Niebezpieczeństwa związane z wysyłaniem wiadomości tekstowych za pomocą aplikacji do obsługi wiadomości na Androida

Niebezpieczeństwa związane z wysyłaniem wiadomości tekstowych za pomocą aplikacji do obsługi wiadomości na Androida

Czasami najłatwiejsza opcja nie jest najlepsza. Oczywiście wysyłanie wiadomości tekstowych za pośrednictwem aplikacji Wiadomości na Androida jest łatwe, ale czy to naprawdę najlepsza opcja? Google próbuje naprawić znane luki w aplikacji, ale nie ma dokładnych dat, kiedy zostanie wydana nowa wersja. Jakiej aplikacji powinieneś używać w międzyczasie?

Luki w aplikacji Wiadomości na Androida

Spójrzmy prawdzie w oczy: Google otrzymał prezent, ale tak naprawdę nic z nim nie robi. Dzieje się tak w czasie, gdy inne popularne aplikacje do przesyłania wiadomości znajdują się pod ostrzałem, ale Google po prostu nie wykorzystuje tego do ulepszania gry.

WhatsApp narzuca użytkownikom niepożądane zmiany. Ponadto Facebook zmaga się również z konsekwencjami zmuszania aplikacji przez Apple do ujawniania gromadzenia i wykorzystywania danych. Ta zła reklama rozprzestrzenia się na wszystkie Twoje aplikacje, w tym WhatsApp i Messenger. Dzięki temu aplikacja Wiadomości na Androida może wkroczyć i złapać użytkowników.

Aplikacja Wiadomości na Androida Man

Nadal, Wiadomości na Androida zajmują się kwestiami bezpieczeństwa. Chociaż w zeszłym roku wprowadził ulepszoną wersję w wersji beta, wydaje się, że Google nie zrobił nic, aby przejść do oficjalnej premiery. Nie ma też ustalonej daty, aby to zrobić.

Więc gdzie to cię zostawia, użytkowniku? To sprawia, że ​​szukasz alternatywy dla wiadomości. A ponieważ WhatsApp i Facebook stają się niepożądane, użytkownicy coraz częściej wybierają domyślną aplikację do przesyłania wiadomości na Androida do wysyłania SMS-ów.

Znajdź nową aplikację

W świetle tego wszystkiego, jakich aplikacji należy używać do komunikacji? Na początek powinieneś użyć takiego z szyfrowaniem od końca do końca. Aplikacje te nie obejmują wiadomości SMS, Messengera ani pozornego spadkobiercy WhatsApp: Telegram.

RCS, bogatszy sposób wysyłania wiadomości tekstowych, również nie jest świetną opcją i jest to format używany przez aplikację Wiadomości na Androida do wiadomości tekstowych. Chociaż miało to być ulepszenie SMS-a, jego bezpieczeństwo nie jest lepsze niż SMS-y.

Telefon z aplikacją Wiadomości na Androida

Prawdę mówiąc, Google naprawił niektóre problemy związane z bezpieczeństwem. Jednak bez względu na to, jakie pożary zostaną ugaszone, RCS nie jest szyfrowany od końca do końca.

Czytać  FCC wzywa Apple i Google do zbanowania TikTok jako zagrożenia bezpieczeństwa

„Lekcje z ostatnich pięciu lat jasno pokazują, że firmy technologiczne i rządy muszą priorytetowo traktować prywatną i bezpieczną komunikację” – powiedział Will Cathcart, dyrektor generalny WhatsApp. Zauważył, że pełne szyfrowanie jest „niezbędne” i że istnieje „ogromna presja”, aby je „usunąć”. Ale jak bezpiecznie się czujesz, wiedząc, że aplikacja jest połączona z Facebookiem?

Absurdalne jest to, że WhatsApp mówi: „Jeśli aplikacja nie oferuje domyślnie pełnego szyfrowania, oznacza to, że może czytać Twoje wiadomości”. Facebook przyznał już, że monitoruje zawartość Messengera, czy robi to samo z WhatsApp?

„Szyfrowanie typu end-to-end jest obecnie sposobem przesyłania większości wiadomości na całym świecie” – dodał Cathcart. „Czy ludzie powinni mieć możliwość prowadzenia prywatnej rozmowy, gdy nie są razem osobiście? Myślę, że odpowiedź musi brzmieć tak. Pełne szyfrowanie uniemożliwia firmom technologicznym dostęp do szczególnie wrażliwych informacji. Czy będziemy mogli przeprowadzić prywatną rozmowę, czy ktoś zawsze będzie nasłuchiwał? „

Aplikacja Wiadomości na Androida Kobieta

A jednak Messenger nie jest szyfrowany. Podobnie jak Android Messenger, nie wydał jeszcze aktualizacji.

„Zdajemy sobie sprawę, że Twoje rozmowy są prywatne i naszym obowiązkiem jest dbanie o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych” – wyjaśnił Google, udostępniając wersję beta. „Pełne szyfrowanie zapewnia, że ​​nikt, łącznie z firmą Google i osobami trzecimi, nie będzie w stanie odczytać treści wiadomości przesyłanych między Twoim telefonem a telefonem osoby, do której wysyłasz wiadomości”.

To świetnie, ale jest w wersji beta i nie zostanie wydany, co oznacza, że ​​użytkownicy nadal są podatni na ataki podczas wysyłania SMS-ów za pomocą aplikacji Wiadomości na Androida.

Użytkownicy Androida mają możliwość zmiany domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości, ale której z nich należy użyć? Sugerujemy przyjrzenie się tym alternatywom WhatsApp. Pamiętaj, aby szukać szyfrowania od końca do końca i przeprowadzić badania, aby upewnić się, że inne praktyki nie są wątpliwe.

Czytać  E-maile z pikselami śledzącymi stały się „endemiczne”

Czy ten artykuł jest przydatny?