Nowe funkcje produktywności ChromeOS pomagają konkurować Chromebookom

Chromeos New Productivity Features Featured

Świat technologii ma obsesję na punkcie produktywności – to całkiem modne hasło. Google dołącza do trendu dzięki nowym funkcjom ChromeOS, w tym kilku, które doprowadzą do większej produktywności. Dodawanych jest również wiele funkcji edycji wideo.

Nowe funkcje edycji wideo w ChromeOS

Z pewnością funkcje zwiększające produktywność będą popularne, ale to, co Google wciska? post na blogu to nowe funkcje edycji wideo zwiększające kreatywność.

Zdjęcia Google będą miały te nowe funkcje wraz z edytorem filmów w ChromeOS. Będziesz mógł połączyć klipy wideo, obrazy, muzykę, a nawet kartę tytułową w nowy film. Możesz nawet udzielić Google kilku wskazówek i poprosić o stworzenie filmu z Twoich treści.

Możesz wybrać parametry nowego filmu, takie jak motyw, ludzie, zwierzęta itp., a Zdjęcia Google znajdą zdjęcia i odpowiednie klipy z Twoich filmów i wykonają całą pracę za Ciebie. Ale istnieje również opcja wyboru własnej treści.

Oprócz tworzenia własnych filmów istnieje również „profesjonalna edycja wideo”. Aplikacja LumaFusion będzie dostępna na Chromebookach z wielościeżkowym edytorem wideo, który umożliwia „dodawanie grafiki, efektów wizualnych, przejść i zniekształceń, ścieżek audio i efektów dźwiękowych, narracji, gradacji kolorów i nie tylko”.

Nowe funkcje produktywności ChromeOS

Po drugie, Google promuje funkcje zwiększające produktywność, zarówno stare, jak i nowe. Z pewnością musi to być ruch, aby konkurować z innymi graczami w tej przestrzeni.

W poście na blogu najpierw wspomniano o nowych i starych aplikacjach — Gallery, Screencast i Cursive — pokazując, jak mogą one pomóc w zwiększeniu produktywności, szczególnie w sezonie szkolnym lub pracy w domu.

Aplikacja Galeria umożliwia teraz edycję plików PDF bez instalowania aplikacji innej firmy. Umożliwi to „wypełnianie formularzy, wyróżnianie tekstu, podpisywanie dokumentów i dodawanie adnotacji tekstowych”.

Screencast umożliwi teraz wszystkim „nagrywanie, przeglądanie i udostępnianie transkrybowanych filmów i prezentacji”. Nowa aplikacja z kursywą umożliwia Chromebookom z rysikiem „zapisywanie, edytowanie i porządkowanie odręcznych notatek”. Skopiuj i wklej, aby udostępnić lub zapisać notatki w pliku PDF.

Czytać  T-Mobile SyncUP TRACKER łączy AirTag i inne

Niektóre zmiany w samym systemie operacyjnym doprowadzą do większej produktywności. Po pierwsze, jest nowo zaprojektowany Launcher. Pomoże Ci znaleźć to, czego potrzebujesz, za jednym naciśnięciem przycisku. Dostępne są również Udostępnianie w pobliżu i Centrum telefonu, które zostały dodane jako funkcje na różnych urządzeniach.

Wirtualne biurka pozwolą Ci na jednoczesne otwieranie grup okien i aplikacji w małych kolekcjach. Będziesz mógł zamknąć lub otworzyć całe biurko jednocześnie bez konieczności zamykania każdej aplikacji i okna z osobna. Szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku uczniów, którzy mają biurko do pracy w szkole, inne do przesyłania strumieniowego, a drugie do łączenia się z przyjaciółmi i rodziną.

Oprócz jasnych i ciemnych motywów możesz spersonalizować swój pulpit, dodając zdjęcia ze Zdjęć Google jako tapetę, a polecane zdjęcie może zmieniać się codziennie.

Inną opcją ekranu głównego jest dostęp do kalendarza po prostu przez dotknięcie daty na pulpicie. Powiadomienia też są aktualizowane. Można je grupować i odpowiadać na nie bezpośrednio z powiadomienia.

Poczekaj, aż te zmiany rozprzestrzenią się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Tak się składa, że ​​zbiegnie się to z premierą iPadOS 16, który również wzbogaca swoją grę o funkcje wielozadaniowości, takie jak Stage Manager. Wygląda na to, że Google chce, aby ChromeOS konkurował z dużymi psami w przestrzeni produktywności, a także edycji wideo.

Kredyt obrazu: Unsplash

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej