Nowa funkcja iOS 15 usuwa zdjęcia użytkowników z iCloud

Nowa funkcja iOS 15 usuwa zdjęcia użytkowników z iCloud

Nowe wersje systemu operacyjnego to zawsze duży problem. Są bardzo wyczekiwane, więc możesz zobaczyć wszystkie nowe funkcje, funkcje, które mają ci pomóc. Ale czasami te zdjęcia nie pomagają tak bardzo, jak powinny. Czasami wyrządzają nawet więcej szkody niż pożytku. Tak jest w przypadku iOS 15, który został wydany w zeszłym miesiącu. Nowa funkcja iOS 15, która zapisuje zdjęcia wysłane do Ciebie za pośrednictwem iMessage, robi to, ale jeśli usuniesz wątek wiadomości, który wysłał zdjęcia, zdjęcia zostaną usunięte z iCloud.

Usunięcie wątku iMessage z iOS 15 usuwa zapisane zdjęcia z iCloud

W teorii to świetna funkcja. Nie musisz ręcznie zapisywać zdjęć z wiadomości tekstowych, ponieważ iOS 15 automatycznie zapisze je na Twoim iCloud. Jeśli jednak usuniesz wątek iMessage w iOS 15, który wysłał zdjęcia, później, gdy kopia zapasowa iCloud, zdjęcia zostaną usunięte z iCloud.

Niestety, Twoje zdjęcia iCloud są usuwane po usunięciu wątku wiadomości, nawet jeśli zapiszesz zdjęcia ręcznie. Dzieje się tak nie tylko podczas korzystania z nowej funkcji iOS 15 i może to być bardzo frustrujące.

Ios 15 Najnowsze zdjęcia

Aby było jasne, jeśli zapiszesz zdjęcie z wątku wiadomości lub jeśli iOS 15 automatycznie zapisze zdjęcia i ufasz temu procesowi, możesz sprawdzić aplikację Zdjęcia i czuć się bezpiecznie podczas przeglądania zapisanych zdjęć w aplikacji.

Ale ponieważ nie chcesz przechowywać wielu wątków wiadomości na swoim urządzeniu lub rozmowa może być bardzo prywatna lub poufna, usuwasz wątek wiadomości, a gdy zrobisz właściwą rzecz i utworzysz kopię zapasową na iCloud, zdjęcia są wtedy zniknął na zawsze z telefonu.

Błąd znanych zdjęć w systemie iOS 15 nie został naprawiony w systemie iOS 15.1 Beta 2

Wygląda na to, że może minąć trochę czasu, zanim ten problem zostanie rozwiązany. Użytkownicy, którzy już korzystali z iOS 15.1 beta 2, zgłosili, że problem nadal występuje. Powinno to powodować panikę, to znaczy, chyba że nie tworzysz kopii zapasowej iCloud ani nie usuwasz wątków wiadomości.

Ios 15 15,1 zdjęć

Rozwiązania tego problemu są oczywiste. Wyłącz automatyczne kopie zapasowe iCloud i nie rób ręcznej kopii zapasowej, dopóki problem nie zostanie rozwiązany, lub usuń wątki wiadomości. Jednak brak kopii zapasowej telefonu naraża Cię na pewne niebezpieczeństwo, jeśli wydarzy się coś nie do pomyślenia.

Czytać  Apple ogłasza iPhone 13, nowe iPady i Apple Watch 7

Dla mnie oczywistym rozwiązaniem nie jest usuwanie wiadomości, ale to dlatego, że nigdy nie usuwam swoich wiadomości. Nigdy nie usunąłem żadnego wątku wiadomości, który nie jest spamem lub kimś, od kogo nie chcę więcej słyszeć. Mogę cofnąć się o około 10 lat i ponownie przeczytać orędzia. Lubię mieć je ze sobą w celach historycznych. Jasne, znalezienie czegoś, co zostało powiedziane osiem lat temu, może trochę potrwać, ale można to zrobić. Mogą też być zabawne przerzucanie ich… jak stare zdjęcia.

Ios 15 Zdjęcia Wiadomość

Ale moja córka usuwa każdą wiadomość wysłaną ponad 24 godziny temu. Nie zrobienie tego, aby zachować na razie jej zdjęcia, będzie dla niej trudne. Ale koszt zrobienia tego, dopóki ten błąd w iOS 15 Zdjęcia nie zostanie naprawiony, będzie katastrofalny.

Apple wcześniej naprawiło lukę w zabezpieczeniach tuż przed wydaniem iOS 15. Chociaż nie wiadomo, czy Apple znajdzie poprawkę dla nowego błędu przed wydaniem 15.1, ma to dodatkową zaletę, że pozwala na zapisanie karty szczepionki w portfelu.

Czy ten artykuł jest przydatny?