Nowe Apple Mac Studio połączy wszystkie Twoje urządzenia

Apple Mac Studio Featured

Wydajność komputera jest znacznie bardziej konkurencyjna niż kiedyś. Wiadomo, że komputery z systemem Windows są dobre w sprawdzaniu liczb, podczas gdy komputery Mac są dobre w grafice. Teraz jest znacznie bardziej konkurencyjny, a nowo ogłoszone Apple Mac Studio bez wątpienia zmiażdży te stare ideały. Ogłoszono również idealnego towarzysza Studio: Apple Mac Studio Display.

Apple Mac Studio

Apple ogłosiło Mac Studio na swojej wiosennej imprezie we wtorek. To koncentrator, który zapewnia całą potrzebną moc dzięki chipom M1 Max lub M1 Ultra.

Apple Mac Studio wygląda jak Mac Mini na sterydach. Jego aluminiowa konstrukcja nie zajmuje dużo miejsca. Ma dwustronne wentylatory, kanały przepływu powietrza i ponad 4000 perforacji w konstrukcji, które zapewniają chłód podczas pracy.

Uosobienie centrum, Studio ma porty z przodu iz tyłu. Posiada cztery porty Thunderbolt, port Ethernet 10 GB, dwa porty USB-A, port HDMI oraz profesjonalne gniazdo audio. Ale przód ma dwa porty USB-C i gniazdo kart SD. Łączy się z maksymalnie czterema wyświetlaczami Pro Display XDR i jednym telewizorem 4K.

Apple Studio Mac Wstecz

„Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani wprowadzeniem zupełnie nowego komputera stacjonarnego i monitora Mac z Mac Studio i Studio Display” — powiedział starszy wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu Greg Joswiak.

„Mac Studio wprowadza nową erę komputerów stacjonarnych z niesamowitą wydajnością obsługiwaną przez M1 Max i M1 Ultra, różnorodnością złączy i kompaktową konstrukcją, która zapewnia użytkownikom wszystko, czego potrzebują. A wyświetlacz Studio z oszałamiającym wyświetlaczem Retina 5K w połączeniu z najlepszą kombinacją kamery i dźwięku, jaką kiedykolwiek widziano na monitorze biurkowym, jest klasą samą w sobie”.

Apple Mac Studio robi więcej niż inne komputery stacjonarne. Wersja M1 Max pomaga twórcom, oferując jednocześnie potężną moc obliczeniową. M1 Ultra to dwa chipy M1 Max połączone ze sobą w celu zapewnienia wydajności systemu na chipie. Dostarcza największą liczbę tranzystorów w chipie komputera osobistego, bo 114 miliardów.

Apple Mac Studio M1 Max

M1 Max ma wyższą wydajność procesora niż 10-rdzeniowy procesor w 27-calowym iMacu i 16-rdzeniowy procesor Xeon w komputerze Mac Pro.Ma wyższą wydajność graficzną niż 27-calowy iMac i MacPro z najpopularniejszą kartą graficzną Apple . Transkoduje wideo szybciej niż 27-calowy iMac i 16-rdzeniowy Mac Pro.

Czytać  Auto Tech idzie do przodu dzięki Samsungowi, SmartThings i nie tylko

Oczywiście M1 Ultra podnosi stawkę w całej tej wydajności. W rzeczywistości ma do 90% wyższą wydajność procesora niż Mac Pro z 16-rdzeniowym procesorem Xeon i 60% wyższą wydajność procesora niż 28-rdzeniowy Mac Pro. Wydajność grafiki jest o 80 procent szybsza niż najszybsza karta graficzna Mac.

Apple twierdzi, że silnik multimedialny w Mac Studio może zrobić to, czego nie potrafi żaden inny komputer: odtwarzać 18 strumieni wideo 8K ProRes 422. W M1 Ultra masz do 64 GB zunifikowanej pamięci. Dysk SSD Studio zapewnia do 7,4 GB/s i pojemność do 8 TB.

ekran studyjny

Oczywiście Mac Studio to tylko sedno systemu. Musisz dodać co najmniej klawiaturę i monitor. Idealnie pasuje do Studio Display z 27-calowym wyświetlaczem Retina 5K.

Wbudowana podpórka umożliwia przechylenie ekranu do 30 stopni, a jej regulacja nachylenia i wysokości zapewnia lekkość. Adapter obsługuje orientację pionową i poziomą.

Wyświetlacz Apple Mac Studio

Ekran ma ponad 14,7 miliona pikseli, 600 nitów jasności i szeroki kolor P3, z obsługą ponad miliarda kolorów. Temperatura kolorów jest regulowana automatycznie dzięki technologii True Tone. Opcja szkła z nanoteksturą pomaga w biurach z jasnymi źródłami światła minimalizować odblaski.

Dla tych, którzy planują kontynuować pracę zdalną, Studio Display ma zaawansowany system kamer i audio. Ultraszerokokątny aparat 12 MP ze sceną centralną zapewni rozwiązanie do wideokonferencji dla osób będących w ruchu podczas rozmowy.

Konferencje wideo w Apple Mac Studio

Zestaw trzech mikrofonów z cichą podłogą zapewnia wyraźne rozmowy i nagrania dźwiękowe. System dźwiękowy o wysokiej wierności jest najlepszy w komputerach Mac, z czterema głośnikami niskotonowymi z redukcją siły i dwoma wysokotonowymi głośnikami wysokotonowymi o dużej mocy. Dźwięk przestrzenny i Dolby Atmos tworzą spektakl przypominający kino.

Ekran jest tak szybki i wydajny jak Studio. Posiada trzy porty USB-C do podłączenia do szybkich urządzeń. Port Thunderbird łączy się z komputerem Mac za pomocą jednego kabla, który może być również używany do szybkiego ładowania MacBooka Pro.Do MacBooka Pro można podłączyć nawet trzy wyświetlacze, tworząc wrażenia z czterech monitorów.

Czytać  macOS Monterey aktualizuje komputery Mac Bricking, podobnie jak Big Sur

Zamówienie Mac Studio i Studio Display już teraz, jednostki dostępne w sklepach od piątku, 18 marca. Studio zaczyna się od 1999 USD, a Display od 1599 USD.

Apple również ogłosił nowy iPhone SE i iPad Air i powiedział, że doda Friday Night Baseball do oferty Apple TV+. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co ogłosił w swoim wielkim jesiennym ogłoszeniu zeszłego roku.

Kredyt obrazu: redakcja jabłek

Czy ten artykuł jest przydatny?