Najlepsze wysokiej klasy myszy komputerowe, które powinieneś sprawdzić w 2021 r

Najlepsze wysokiej klasy myszy komputerowe, które powinieneś sprawdzić w 2021 r

Świat high-endowych myszy PC zmienił się znacząco w ciągu ostatniej dekady i nadszedł czas, abyśmy zaczęli o tym rozmawiać. W tym miejscu omawiamy niektóre funkcje, które pojawiają się w nowoczesnych myszach, informacje potrzebne przed zakupem myszy oraz szczegółowe zestawienie naszych najlepszych typów myszy z najwyższej półki.

Nawet jeśli nie kupujesz dzisiaj myszy, mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się edukacyjny na rynku wysokiej klasy myszy. Jeśli nie kupujesz produktów z wyższej półki, możesz zapoznać się z tym bardziej ogólnym przewodnikiem zakupu myszy.

Funkcje, których należy szukać w wysokiej klasy myszach

Jakie funkcje otrzymujesz, gdy wybierasz mysz z wyższej półki? Porozmawiajmy o kilku, które są dla Ciebie najbardziej przydatne.

Ważną cechą wysokiej klasy myszy jest łączność bezprzewodowa o niskim opóźnieniu. Twoja typowa mysz bezprzewodowa ma duże opóźnienie wejściowe, ale wysokiej klasy bezprzewodowe myszy do gier firmy Logitech i Razer niedawno wprowadziły połączenie bezprzewodowe niemal bez opóźnień. .

Inną funkcją, której możesz szukać, jest mysz z wieloma dodatkowymi przyciskami, a nawet zintegrowana klawiatura. Są one przydatne do przechowywania makr i ustawiania niestandardowych linków, zarówno do zastosowań produktywności, jak i gier.

Czy wysokie DPI naprawdę ma znaczenie?

Minęło dużo czasu, odkąd kiedyś to robiłem, ale teraz właściwie nie tak długo. Jednym z powodów jest to, że próba użycia niektórych astronomicznie wysokich wartości DPI dostępnych w nowoczesnych myszach skutkuje czułością prawie niemożliwą do kontrolowania w większości gier. Nie potrzebujesz bardzo wysokiego DPI, aby mieć dokładne wejście myszy. Gdy osiągniesz około 1600 DPI lub więcej, wszelkie obawy dotyczące pomijania pikseli powinny zniknąć.

Nie popełnij błędu, DPI jest nadal ważne, ale nie musisz wybierać myszy o najwyższej wartości DPI, jeśli zależy Ci na dokładności.

Nawet wtedy wielu profesjonalnych graczy z prawdopodobnie dwudziestokrotnie większymi umiejętnościami nadal używa starych myszy 800 DPI, więc samo DPI oczywiście nie odpowiada precyzji korzystania z myszy w świecie rzeczywistym.

Czytać  Jak otwierać porty i konfigurować przekierowanie portów na routerze

O wiele bardziej liczy się czujnik.

Co odróżnia czujniki optyczne od laserów?

Prawdopodobnie najważniejszą częścią jest czujnik myszy, który odpowiada za odczytywanie wszystkich jej ruchów jako danych wejściowych. Istnieją dwa główne typy czujników myszy: laserowe i optyczne.

Najlepszy czujnik optyczny dla wysokiej klasy myszy

Czujniki myszy laserowej są kompatybilne z większością powierzchni i mogą być tańsze, ale cierpią również z powodu wbudowanej akceleracji myszy, której nie można wyłączyć. Chociaż prawdą jest, że nadal możesz grać w gry za pomocą myszy laserowej, wbudowane przyspieszenie odstrasza każdego gracza zorientowanego na rywalizację, ponieważ dodaje wiele niespójności do równania.

Czujniki optyczne myszy mogą nie działać na wszystkich powierzchniach, ale nie cierpią z powodu wbudowanej akceleracji myszy. Dzięki nowoczesnym czujnikom optycznym, takim jak Logitech, Razer i inne, doskonała precyzja bez przyspieszenia stała się normą, o ile używasz myszy optycznej. Szczególnie polecamy to robić graczom.

Dlaczego niektóre nowsze myszy mają w sobie dziury?

Odpowiedź brzmi: zredukować wagę!

Najlepszy przykład wysokiej klasy dziurek myszy Glorious Model O
Glorious Model O to jedna z wielu nowoczesnych myszy, które wykorzystują tę technikę.

Chociaż na naszej liście najlepszych nie uwzględniliśmy żadnej myszy, która wykorzystuje dziury w celu zmniejszenia wagi, z pewnością warto sprawdzić, czy lekka konstrukcja jest Twoim najwyższym priorytetem. Nie uzyskasz najlepszych funkcji i utkniesz przy myszach przewodowych, ale wielu użytkowników polega na myszach, aby przyjąć tę filozofię projektowania.

Jeśli jesteś zainteresowany tego typu myszką, polecamy Wspaniały model O w high-endzie i Chłodnica Master MM710 na budżet.

Najlepsza wysokiej klasy mysz do gier FPS

Nasz wybór najlepszej wysokiej klasy myszy do gier FPS to Logitech G Pro X Superlight, ale tańszą alternatywę można znaleźć w Logitech G Pro Wireless lub Razer Viper Ultimate.

Najlepszy wybór dla wysokiej klasy myszy do gier

Nasz top pick i jego alternatywy mają symetryczny kształt idealny do uchwytów FPS i całkowicie bezprzewodowy interfejs bez zauważalnego opóźnienia wejściowego. G Pro X Superlight osiąga to, będąc najlżejszym z trzech, ważąc 63 gramy, chociaż Viper Ultimate jest na drugim miejscu z wagą 74 gramów. Zwykły G Pro Wireless jest najcięższy i ma 80 gramów.

Czytać  Alternatywy dla AirPods: 6 najlepszych bezprzewodowych słuchawek dousznych, które powinieneś dostać

Lekka, bezprzewodowa mysz o niskim opóźnieniu w odpowiednim kształcie to wymarzona mysz każdego profesjonalisty FPS. G Pro Wireless, G Pro X Superlight i Viper Ultimate powinny to osiągnąć z łatwością.

Najlepsza mysz z najwyższej półki do produktywności i MOBA/MMO

W tej chwili najlepszą opcję dla myszy z klawiszami makr można znaleźć w Razer Naga Trinity. Jeśli jesteś profesjonalistą, który chce uzyskać dostęp do wielu makr lub graczem MMO / MOBA, który chce uzyskać dostęp do wielu makr, powinieneś być tutaj całkiem dobrze omówiony. Możesz także zmienić panel boczny, jeśli kiedykolwiek chcesz mieć MNIEJ klawiszy, ale nieporęczna konstrukcja tej myszy sprawia, że ​​jest mniej idealna do strzelanek i innych gier. I tak, myszy do gier mają tendencję do tworzenia dobrych myszy produktywności.

Lepsza produktywność wysokiej klasy myszy i selekcji Moba

Jeśli chcesz poprawić jakość wykonania i łączność bezprzewodową, możesz przejść do Naga Pro. Alternatywnie możesz zdegradować do Logitech G600 jeśli potrzebujesz tylko dodatkowych klawiszy makr i nie potrzebujesz funkcji bezprzewodowych ani innych dodatkowych funkcji.

Pożegnalne słowa

Nawet jeśli nie kupisz myszy lub jednego z naszych wyborów, mamy nadzieję, że nasze wybory będą dla Ciebie sensowne, a wiedza, którą dzielimy, pomoże Ci wybrać najlepszą mysz z najwyższej półki do Twoich potrzeb w przyszłości. Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach poniżej!

Źródło obrazu: Harikrishnanskt

.

Czy ten artykuł jest przydatny?