Odtwarzacz sieciowy Spotify nie działa? Oto rozwiązania

Odtwarzacz sieciowy Spotify nie działa?  Oto rozwiązania

Odtwarzacz sieciowy Spotify powinien być jedną z najbardziej lubianych stron internetowych na świecie, ponieważ umożliwia dostęp do muzycznego wszechświata Spotify bezpośrednio przez przeglądarkę internetową. Jest trochę genialny, ale także strasznie błędny, a wiele osób zgłasza, że ​​nie działa poprawnie lub nie działa w różnych przeglądarkach. Oto poprawki dla niedziałającego odtwarzacza internetowego Spotify.

Spotify działa ponownie w Safari od 2020 roku

Od 2017 roku użytkownikom Maca przeszkadza fakt, że odtwarzacz internetowy Spotify całkowicie przestał działać w Safari, powszechnie używanej domyślnej przeglądarce w systemie macOS (najwyraźniej ze względu na bezpieczeństwo). Ale w połowie 2020 roku odtwarzacz sieciowy Spotify powrócił do Safari po długiej przerwie.

Po prostu zaktualizuj przeglądarkę Safari do najnowszej wersji.

Jeśli okaże się, że Safari nie jest dla Ciebie wystarczające na Macu, możesz sprawdzić naszą listę alternatyw dla Safari.

Spotify Web Player nie działa w wersji „N” systemu Windows 10

Wersje „N” systemu Windows 10 działają w taki sam sposób, jak inne wersje systemu Windows 10, z wyjątkiem tego, że brakuje im wielu funkcji multimedialnych i aplikacji, które są wstępnie załadowane w głównych wersjach systemu Windows 10. (aplikacje takie jak Skype, wideo, muzyka, i dyktafon).

Wersje „N” systemu Windows 10 również nie są wyposażone w funkcję odtwarzania multimediów wymaganą do działania odtwarzacza internetowego Spotify w przeglądarce Edge. Na szczęście nie jest trudno zainstalować pakiet Media Feature Pack, który powinien sprawić, że odtwarzacz internetowy Spotify będzie działał w przeglądarce Microsoftu.

Spotify Web Player nie działa Windows Media Feature Pack

Wystarczy pobrać i zainstalować Pakiet funkcji multimedialnych dla wersji „N” systemu Windows 10, uruchom ponownie Edge, a odtwarzacz internetowy Spotify powinien działać następnym razem. Należy pamiętać, że nie będzie można zainstalować tego pakietu funkcji multimedialnych w wersjach systemu Windows 10 innych niż „N”.

Otwórz odtwarzacz sieciowy w prywatnym oknie

Zanim przejdziesz do większości wskazówek na tej liście, możesz szybko sprawdzić, czy w przeglądarce jest jakieś rozszerzenie lub funkcja, która zakłóca działanie odtwarzacza internetowego.

Jak Ty to robisz? Spróbuj otworzyć odtwarzacz sieciowy w prywatnym oknie. Domyślnie powoduje to otwarcie okna przeglądarki bez rozszerzeń, danych w pamięci podręcznej itp., Co czasami może zakłócać działanie Spotify.

Spotify Web Player nie działa w oknie prywatnym

Aby otworzyć prywatne okno w Chrome, kliknij ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu, a następnie kliknij „Nowe okno incognito”.

Czytać  7 rozszerzeń Chrome, które automatyzują nudne zadania przeglądania

Aby otworzyć prywatne okno w Microsoft Edge, kliknij ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu, a następnie „Nowe okno InPrivate”.

Jeśli odtwarzacz internetowy działa dobrze w oknie prywatnym, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, a także spróbuj pojedynczo wyłączać rozszerzenia, aby zobaczyć, które z nich powoduje problem.

Włącz zawartość chronioną

Jeśli próbujesz otworzyć odtwarzacz internetowy Spotify, ale pojawia się komunikat „Odtwarzanie treści chronionych nie jest włączone”, musisz upewnić się, że w przeglądarce jest włączona zawartość chroniona.

Spotify Web Player nie działa. Włączono zawartość chronioną

Jeśli używasz przeglądarki Chrome, przejdź do chrome: // settings / content, a następnie przewiń w dół do opcji „Zawartość chroniona” i włącz opcję „Zezwalaj witrynie na odtwarzanie treści chronionych”.

Jeśli używasz przeglądarki Firefox, przejdź do witryny odtwarzacza internetowego Spotify, kliknij ikonę tarczy po lewej stronie paska adresu URL, a następnie kliknij opcję „Wyłącz blokowanie dla tej witryny”.

Nie działa Spotify Web Player. Włączono zawartość chronioną Firefox

Może również pojawić się komunikat, że należy zainstalować aplikację Widevine, aby odtwarzać chronione treści. Jeśli tak, musisz go zainstalować, zanim odtwarzacz internetowy Spotify będzie mógł cokolwiek odtworzyć. Dzieje się tak zwykle w przeglądarkach bardziej skoncentrowanych na prywatności.

Spotify Web Player nie działa Widevine

Wyczyść pamięć podręczną i opróżnij DNS

Jeśli Twój odtwarzacz internetowy uruchamia się i wydaje się działać dobrze, z wyjątkiem tego, że nie odtwarza muzyki, powinieneś spróbować opróżnić pamięć podręczną DNS w systemie. Spowoduje to zaktualizowanie pamięci podręcznej DNS komputera, co powinno zapewnić, że przy następnym logowaniu nazwa domeny zostanie poprawnie zarejestrowana.

Aby to zrobić w systemie Windows 10, naciśnij Wygrać + R, a następnie wprowadź ipconfig /flushdns.

Spotify Web Player nie działa Flush Dns

Jeśli jesteś użytkownikiem Maca lub Linuksa, nie martw się. Mamy przewodniki, jak opróżnić DNS na komputerze Mac, a także jak wyczyścić DNS w systemie Linux.

Piosenki się nie odtwarzają

Jeśli odtwarzacz sieciowy się ładuje i wydaje się, że powinien działać dobrze, ale nie słychać muzyki, może to być spowodowane kilkoma przyczynami.

Czytać  Jak ustawić tryb przeglądania prywatnego jako domyślny w różnych przeglądarkach

Możliwym szybkim rozwiązaniem jest wybranie albumu, który chcesz odtwarzać w Spotify, kliknięcie ikony z trzema kropkami obok utworu w tym albumie, a następnie wybranie opcji „Kopiuj łącze do utworu”. Wklej ten link do paska adresu przeglądarki, naciśnij Enter, a powinno to ożywić odtwarzacz internetowy, odtwarzając piosenkę.

Spotify-odtwarzacz-internetowy-niedziałający-kopiuj-link-do-utworu

Jeśli nie, niektórzy użytkownicy zgłosili, że problem może być spowodowany używaniem Spotify na wielu urządzeniach. Po otwarciu Spotify w przeglądarce chwyć telefon lub tablet i otwórz na nim Spotify.

Wybierz „Gear Settings -> Devices”, a następnie spróbuj przełączać się między różnymi urządzeniami wyświetlanymi przed wybraniem „Web Player” jako opcji odsłuchu. Ten typ zmiany może spowodować, że odtwarzacz sieciowy znów będzie działał poprawnie.

Spotify-web-player-not-working-android-app

W odtwarzaczu internetowym Spotify kliknij przycisk „Połącz” w prawym dolnym rogu i upewnij się, że wybrana jest opcja „Ta przeglądarka internetowa”.

Spotify-odtwarzacz-sieciowy-nie-działa-ta-przeglądarka-internetowa

Spotify Web Player w ogóle nie działa

Jeśli odtwarzacz sieciowy nie chce się załadować, pierwszą rzeczą do zrobienia jest usunięcie plików cookie z przeglądarki. Różni się to nieco w zależności od przeglądarki, ale powinno być w Ustawieniach, a następnie w Prywatności lub Historii. Wyczyść pliki cookie, uruchom ponownie przeglądarkę i zobacz, czy działa.

Spotify-odtwarzacz-internetowy-nie-działa-jasne-dane-nawigacyjne

Odtwarzacz sieciowy Spotify może nie być doskonały, jak pokazuje powyższy przewodnik, ale po kilku poprawkach i usunięciu kilku zmarszczek radzi sobie całkiem nieźle jako zamiennik pełnej aplikacji. Jego przeprojektowanie na początku roku sprawiło, że bardziej przypomina aplikację Spotify, co jest mile widzianą zmianą.

Pamiętaj też, że jeśli korzystasz z publicznego komputera lub sieci pracodawcy lub szkoły, Spotify może zostać zablokowane. W takim przypadku witryna Spotify nie powinna w ogóle się ładować.

Jeśli Spotify już tego nie robi, sprawdź naszą listę najlepszych alternatyw Spotify. Jeśli szukasz darmowej muzyki, zapoznaj się również z najlepszymi darmowymi aplikacjami do pobierania muzyki na Androida.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?