NGINX kontra OpenLiteSpeed: Jaki jest najlepszy lekki serwer?

NGINX kontra OpenLiteSpeed: Jaki jest najlepszy lekki serwer?

Możesz nie myśleć zbyt wiele o typie serwera, na którym działa Twoja witryna, ale jest to niezbędny trybik w kole. To podstawa całej witryny i jej wydajności. W związku z tym dwa wiodące typy serwerów często trafiają na nagłówki gazet, chociaż NGINX vs. OpenLiteSpeed ​​nie jest prostą decyzją.

W tym poście porównujemy NGINX do OpenLiteSpeed ​​​​pod kątem funkcji i wydajności. W końcu będziesz dokładnie wiedział, który z nich wybrać jako serwer.

Przedstawiamy NGINX i OpenLiteSpeed

Nie tak dawno NGINX zniszczył serwery Apache. Konsensus jest taki, że NGINX jest bardziej elastyczny w stosunku do potrzeb nowoczesnej strony internetowej.

Ma wiele ciągów znaków – jest to serwer WWW, odwrotny serwer proxy, serwer pocztowy, pamięć podręczna HTTP i system równoważenia obciążenia w jednym.

Logo NGINX.

NGINX jest darmowy i open source na licencji BSD. Oznacza to, że można go łatwo zaadaptować na serwery internetowe. W rzeczywistości istnieje około 48 milionów witryn które używają NGINX jako technologii serwerowej. Większość serwerów internetowych oferuje teraz serwery NGINX obok klasycznego typu Apache.

Jednak, OpenLiteSpeed może dać ci szansę na twoje pieniądze.

Logo OpenLiteSpeed.

Jest to również oprogramowanie typu open source, bezpłatne i oparte na zastrzeżonej wersji korporacyjnej. Chociaż w edycji open source dostępnych jest mniej danych, jest ich tylko około pięć milionów witryn uruchamianie dowolnej wersji oprogramowania.

Jest to skalowalny serwer WWW, który jest również wyposażony w dedykowany moduł buforowania. To kuszące: w połączeniu z przepisywaniem reguł zgodnych z Apache oznacza to, że musimy przyjrzeć się bliżej.

NGINX kontra OpenLiteSpeed: porównanie funkcji

Począwszy od NGINX, oferuje niskie zużycie pamięci i asynchroniczne podejście oparte na zdarzeniach. Innymi słowy, maksymalizujesz czas przetwarzania, pracując nad innymi zadaniami, czekając na zakończenie procesu. Jest wydajny i nowoczesny.

Oferuje również znacznie więcej niż tylko serwer WWW. Na przykład:

Czytać  Jak zabezpieczyć serwery Linux za pomocą SELinux

Chociaż OpenLiteSpeed ​​​​nie oferuje równoważenia obciążenia, oferuje równoważenie obciążenia pełen zakres funkcji:

W rzeczywistości jest o wiele więcej, niż możemy omówić w tym artykule. Warto jednak zauważyć, że niektóre pożądane funkcje edycji LiteSpeed ​​​​Enterprise, takie jak ochrona przed brute force na WordPress, nie są dostępne w OpenLiteSpeed. To rozczarowujące, ale nie umniejsza to zbytnio produktu.

NGINX kontra OpenLiteSpeed: porównanie wydajności

Oczywiście wydajność jest jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze serwera. Trudno też znaleźć obiektywne opinie, aby dokonać właściwego porównania.

Możemy jednak skorzystać z innych testów porównawczych, aby zapewnić zrównoważony widok.

Na przykład, Cyberhosting widział astronomiczne zwycięstwo OpenLiteSpeed ​​​​w testach we wszystkich obszarach. On też Prędkość WP ma znaczenie strona zobaczyła, że ​​OpenLiteSpeed ​​​​ma lepsze Czas do pierwszego bajtu (TTFB) i może obsłużyć więcej użytkowników.

Możesz również rzucić okiem na testy uruchamiane przez użytkownika, co potwierdza również wyniki w innych miejscach.

Obie NGINX Tak OpenLiteSpeed Oferują własne testy porównawcze i wyniki testów, chociaż mogą być uciążliwe dla przeciętnego użytkownika.

Wybierz odpowiedni typ serwera

Warto zaznaczyć, że NGINX vs. OpenLiteSpeed ​​nie jest rywalizacją jednostronną. Oba mają swoje mocne strony i czulibyśmy się komfortowo prowadząc witrynę na obu typach serwerów.

Ogólnie rzecz biorąc, decyzja będzie zależeć od tego, który z nich odpowiada Twoim potrzebom. NGINX ma szeroki wskaźnik przyjęcia. Wielu dostawców usług hostingowych nie przeszło z konfiguracji opartej na Apache na bardziej elastyczną opcję. Z czasem możemy zobaczyć, że OpenLiteSpeed ​​stanie się jedną z tych opcji. Mamy taką nadzieję, biorąc pod uwagę imponujące wyniki.

Jednak OpenLiteSpeed ​​​​przewyższa NGINX pod względem wydajności. Problem polega na tym, czy można znaleźć renomowanego dostawcę hostingu, który oferuje dobre serwery z obsługą OpenLiteSpeed.

Czytać  Jak wydrukować plik JSON w Pythonie

Do tego czasu NGINX będzie odpowiadał większości przeciętnych użytkowników i powinien być twoim preferowanym wyborem, z pewnością w porównaniu z Apache.

W podsumowaniu

W tym porównaniu NGINX i OpenLiteSpeed ​​zaoferowaliśmy dwie świetne opcje. Nasz wniosek jest taki, że NGINX to droga dla przeciętnego użytkownika, ponieważ jest dostępna za pośrednictwem większej liczby hostów. Jednak OpenLiteSpeed ​​wciąż robi na nas wrażenie na tyle, że pokochasz jego wydajność, jeśli znajdziesz kompatybilnego hosta internetowego.

Jeśli chcesz dodać Secure Sockets Layers (SSL) do swojego serwera NGINX, mamy dla Ciebie artykuł. Czy uważasz, że NGINX vs. OpenLiteSpeed ​​to wyścig jednego konia? Posłuchajmy twoich przemyśleń w sekcji komentarzy poniżej!

.

Czy ten artykuł jest przydatny?