Nowa aplikacja mobilna będzie podawać insulinę diabetykom

Mobile App Insulin Featured

Kiedyś osoby chore na cukrzycę były przywiązane do strzykawek, aby dostarczać bardzo potrzebną insulinę. To był zupełnie nowy świat, kiedy wprowadzono pompy insulinowe. Teraz gra znów się zmienia: firma, która sprzedaje pompę, opracowała również aplikację mobilną, która pomoże diabetykom kontrolować dostarczanie insuliny do ich organizmu.

Aplikacja insuliny na smartfona już wkrótce

Opieka nad cukrzycą tandemową jest przyzwyczajony do pierwszych. Dzięki technologii Control-IQ w 2019 roku otrzymał pierwsze oznaczenie interoperacyjnego automatycznego kontrolera glikemii. Wcześniej jako pierwszy uzyskał alternatywną klasyfikację pomp infuzyjnych z obsługą kontrolera i jako pierwszy wyznaczył pompę insulinową, która była kompatybilna ze zintegrowanymi urządzeniami do ciągłego monitorowania glikemii.

A teraz Tandem znów jest liderem. Posiadać opracował pierwszą aplikację mobilną która będzie dostarczać insulinę diabetykom za pomocą jednej z firmowych pomp.

Pozwoli to pacjentom z cukrzycą na dużą swobodę: nie będą musieli sięgać pod ubranie, żeby bawić się pompkami. Dzięki tej aplikacji mobilnej będą mogli kontrolować, kiedy otrzymają więcej insuliny na swoim telefonie z Androidem lub iPhonie.

Aplikacja mobilna Pompa insulinowa

John Sheridan, prezes i dyrektor generalny Tandem Diabetes Care, powiedział: „Podawanie bolusa posiłkowego jest obecnie najczęstszym powodem, dla którego dana osoba wchodzi w interakcję z pompą, a możliwość robienia tego za pomocą aplikacji na smartfona jest wygodnym i dyskretnym sposobem. [sic] rozwiązanie.”

Kiedy aplikacja mobilna zostanie uruchomiona wiosną tego roku, Tandem powiedział, że „będzie oferowana w Stanach Zjednoczonych bez dodatkowych kosztów dla nowych klientów pompy insulinowej t: slim X2 i klientów objętych gwarancją za pośrednictwem zdalnej aktualizacji oprogramowania pompy insulinowej t: slim X2 oraz zaktualizowaną aplikację mobilną t:connect.”

Aplikacja mobilna wyświetli informacje o pompie pacjenta, co pozwoli im uzyskać informacje o wiele bardziej prywatnie. Wyświetli również trendy glikemii oraz zmiany stanu pompy i alarmy. Wszystkie te dane zostaną również bezpiecznie przesłane do chmury.

Czytać  Twitter usuwa algorytm przycinania zdjęć po analizie uprzedzeń rasowych

Chociaż aplikacja będzie oferowana na smartfony z systemem iOS i Android, musisz pomyśleć, że Apple ślini się i próbuje ją opatentować. Dobrze by pasowało do kierunku, w którym urządzenie do noszenia zmierza w kierunku zdrowia. Być może istnieje sposób na włączenie technologii mobilnej do Apple Watch.

Dostępność

Ale może myśl o pracy z Apple Watch pędzi. Według Tandema aplikacja nie będzie nawet kompatybilna ze wszystkimi smartfonami po uruchomieniu.

Aplikacja mobilna insuliny na smartfony

„Aby zapewnić kompatybilność, Tandem weryfikuje, czy każda kombinacja urządzenia i systemu operacyjnego działa zgodnie z przeznaczeniem, aby zaplanować i anulować bolus ze smartfona. Oznacza to, że nie wszystkie smartfony będą mogły korzystać z funkcji bolusa w aplikacji mobilnej t:connect” – powiedziała firma.

Po tym, jak Tandem uruchomi aplikację mobilną w ciągu kilku tygodni w serii „ograniczonych grup uruchamiania”, nastąpi „rozszerzone uruchomienie” jeszcze tego lata. Wtedy większość będzie miała okazję to zobaczyć, ponieważ „wybrano już ograniczoną liczbę uczestników”.

Czekając, aż ta aplikacja będzie dostępna, sprawdź 10 najlepszych mobilnych aplikacji zdrowotnych

Kredyt obrazu: Opieka nad cukrzycą tandemową

Czy ten artykuł jest przydatny?