Obrazy z Facebooka się nie ładują? Oto poprawki

Obrazy z Facebooka się nie ładują?  Oto poprawki

Facebook stał się wszechobecny w dzisiejszym świecie. Jest to coś, co masz nadzieję zawsze tam być i pracować, gotowe do zaspokojenia potrzeby szpiegowania ludzi z odległej przeszłości i angażowania się w dziwne grupy na Facebooku, których jesteś częścią. Jeśli obrazy nie są przesyłane na Facebooka, zmniejsza to atrakcyjność serwisu społecznościowego. Z tego powodu omówiliśmy kilka powodów, dla których Twoje obrazy na Facebooku mogą się nie ładować i co możesz z tym zrobić.

Najpierw sprawdź stan serwera Facebooka

Wiele powodów, dla których obrazy na Facebooku się nie ładują, wynikają z problemów użytkowników. Jednak nie zawsze tak jest i warto sprawdzić status serwera na stronie dewelopera Facebooka, aby sprawdzić, czy mają problemy. Na stronie znajduje się szczegółowa lista problemów, która daje wyobrażenie o przeszłych i bieżących problemach.

Obrazy z Facebooka nie ładują się do pulpitu nawigacyjnego

Sprawdzając tę ​​stronę, możesz stwierdzić, czy są jakieś problemy z renderowaniem obrazów. W takim przypadku wystarczy poczekać, aż Facebook rozwiąże problem.

Obrazy na Facebooku nie ładują się statusu

Wyczyść pamięć podręczną Facebooka (Android / iOS)

Jego pamięć podręczna to miejsce do przechowywania ogólnie lekkich plików tymczasowych, które pomagają aplikacji zapamiętać je na następny raz. Dzięki temu aplikacja ładuje się szybciej i działa wydajniej. Jeśli jednak pamięć podręczna zostanie zaśmiecona, może to prowadzić do złego zachowania, na przykład do niewyświetlania obrazów na Facebooku. W takich przypadkach powinieneś spróbować wyczyścić pamięć podręczną.

W systemie Android wyczyść pamięć podręczną, przechodząc do „Ustawienia -> Aplikacje i powiadomienia -> Zobacz wszystkie xx aplikacje -> Facebook”.

Obrazy z Facebooka nie ładują się Wyczyść pamięć podręczną Androida 2

Dotknij „Pamięć i pamięć podręczna”, a następnie „Wyczyść pamięć podręczną”.

Obrazy z Facebooka nie ładują się Wyczyść pamięć podręczną Androida

Na iPhonie działa to trochę inaczej. Otwórz aplikację Facebook i dotknij „Więcej -> Ustawienia -> Przeglądarka”.

Obrazy na Facebooku nie ładują się Wyczyść pamięć podręczną Iphone 2

Na następnym ekranie dotknij „Usuń” obok „Twoje dane przeglądania”.

Obrazy na Facebooku nie ładują się Wyczyść pamięć podręczną Iphone 1

Problemy z przeglądarką

Zwykle, gdy przeglądarka jest aktualizowana, oczekuje się ulepszeń. Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Możesz napotkać dziwny problem, taki jak wyłączenie obrazów po aktualizacji. Aby włączyć (ponownie włączyć) obrazy w Firefoksie, wpisz about:config w pasku adresu i naciśnij Enter. Następnie upewnij się, że permissions.default.image ma wartość 1.

Obraz Fbook Pics Włącz Firefox

Aby włączyć (ponownie włączyć) obrazy w Chrome, przejdź do ustawień przeglądarki. Następnie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo”. Wybierz „Ustawienia witryny” i w sekcji Treść upewnij się, że obrazy są ustawione na „Pokaż wszystko”.

Czytać  Jak dodać tryb ciemny do Google Chrome
Obraz z Fbook Pics Włącz Chromepng

Aby włączyć (ponownie włączyć) obrazy w Microsoft Edge, przejdź do „Ustawienia przeglądarki -> Pliki cookie i uprawnienia witryn -> Obrazy”, a następnie wybierz „Pokaż wszystko”.

Obrazy na Facebooku nie ładują plików cookie Uprawnienia witryny

Jeśli używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, powinieneś również spróbować zaktualizować przeglądarkę. Może to rozwiązać potencjalne problemy ze zgodnością z Facebookiem.

Problemy z Internetem

Istnieje możliwość, że jeśli prędkość pobierania jest niska, możesz mieć problemy z ładowaniem multimediów, takich jak obrazy na swojej stronie na Facebooku. Sprawdź prędkość internetu za pomocą testu prędkości, aby sprawdzić, czy prędkość nie powoduje problemów.

Fbook Pics 1 Test prędkości kondycji serwera

Jeśli masz usługę szerokopasmową, która zapewnia prędkość połączenia poniżej 25 Mb/s dla prędkości pobierania i 3 Mb/s dla prędkości wysyłania, masz kilka opcji:

  • Jeśli jesteś w domu, skontaktuj się z usługodawcą i poproś go o przysłanie technika w celu dokładniejszego zbadania problemu. Mogą nawet zdalnie rozwiązać problem.
  • Możesz też spróbować zrestartować router.
  • Jeśli korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi, może być konieczne skorzystanie z komórkowej transmisji danych, aby sprawdzić, czy zapewnia to większą prędkość.

Sprawdź ustawienia DNS

W większości przypadków komputer automatycznie pobierze ustawienia DNS od usługodawcy internetowego. Mogą jednak wystąpić problemy z połączeniem z adresami IP DNS usługodawcy internetowego. Jedną z prób rozwiązania tego problemu jest zmiana adresów DNS IPv4 na te dostarczone przez Google. Google udostępnia następujące adresy IPv4:

Podane są następujące adresy IPv6:

  • 2001: 4860: 4860 :: 8888
  • 2001: 4860: 4860 :: 8844

Google twierdzi, że ich serwery DNS są bardziej niezawodne i bezpieczne, więc warto spróbować. Mogą być mniej prawdopodobne, że spowodują problemy z pełnym i pomyślnym dostępem do platformy Facebook.

Teraz, gdy rozwiązałeś problem braku ładowania obrazów na Facebooku, następną rzeczą, którą możesz zrobić, jest zorientowanie się, jak działa śledzenie reklam na Facebooku. Możesz to zrobić, przeglądając swoją ostatnią aktywność reklamową na Facebooku (i Instagramie). Chociaż Facebook nigdy nie będzie całkowicie prywatny, możemy pomóc Ci uczynić go nieco bardziej prywatnym.

Czytać  7 przydatnych internetowych stacji radiowych do słuchania muzyki

.

Czy ten artykuł jest przydatny?