Moje konto Microsoft

2. Przejdź do swojego profilu konta Microsoft i wybierz „Edytuj informacje o koncie” w sekcji „Informacje o koncie”.

Hotmail Zmień nazwę programu Outlook Edytuj informacje o koncie

3. Na stronie „Zarządzaj sposobem logowania się do firmy Microsoft” zobaczysz wszystkie aliasy e-mail, których używasz do uzyskiwania dostępu do Outlook.com, Skype, OneDrive i innych usług. Jeśli nigdy nie używałeś niczego innego niż Hotmail, nie będzie innych opcji.

4. Kliknij „Dodaj e-mail”.

Hotmail Zmień nazwę Outlook Zarządzaj logowaniem Dodaj e-mail

5. Wybierz nowy alias e-mail w usłudze Outlook.com. Może być dokładnie taka sama jak Twoja stara nazwa użytkownika Hotmail.

Hotmail Zmień nazwę programu Outlook Dodaj nowy alias e-mail

Po utworzeniu nowego adresu e-mail Outlook.com z taką samą nazwą użytkownika jak Hotmail możesz ustawić go jako podstawowy adres e-mail. Może minąć do 48 godzin, zanim ten nowy alias podstawowy pojawi się we wszystkich produktach i usługach firmy Microsoft. Ponadto niektórzy znajomi mogą wyglądać na offline, dopóki się nie wylogują i nie zalogują ponownie.

Hotmail Zmień nazwę Outook Make Main

Wszystkie poprzednie wiadomości e-mail Hotmail będą nadal przekierowywane do nowej skrzynki odbiorczej programu Outlook. Nie usuwaj starego konta Hotmail z aliasów podrzędnych, chociaż istnieje taka możliwość.

Czytać  Jak naprawić błąd „Próbujesz się zalogować zbyt wiele razy” w Gmailu?

Częste pytania

1. Co mam zrobić, jeśli nie pamiętam hasła Hotmail lub tajnych pytań?

Niezapamiętywanie hasła i tajnych pytań to dość powszechny problem, zwłaszcza w przypadku starych i nieaktywnych kont Hotmail. Możesz spróbować odzyskać konto z alternatywnego adresu e-mail, jak pokazano powyżej w sekcji „Jak odzyskać moje stare konto Hotmail”. Jeśli nie możesz, spróbuj odzyskać dostęp do starego konta Hotmail w sekcji „Utwórz bezpłatne konto” na stronie głównej Hotmail.

2. Skąd mam wiedzieć, czy moje konto Hotmail jest nadal aktywne?

Aby dowiedzieć się, czy Twoje konto Hotmail jest nadal aktywne, jednym z najłatwiejszych sposobów jest skorzystanie z sekcji „Utwórz konto” na stronie głównej Outlook.com. Spróbuj utworzyć nowe konto z nazwą użytkownika, którą testujesz, aby sprawdzić, czy jest nieaktywne. Jeśli konto jest nieaktywne, zobaczysz status, który mówi: „Wygląda na to, że nie masz u nas konta. Utworzymy taki ze starą nazwą użytkownika ”.

Hotmail Zmień nazwę programu Outlook Brak konta

3. Kiedy firma Microsoft usuwa nieaktywne konta? Czy istnieje sposób na odzyskanie dostępu?

Firma Microsoft uzna każde konto za nieaktywne, jeśli nie było używane przez ponad dwa lata. Istnieje kilka sposobów uzyskania dostępu do tego konta pomimo dłuższej nieaktywności: jeśli użyłeś go do zakupu aktywnego produktu lub usługi Microsoft, jeśli masz niewykorzystane saldo konta Microsoft z upominku lub karty kredytowej, jeśli użyłeś konta do publikowania w Microsoft Przechowuj i jeśli uzyskałeś certyfikat szkoleniowy firmy Microsoft.

Teraz, gdy nauczyliśmy się, jak odzyskać konto e-mail z Hotmail i przełączyć je na Outlook.com, sprawdź najczęstsze problemy z programem Outlook i jak je rozwiązać. Możesz także poznać wszystkie konta powiązane z Twoim adresem e-mail.

Czy ten artykuł jest przydatny?