Najlepsze wskazówki dotyczące komputerów Mac do pracy w domu

Najlepsze wskazówki dotyczące komputerów Mac do pracy w domu

Na całym świecie pracownicy są zobowiązani do pracy w domu. Nie oznacza to, że musi to być trudne, ponieważ możesz dostosować konfigurację domu do swojego biura. Posiadanie odpowiednich narzędzi to najlepszy sposób na wydajną pracę i zmniejszenie codziennego poziomu stresu. Oto najlepsze wskazówki dla właścicieli komputerów Mac, którzy pracują w domu.

Twój iPad jako dodatkowy wyświetlacz

Jeśli spędzasz dni w biurze, prawdopodobnie masz monitor, który ułatwia wykonywanie wielu zadań jednocześnie. W domu możesz mieć trudności z otwarciem wszystkich okien na mniejszym ekranie. Twój iPad może przyjść na ratunek i Ci w tym pomóc.

Wskazówki dotyczące pracy z komputerem Mac w domu Sidecar

Każdy, kto używa MacBooka 2016 lub nowszego, może podłączyć iPada do komputera i korzystać z funkcji Sidecar. Aby włączyć tę funkcję przewodową lub bezprzewodową, kliknij przycisk AirPlay na pasku menu komputera Mac, który wygląda jak kwadrat z trójkątem pod spodem. Teraz wybierz opcję połączenia z iPadem.

Jest to. Twój iPad powinien teraz pojawić się jako rozszerzenie pulpitu Maca. Możesz przesuwać okna tak, jak na każdym innym monitorze. Możesz także wykonać kopię lustrzaną ekranu komputera Mac, aby wyświetlić tę samą zawartość. Aby to zrobić, wróć do menu rozwijanego AirPlay na pasku menu i wybierz opcję odbicia lustrzanego ekranu.

Zarządzaj powiadomieniami

Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz podczas określania swojego zdalnego przepływu pracy, jest zalew powiadomień. Niektóre z nich mogą się przydać, gdy zaczniesz przeglądać kalendarz i powiadomienia e-mail, ale prawdopodobnie będzie dużo niepotrzebnego hałasu.

Wskazówki dla komputerów Mac pracujących w domu Powiadomienia

Aby zatrzymać pozornie niekończącą się zaporę, przejdź do Preferencji systemowych, a następnie do sekcji „Powiadomienia”. Na tym ekranie możesz zachować lub zgubić odznaki i dźwięki dla wszystkich powiadomień aplikacji. Możesz także pozostawić dźwięk włączony, ale wyłączyć wyskakujące okienka banerów. Niemal wszystkie zainstalowane aplikacje zapewniają całkowitą elastyczność, aby znaleźć spokój i ciszę.

Jasne, ręczne ustawienie powiadomień dla każdej aplikacji może zająć dużo czasu, ale korzyści mogą być wspaniałe. A jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować krótkiej przerwy, przytrzymaj Opcja Kod Klucza (Alt na niektórych klawiaturach zewnętrznych) i kliknij ikonę Centrum powiadomień w prawym górnym rogu ekranu.

Czas przed ekranem pomoże Ci robić przerwy

Screen Time to niezwykle niedoceniana aplikacja na Maca, ponieważ jest to fantastyczne narzędzie, które pomaga zarządzać czasem i zmusza do robienia przerw na zdrowie psychiczne.

Wskazówki dotyczące czasu pracy komputera Mac na ekranie głównym

Aby aktywować Czas przed ekranem, otwórz Preferencje systemowe i kliknij „Czas przed ekranem”. Twój początkowy widok to zbiór statystyk, które przypominają Ci, jak długo pracujesz i w jakich aplikacjach. Chcesz skupić się na opcjach po lewej stronie „Przestój”, „Ograniczenia aplikacji” i „Komunikacja”.

Czytać  Jak zapobiec otwieraniu programów podczas uruchamiania na komputerze Mac

W pierwszym przypadku czas bezczynności pozwoli ci wyłączyć wszystkie aplikacje z wyjątkiem tych, które chcesz nadal działać. Jeśli chcesz zezwolić na FaceTime tylko w czasie bezczynności, możesz to skonfigurować. Limity aplikacji działają w podobny sposób. W takim przypadku możesz nacisnąć przycisk „+” i wybrać aplikację, którą chcesz ograniczyć. To dobry sposób, aby zmusić się, aby nie grać na komputerze przez cały dzień.

Komunikacja to dobry sposób na ograniczenie, kto może się z Tobą komunikować w danym momencie. Domyślnie wszystkie są włączone, ale można je ustawić tak, aby tylko kontakty w telefonie mogły się komunikować. Alternatywnie możesz go skonfigurować tak, aby tylko niektóre kontakty mogły się z Tobą komunikować. To świetny sposób, aby dać sobie zdrową przerwę w pracy, jednocześnie pozwalając przyjaciołom i rodzinie zbliżyć się do siebie.

Podzielony widok do wielozadaniowości

Kiedy musisz się skupić i popracować, Split View może pomóc. Aby włączyć dwa okna obok siebie, kliknij zielony okrągły przycisk w lewym górnym rogu dowolnego okna aplikacji na komputerze Mac.Gdy naciśniesz i przytrzymasz przycisk myszą, pojawi się menu rozwijane.

Porady dotyczące pracy na komputerze Mac w podzielonym widoku

Oferowane są trzy opcje, w tym przejście do trybu pełnoekranowego, inne pomocne rozwiązanie lub przesunięcie okna w prawą lub lewą stronę ekranu. Wybierając jedną stronę, przeciwna strona ekranu natychmiast pokazuje wszystkie aktualnie otwarte aplikacje na komputerze Mac. Wybierz jedną z tych aplikacji, aby otworzyć po przeciwnej stronie i wykonujesz wiele zadań jednocześnie. To świetny sposób na pozostawienie otwartej przeglądarki obok arkusza kalkulacyjnego, dokumentu Worda lub PowerPointa.

Ewentualnie staraj się nie wykonywać wielu czynności jednocześnie w ciągu dnia. Skoncentrowanie się na jednym zadaniu na raz może być dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby dotrzymać terminu, zakończyć prezentację lub przygotować się do dużego spotkania. Badania wykazały, że wielozadaniowość może w rzeczywistości zaszkodzić produktywności, więc chociaż w niektórych przypadkach może być pomocna, w innych w rzeczywistości przynosi więcej szkody niż pożytku. Ostatecznie należy pamiętać, że jeśli chodzi o wielozadaniowość,

Bycie zajętym to nie to samo, co bycie produktywnym. Mimo to dobrze jest wiedzieć, że gdy musisz wykonać dwa zadania naraz, macOS jest gotowy do pomocy.

Przypomnienia sprawią, że będziesz skupiony

Aplikacja Przypomnienia Apple przeszła kilka iteracji i powoli stała się świetną listą rzeczy do zrobienia. Kiedy jesteś w domu, ważne jest, aby szybko zapamiętać wszystko, co musisz zrobić.

Wskazówki dotyczące przypomnień o pracy w domu na komputerze Mac

Możesz utworzyć dowolną liczbę list, nadając im żądany tytuł. Możesz łatwo robić notatki w ramach każdego zadania, aby przypomnieć sobie bardziej szczegółowe informacje o rozmowie, spotkaniu lub czymkolwiek innym. Widok komputera Mac pokazuje szczegółowy widok wszystkiego, co ma nadejść, poprzez dodanie dat i godzin do przypomnień. Zobaczysz także listę „Zakładek”, jeśli masz krytyczne przypomnienia, których po prostu nie możesz zapomnieć. Łatwe do nauczenia i przyjemne wizualnie Przypomnienia są niezbędne w każdym środowisku pracy w domu. Synchronizacja z urządzeniami z systemem iOS sprawia, że ​​jest to kompletne rozwiązanie z listą zadań do wykonania.

Czytać  6 sposobów na naprawienie problemu z Apple Watch, który nie odblokowuje komputera Mac

Liczy się ergonomia

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu z iPadem, iMakiem czy MacBookiem, wygoda jest ważna, dlatego ergonomia jest tak ważna. Siedzenie przez długi czas może mieć wpływ na twoje ciało i umysł, dlatego wygoda jest równie ważną wskazówką, jak sugestia dobrej maszyny z systemem macOS. Najpierw zacznij od odpowiedniego biurka i upewnij się, że masz takie, które wygodnie pasuje do Twoich nóg, kolan i ud. Z punktu widzenia wysokości może to być dobry kandydat na stojące biurko, które ogólnie okazało się zdrowsze.

Biurko z regulacją wysokości może być świetnym sposobem na „poruszanie się” w ciągu dnia i wyeliminowanie niektórych kłopotów związanych z całodziennym siedzeniem. Wreszcie, co nie mniej ważne, to świetne krzesło. Odpowiednie krzesło może być wszystkim, jeśli chodzi o wygodę, więc koniecznie wypróbuj jedno z nich. Znalezienie takiego z regulacją wysokości, wygodnymi podłokietnikami i mocnym podparciem lędźwi to świetne miejsce na rozpoczęcie.

Oprócz ergonomii ciała, przedstaw akcesoria, które pomogą Ci zachować wygodę. Podnieś laptopa Apple, aby uzyskać lepszą widoczność i wygodę dzięki produktom takim jak Trybuna dwunasta południowa do domowego biura. Podniesienie laptopa o sześć cali ponad jego wnękę oznacza mniej bólu szyi i ramion podczas garbienia się. Jeśli masz wiele urządzeń, które muszą być podłączone do komputera Mac, możesz również potrzebować dobrej stacji dokującej, aby nie trzeba było ciągle zginać rzeczy, aby podłączyć pendrive’y.

Końcowe przemyślenia

Jeśli chodzi o pracę w domu, jest kilka bardzo szybkich i łatwych rzeczy, które możesz zrobić, aby poczuć się tak dobrze lub lepiej niż w biurze. Wskazówki, takie jak czas spędzany przed ekranem, mogą również zapewnić, że znajdziesz czas na przerwy, aby przypadkowo nie pracować od rana do wieczora. Wreszcie, nie zapomnij regularnie czyścić i dezynfekować komputera Mac, ponieważ będziesz na nim pracował przez większość czasu.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?