Najlepszy przewodnik po gamepadzie do gier na PC

Najlepszy przewodnik po gamepadzie do gier na PC

Wielu graczy komputerowych, w tym ja, preferuje mysz i klawiaturę do większości aplikacji. Wynika to z wysokiej precyzji myszy oraz większej liczby funkcji i makr, które oferuje klawiatura. Jednak mysz i klawiatura zwykle nie działają tak dobrze do gry na kanapie, a jest kilka gier, które po prostu działają lepiej z gamepadem.

Mając to na uwadze, warto znaleźć najlepszy gamepad do gier na PC, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Zaczynajmy.

Kontroler Xbox 360

najlepsze-gamepady-do-kontrolera-pc-xbox-360

Plik Kontroler Xbox 360 w oczach wielu graczy to ponadczasowa klasyka. Jest okrzyknięty jednym z najpopularniejszych kontrolerów siódmej generacji konsol. Niezależnie od tego, jaką pozycję tutaj zajmujesz, nadal jesteś jednym z najbardziej wpływowych kierowców wszechczasów. A dzięki XInput jest to również zdecydowanie najbardziej wpływowy gamepad do gier na PC.

Czy jednak wytrzymuje próbę czasu w porównaniu z innymi gamepadami?

Plusy

 • Wszechobecność. Wraz z wydaniem konsoli Xbox 360 firma Microsoft wprowadziła „XInput” do systemu Windows. XInput oferowało pełne wsparcie dla kontrolerów 360 i 360, dzięki czemu gamepad jest najbardziej kompatybilny na platformie. Doprowadziło to również do przeniesienia wielu tytułów zależnych od gamepada z konsoli, takich jak Dark Souls.
 • Znajomy design, wygodny uchwyt.

Cons

 • Słaby gąbczasty pad kierunkowy.
 • Małe martwe strefy na drążkach analogowych prowadzą do problemów z „dryfowaniem” w niektórych aplikacjach, takich jak emulatory.

Kontroler Playstation 3

najlepsze-gamepady-do-kontrolera-pc-ps3

Plik Kontroler PlayStation 3lub DualShock 3 był pierwszym głównym kontrolerem bezprzewodowym Sony do ich konsol. PS3 nastąpiło po PS2, jednej z najbardziej udanych konsol wszechczasów. To ma sens, że kontroler PS3 niewiele zmienił w tym, co sprawiło, że pad PS2 był tak dobry. Tak to działa na PC.

Plusy

 • Znajomy design i wygodne uchwyty.
 • Świetny D-Pad i drążki analogowe.

Cons

 • Brak oficjalnego wsparcia: musisz zainstalować coś takiego jak XInput Wrapper aby działał poprawnie.

Kontroler Steam

najlepsze-gamepady-na-pc-kontroler-steam

W ramach ruchu Steam Machine i Big Picture Valve starało się wprowadzić gry komputerowe do salonu. Wielu konsumentów odniosło sukces i Kontroler Steam nadal jest kontrolerem do gier dla szerokiej gamy graczy na PC. Zobaczmy, jak się gromadzi.

Czytać  Jak zaprogramować Arduino za pomocą kodu Visual Studio przy użyciu PlatformIO?

Plusy

 • Wszechobecność. Kompatybilny ze wszystkimi grami z biblioteki Steam, w tym stworzonymi głównie dla myszy / klawiatury.
 • Szerokie możliwości dostosowywania w oprogramowaniu pozwalają dostosować dowolną grę dokładnie do swoich preferencji dla tego kontrolera.
 • Touchpady oferują rozwiązanie, które jest znacznie lepsze od analogowych drążków, jeśli chodzi o celowanie z szybkością i precyzją w tytułach FPS, ale wciąż nie na poziomie, który oferuje odpowiednia mysz.

Cons

 • Niezwykły design i chwyt: wygodny, ale dość dziwny w porównaniu do zwykłych gamepadów.
 • Płytki dotykowe mają znaczną krzywą uczenia się, a do gier, w które najlepiej grać za pomocą pada kierunkowego, takich jak bijatyki 2D lub platformówki 2D, ten kontroler jest daleki od ideału.

Kontroler Playstation 4

najlepsze-gamepady-do-kontrolera-pc-ps4

Upokorzony początkowym przyjęciem PS3, Sony chciał zrobić wspaniałe rzeczy z PS4, w tym konwersję na przyjazną programistom architekturę x86. Zrozumienie potrzeby zmiany Kontroler Playstation 4 Dostosowana konstrukcja PS zapewnia wygodę i łatwość użytkowania. Touchpad był dziwnym wyborem dla kontrolera konsoli, ale robi ogromną różnicę na PC.

Plusy

 • Świetny wszechstronny kontroler. Panel dotykowy może być również używany jako panel dotykowy komputera PC z odpowiednim oprogramowaniem.
 • Duży komfort, D-pad, analogi itp.

Cons

 • Ograniczona oficjalna pomoc techniczna: dzięki bezprzewodowemu kluczowi sprzętowemu DS4 oferowanemu przez firmę Sony, tego kontrolera można używać tylko z funkcją Remote Play na komputerze PC i niektórymi kompatybilnymi tytułami na Steam.
 • Aby lepiej wykorzystać ten kontroler jako gamepada na PC, musisz zainstalować coś podobnego DS4 Windows.

Kontroler Xbox One

najlepsze-gamepady-na-pc-xbone

Plik Kontroler Xbox One Dzieje się to długo po epoce Xboksa 360, którą nękała kiepska kontrola jakości obu konsol (z fiaskiem Czerwonego Pierścienia Śmierci) i ich kontrolerów. Microsoft uczynił ten sterownik lekcją wyciągniętą z błędów popełnionych w przeszłości i jako następca sterownika 360 wypada on jeszcze lepiej na PC niż jego poprzednik.

Czytać  Co to jest Nvidia DLSS i jak jest używana?

Plusy

 • Wszechobecność. Podobnie jak kontroler 360, kontroler Xbox One obsługuje wszystkie gry XInput po wyjęciu z pudełka. Chociaż brakuje mu nowych funkcji sterowania, nadal jest tak samo przyjazny dla gry, jak jego poprzednik.
 • Wygodny uchwyt i znajomy design.
 • D-pad i analogi doczekały się znacznych ulepszeń w stosunku do oryginalnego kontrolera 360.

Cons

 • Kontroler nadal jest podatny na sporadyczne dryfowanie, ale jest to znacznie mniej powszechne w tym modelu niż kontroler 360.

Kontroler Wii U Pro

najlepsze-gamepady-na-pc-wii-u-pro

Plik Kontroler Wii U Pro Jest nieznajomym w grupie. Chociaż był to świetny kontroler, w rzeczywistości nie był to główny pad dla odpowiedniej konsoli: zamiast tego był mniejszą alternatywą dla masywnego gamepada Wii U, który musiał pomieścić duży ekran dotykowy i układ NFC dla kompatybilności z Amiibo.

Wii U Remote Pro eliminuje sztuczki na korzyść dwóch rzeczy: łatwości użytkowania i wysokiej jakości wykonania.

Plusy

 • Pierwszorzędny D-pad i analogi. Mówimy o Nintendo, prawdziwym ojcu chrzestnym gamepadów.
 • Wygodny uchwyt i konstrukcja.

Cons

Który do ciebie pasuje?

Aby przyspieszyć zbieranie i zabawę, wybierz kontroler Xbox One, który jest kompatybilny ze wszystkimi tytułami PC obsługującymi gamepady i jest bardzo dobrze zmontowany. Kontroler 360, choć w niektórych przypadkach tańszy, nie może być polecany ze względu na gorszą jakość wykonania.

Steam Controller ma najlepszy zakres kompatybilności, zarówno z gamepadem, jak i innymi grami, ale ma krzywą uczenia się. Oznacza to, że jest lepszy dla osób, które chcą móc grać. wszystko gry w Twojej bibliotece, z kontrolerem, na kanapie.

Inne sterowniki na tej liście zależą całkowicie od osobistych preferencji, ale będą wymagały dodatkowej konfiguracji, aby poprawnie działać na twoim komputerze.

Czy ten artykuł jest przydatny?