Napraw rozładowanie baterii w Usługach Google Play na Androidzie

Napraw rozładowanie baterii w Usługach Google Play na Androidzie

Wyczerpywanie się baterii w Usługach Google Play jest do pewnego stopnia mylące, ponieważ często jest spowodowane przez zewnętrzne aplikacje i funkcje korzystające z funkcji takich jak lokalizacja, metryki, Wi-Fi itp., które są obsługiwane przez Usługi. Korzystanie z tych funkcji ma odzwierciedlenie w zużyciu baterii przez Usługi. Zebraliśmy kilka rozwiązań, które powinny pomóc w naprawie rozładowania baterii i przywróceniu prawidłowego działania Usług Play.

Jak wykryć zużycie baterii przez usługi Google Play na Androidzie

Nie musisz instalować innej aplikacji, aby wykryć, czy Usługi Google Play wyczerpują baterię Twojego urządzenia z Androidem.

 1. Przejdź do Ustawień i dotknij „Aplikacje i powiadomienia”.
 2. Stuknij w „Zobacz wszystkie aplikacje xx”, przewiń w dół do „Usługi Google Play” i dotknij tego.
 3. Dotknij „Zaawansowane”, a następnie zobacz, co jest napisane w sekcji „Bateria”.
Napraw zużycie baterii przez usługi Google Play

Jaki procent baterii został zużyty od ostatniego pełnego naładowania? Jeśli zużywasz więcej niż mały procent baterii (to znaczy, jeśli będzie to liczba dwucyfrowa), jest to zbyt dużo i musisz podjąć działania, aby rozwiązać problem.

Znajdź PRAWDZIWE źródło rozładowania baterii

Ale oto trochę więcej, niż na pierwszy rzut oka, ponieważ same usługi Google Play nie wyczerpują baterii. Jak wspomnieliśmy wcześniej, to w rzeczywistości inne aplikacje komunikujące się z usługami Google Play (dostęp do lokalizacji, Wi-Fi, dane i działanie w tle) powodują drenaż.

Kiedy więc zobaczysz, że Usługi Google Play wyczerpują baterię, pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, które aplikacje faktycznie wyczerpują baterię.

Kiedyś było sporo aplikacji do tego celu, ale niektóre spadły z krawędzi świata. BetterBatteryStats był kiedyś jednym z najlepszych, ale nie ma go już w Sklepie Play, podczas gdy niegdyś popularny Greenify Nie był aktualizowany od kilku lat.

Napraw baterię rozładowującą baterię z usług Google Play

To odchodzi AccuBattery Odebrać całą chwałę Musisz pozwolić mu działać przez kilka tygodni, aby pomyślnie zebrać dane. Gdy to zrobisz, w jasny sposób przedstawia zużycie baterii, umożliwiając znalezienie rzeczywistego sprawcy zużycia baterii za pomocą wykresów, list rankingowych i szczegółowych danych dotyczących baterii telefonu.

Wyczyść pamięć podręczną i dane z usług Google Play

Prostą pierwszą rzeczą, którą powinieneś spróbować, jest wyczyszczenie pamięci podręcznej Usług Google Play, która mogła być nadęta nadmiarem niepotrzebnych informacji, które powodują Twój stres.

W tym celu przejdź do „Ustawienia -> Aplikacje i powiadomienia -> Zobacz wszystkie aplikacje xx -> Usługi Google Play -> Pamięć i pamięć podręczna -> Wyczyść pamięć podręczną”.

Napraw rozładowanie baterii usług czyszczenia pamięci podręcznej Google Play

Jeśli nadal cierpisz na wyczerpanie baterii, najbardziej radykalnym krokiem jest wyczyszczenie pamięci w Usługach Google Play, co będzie wymagało późniejszego zalogowania się na konto Google.

W tym celu przejdź do Ustawienia -> Aplikacje i powiadomienia -> Zobacz wszystkie aplikacje xx -> Usługi Google Play -> Pamięć i pamięć podręczna -> Wyczyść pamięć.

Napraw dane aplikacji do usuwania baterii z usług Google Play

Napraw rozładowanie baterii usług Google Play, wyłączając automatyczną synchronizację

Jeśli masz więcej niż jedno konto połączone z usługami Google Play, może to wyjaśnić problem z rozładowaniem baterii. Ponieważ Usługi Google Play muszą wyszukiwać Twoją lokalizację w poszukiwaniu nowych wydarzeń w Twojej okolicy, e-maili, powiadomień i nie tylko, działają one nieprzerwanie w tle. Więc to jeszcze więcej pamięci.

Czytać  Co to jest funkcja szybkiego udostępniania Samsunga i jak z niej korzystać?

Możesz rozwiązać ten problem, wyłączając automatyczną synchronizację wielu kont, takich jak poczta e-mail, kalendarz i Dysk, a także aplikacji innych firm, takich jak WhatsApp. W szczególności Twoje konto Google zarządza synchronizacją wielu aplikacji.

Aby to zrobić, przejdź do „Ustawienia -> Konta”, a następnie dotknij każdego konta, aby sprawdzić, czy synchronizacja jest włączona, czy wyłączona. Gdy klikniesz „Konto Google ->” Synchronizacja konta, zobaczysz, że wiele aplikacji prawdopodobnie synchronizuje się automatycznie. Zastanów się, czy potrzebujesz całej tej synchronizacji!

Napraw konta rozładowania baterii w usługach Google Play

Jeśli pojawi się komunikat „Synchronizacja włączona”, dotknij „Synchronizacja konta”, aby uzyskać dostęp do tej aplikacji i kontrolować różne opcje synchronizacji dla tej aplikacji. Oczywiście, jeśli automatyczna synchronizacja jest dla Ciebie bardzo ważna dla określonej aplikacji, zostaw ją włączoną i najpierw spróbuj wyłączyć automatyczną synchronizację w mniej ważnych aplikacjach.

Napraw synchronizację konta rozładowania baterii w Usługach Google Play

Błędy synchronizacji mogą powodować wyczerpanie baterii

Ilekroć Usługi Google Play próbują zsynchronizować dane, ale nie mogą, oczywiście pojawiają się błędy synchronizacji. Te błędy mogą być również powodem, dla którego musisz ładować telefon częściej niż wcześniej. Spójrz na swoje kontakty, kalendarz i konto Gmail i zobacz, czy możesz zauważyć jakieś błędy. Spróbuj usunąć wszystkie emotikony, które możesz mieć w dowolnym kontakcie, ponieważ Google tego nie lubi.

Możesz także spróbować usunąć i ponownie dodać konta, aby spróbować naprawić te błędy synchronizacji. Wyłączenie komórkowej transmisji danych w ustawieniach urządzenia na nieco ponad minutę również może pomóc, ale pamiętaj, aby włączyć ją ponownie.

Aplikacja żąda Twojej lokalizacji

Istnieje wiele aplikacji, które będą pytać o Twoją lokalizację. Problem polega na tym, że kiedy to robią, proszą o to za pośrednictwem usług Google Play, które następnie wykorzystują swój GPS, aby uzyskać te informacje.

 1. Otwórz aplikacje, które żądają Twojej lokalizacji i wyłącz uprawnienia do lokalizacji, przechodząc do „Ustawienia -> Aplikacje i powiadomienia -> [App name] -> Uprawnienia”.
Napraw informacje o aplikacji do rozładowywania baterii w Usługach Google Play
 1. Stuknij suwak „Lokalizacja”, aby wyłączyć synchronizację lokalizacji, co może zmniejszyć zużycie baterii przez Usługi Play.
Napraw uprawnienia aplikacji do rozładowywania baterii w Usługach Google Play

Odinstaluj aktualizacje z usług Google Play

Może to zabrzmieć trochę dziwnie, ale czasami aktualizacje nie powiodą się. Z tego powodu, jeśli wyczerpujesz się baterii z powodu usług Google Play, możesz spróbować odinstalować aktualizacje z tej usługi.

 1. Przejdź do „Ustawienia -> Aplikacje i powiadomienia”.
 2. Wybierz „Usługi Google Play” z listy aplikacji.
 3. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu.
 4. Wybierz „Odinstaluj aktualizacje”.
Napraw aktualizacje dotyczące usuwania baterii w Usługach Google Play
 1. Uruchom ponownie telefon i zobacz, czy to coś zmieni.
Czytać  Jak zsynchronizować schowek między Androidem a komputerem?

Zainstaluj starszą wersję usług Google Play

Czasami najnowsza wersja Usług Google Play może nie działać tak, jak powinna. Jeśli zauważysz zwiększone zużycie baterii od czasu aktualizacji Usług Google Play, może być konieczne przywrócenie poprzedniej wersji Usług Google Play (przynajmniej do czasu, gdy najnowsza wersja będzie działać tak, jak powinna).

 1. Aby powrócić do wybranej wersji Usług Google Play, postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby „odinstalować aktualizacje” Usług, a następnie przejdź do Sekcja usług Google Play w APK Mirror.
Napraw drenaż baterii w Usługach Google Play Apkmirror 2
 1. Przewiń w dół i dotknij wersji Usług jedną lub dwie wersje przed ostatnią (zignoruj ​​wersje beta).
Napraw błąd rozładowania baterii w Usługach Google Play
 1. Zobaczysz, że są tu dziesiątki wariantów. Aby pobrać właściwy wariant, musisz wiedzieć trzy rzeczy:
 • Architektura SoC Twojego telefonu
 • DPI ekranu twojego telefonu
 • Twoja wersja Androida
 1. Możesz znaleźć swoją wersję Androida, przechodząc do „Ustawienia -> Informacje o telefonie”. Na stronie można znaleźć inne rzeczy, takie jak GSMArena.
Napraw rozładowanie baterii w wersji Androida usług Google Play
 1. Mając to na uwadze, pobierz poprawny pakiet APK dla swojego telefonu, zezwól przeglądarce na pobranie go w razie potrzeby, a następnie zainstaluj.

Częste pytania

1. Jak zaktualizować usługi Google Play?

Sprawdź aktualizacje usług Google Play, przechodząc do „Ustawienia -> Aplikacje i powiadomienia -> Zobacz wszystkie aplikacje xx -> Usługi Google Play}.

Jeśli dostępna jest aktualizacja Usług Play, zobaczysz ją na tym ekranie.

2. Czy mogę uzyskać wersję beta Usług Google Play?

Tak. Jeśli chcesz bawić się najnowszymi funkcjami Usług Play i wyprzedzać to, co ma do zaoferowania aplikacja, możesz zostać testerem aplikacji, rejestracja na tej stronie.

3. Czy Usługi Google Play szpiegują mnie?

Coś w tym stylu, tak, chociaż to, jak nikczemne to uważasz, naprawdę zależy od twojego sentymentu do zbierania danych przez Google, co jest bardzo ważną częścią ich modus operandi. Mnóstwo aplikacji, od Map po WhatsApp, a nawet aplikację na telefon, od „telefonu domowego” po Usługi Play, aby informować Cię o tym, co robisz. Aby tego uniknąć, naprawdę musisz „od-Google” swój telefon, co jest zbyt duże, aby zająć się tutaj w tym miejscu.

4. Czy mogę usunąć usługi z Google Play?

Możesz to zrobić za pomocą zrootowanego telefonu, ale w tym momencie stracisz dostęp do tych uprawnień Google, takich jak Sklep Play, Mapy Google i w zasadzie wszystkie aplikacje Google, a także wiele innych stron trzecich. Zasadniczo jest to duże zobowiązanie, a nawet wybór stylu życia, a nie coś, co należy lekceważyć.

Teraz, gdy miejmy nadzieję, że rozwiązałeś problemy z rozładowaniem baterii, dlaczego nie bawić się, aby Twój Android wyglądał jak iPhone?

Czy ten artykuł jest przydatny?