Nowy asystent czytania Alexa pomaga dzieciom nauczyć się czytać

Nowy asystent czytania Alexa pomaga dzieciom nauczyć się czytać

Jeśli jest coś, czego rodzice chcieliby mieć więcej, byłby to czas: czas dla siebie, czas dla dzieci itp. Mogą nadrobić trochę więcej czasu dzięki Reading Sidekick, umiejętności Alexa, która czyta z dziećmi. Rodzice mogą powierzyć pracę domową Alexie lub usiąść ze swoimi dziećmi podczas nauki.

Najnowsza umiejętność Amazona, pomocnik czytania

Jak wyjaśnia Amazon w post na blogu, „Magia czytania dzieje się, gdy dzieci przechodzą od nauki czytania do czytania dla zabawy”. Wiedząc o tym, Alexa stworzyła Reading Sidekick, aby pomóc dzieciom w tym procesie.

Pomocnik chłopiec czytający książkę

Celem nowej umiejętności Alexy jest pomóc dzieciom w wieku od 6 do 9 lat stać się silniejszymi czytelnikami. Uczą się czytać samodzielnie, czytając wybrane przez siebie książki, drukowane lub cyfrowe. Co miesiąc dodawane będą kolejne książki.

Korzystanie z pomocnika czytania

Rodzice potrzebują tylko urządzenia Echo obsługującego Amazon Kids i usługi Amazon Kids + za 5 USD / miesiąc. Dzieci mówią: „Alexa, poczytajmy” wraz z tytułem książki, którą chcą przeczytać.

Dziecko musi również powiedzieć Alexie, ile chce czytać. Jeśli powie „trochę”, Alexa przeczyta większość książki i poprosi dziecko o przeczytanie krótszej strony. Jeśli dziecko mówi „dużo”, będzie na zmianę czytać z Alexą cztery zdania, akapity lub strony, w zależności od książki.

Czytanie podłogi z książek Sidekick

Alexa rozweseli dziecko, gdy czyta, mówiąc: „Dobra robota!” „Jak sobie z tym poradzić!” itp. Jeśli zatrzymają się lub utkną na słowie, Alexa da im następne słowo, aby im pomóc.

Rodzice mogą śledzić lektury swoich dzieci i przeczytane książki w panelu rodziców Amazon Kids. Mogą również wyznaczać cele edukacyjne. Jeśli mają kilkoro dzieci korzystających z funkcji Reading Sidekick, mogą tworzyć oddzielne profile głosowe.

Alexa też staje się mądrzejsza

Nie tylko dzieci kształcą się. Alexa uczyła się w miarę rozwoju umiejętności. Asystent głosowy nauczył się pomagać młodym czytelnikom, dając im więcej czasu na wymawianie słów. Dodatkowo Alexa nauczyła się rozumieć różnice dialektowe, czy to geograficzne, kulturowe czy rozwojowe. Amazon obiecuje, że „Alexa nie poprosi czytelnika o powtórzenie słowa w określony sposób”.

Czytać  Amazon wybiera pierwszą lokalizację dla usługi dostarczania dronem

Oczywiście, Reading Sidekick to coś więcej niż edukacja – ma też wartość rozrywkową. Swoją opinię przedstawiła dr Michelle Martin, profesor ds. usług dla dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Waszyngtońskim oraz członek Rady Doradczej ds. Dzieci i Rodzin Amazona.

Przeczytaj tablet Sidekick Girl

„Reading Sidekick oferuje dzieciom doskonałe wsparcie w czytaniu w formie „edukacyjnej rozrywki” – dzieci dużo się uczą, ale tak bardzo lubią wchodzić w interakcje z Alexą, że niekoniecznie wiedzą, że się uczą” – powiedział.

„Zespół edukacyjny Amazon dołożył należytej staranności, aby zebrać najlepsze praktyki od nauczycieli, specjalistów od czytania i badaczy literatury dziecięcej, aby upewnić się, że Reading Sidekick jest nie tylko angażujący, ale jest wspierany przez dziesięciolecia badań nad rozwojem umiejętności czytania i pisania ”- dodał Martin. „Niezależnie od tego, czy dzieci używają go w połączeniu z doświadczonym czytelnikiem, czy samodzielnie, zyskają pewność siebie, niezależność w czytaniu i większy entuzjazm dla historii”.

Swoją opinię wyraża również Marissa Mierow, dyrektor Alexa Education & Learning. „Wraz z pojawieniem się Reading Sidekick mamy nadzieję, że możemy sprawić, że czytanie stanie się zabawą dla milionów dzieci i przygotować je na życie pełne nauki i miłości do czytania”, powiedział, dodając: „Alexa jest przyjazną, nieoceniającą strefą i jest zawsze gotowy do pomocy i czytania.

Czytaj dalej, aby odkryć najlepsze witryny, w których można znaleźć bezpłatne internetowe książki dla dzieci i strony internetowe, aby legalnie pobierać e-książki za darmo.

Czy ten artykuł jest przydatny?