Najlepsze szafy arkadowe na rynku

Najlepsze szafy arkadowe na rynku

Gry retro w ostatnich latach przeżywały renesans. Od komputerów jednopłytkowych z dedykowanym oprogramowaniem do emulacji gier wideo po szereg urządzeń przenośnych – młodzi i starzy gracze uwielbiają wracać do klasyki. Podczas gdy granie w ulubione gry konsolowe jest fajne, prawdziwą podróżą po pasie nostalgii jest odtworzenie doświadczenia zręcznościowego.

Wielu uważa arkady za relikt minionej epoki. Jednak nie musi. Już dziś możesz przywieźć do domu własną szafkę arkadową. A nawet jeśli nie masz miejsca, aby odtworzyć w domu arkadę z lat 80., samo spojrzenie na kilka z tych maszyn to przyjemna podróż w dół nostalgii.

Oto jedne z najlepszych dostępnych obecnie gabinetów do gier arkadowych.

1. AtGames Legends Ultimate

Jeśli chcesz uzyskać największy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki, jeśli chodzi o licencjonowane gry, zapakowane w jedną szafkę zręcznościową, nie możesz się pomylić z AtGames Legends Ultimate. Zawiera 300 tytułów, w tym Joe & Mac, Iron Commando, Drakkhen, Aladdin i Lion King.

Dobrą rzeczą jest to, że możesz przesyłać strumieniowo gry z platform takich jak Steam (lub własna usługa przesyłania strumieniowego AtGames) do swojej szafki, rozszerzając to, co możesz z nią zrobić.

Najlepsze szafy zręcznościowe Atgames Legends Ultimate

Ta szafka również wygląda dobrze, z pięknym neonowym różem i żółtą kolorystyką, która naprawdę sprawia, że ​​wygląda jak z minionej epoki. Poza joystickami i przednimi przyciskami dla dwóch graczy jest jeszcze gigantyczny trackball i obrotowe pokrętła. To kompletny pakiet.

Ta szafka będzie cię kosztować 600 $, ale jest świetnym dodatkiem do gabinetu, jeśli masz na nią miejsce. A jeśli jesteś zainteresowany dodawaniem własnych gier i majsterkowaniem, tutaj również nie jest to zbyt trudne.

2. Arcade1Up

Arcade1Up ma na celu uchwycenie wyglądu i stylu różnych klasycznych gier arkadowych, a najlepsze jest to, że są one stosunkowo niedrogie. Aby osiągnąć tak przystępne ceny, automaty Arcade1Up są w trzech czwartych replikami maszyn, które można znaleźć w lokalnym salonie gier. To sprawia, że ​​maszyny Arcade1Up mają około czterech stóp wysokości.

To powiedziawszy, firma sprzedaje podnośniki, które zwiększają wysokość każdej maszyny. Oprócz tego, że jest nieco mniejszy niż pamiętasz, dbałość o szczegóły jest imponująca. Szafy Arcade1Up próbują odtworzyć dokładny styl każdej maszyny, którą produkują, od stylu samej obudowy po użycie tej samej grafiki.

Gry zręcznościowe Arcade1up

Dostępnych jest wiele maszyn Arcade1Up, które oferują imponującą gamę klasycznych gier z wielu gatunków. Praktycznie każdy gracz będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Ta imponująca lista klasyków obejmuje wojowników, takich jak Street Fighter II i Mortal Kombat, wojowników, takich jak Final Fight i Teenage Mutant Ninja Turtles, gry sportowe, takie jak NBA Jam, klasyki ze starej szkoły, takie jak Pac-Man i Space Invaders, a nawet strzelanki, takie jak Big Buck. Myśliwy. ! Oczywiście Arcade1Up ma wiele innych dostępnych maszyn, a nowe modele są regularnie wydawane. Pamiętaj tylko, że montaż jest wymagany.

Czytać  Jak zmienić cele dotyczące ruchu, ćwiczeń i pozycji na Apple Watch

3. Arcade1Up Counter-cade

Jeśli brakuje Ci miejsca na podłodze, automat bartopowy może porysować swędzenie gier retro bez zajmowania dużo miejsca. Na szczęście Arcade1Up również Cię tu omawia. Maszyny przeciw-cade mierzą około 16x10x12 cali i ważą około 9 funtów. W przeciwieństwie do stojących jednostek Arcade1Up, Counter-cade jest w pełni zmontowany i gotowy do gry. Ponadto Counter-cades zawiera licencjonowane gry i ilustracje, co oznacza, że ​​gry są rozgrywane dokładnie, a ilustracje na urządzeniu są stare.

Arcade Countercade

Niestety, nie ma tak dużej różnorodności, jeśli chodzi o gry dostępne w formacie Counter-cade. Obecnie są tylko siedem modeli do wyboru, a wszystkie tytuły pochodzą z okresu świetności gier arkadowych z początku lat 80. Mimo to, klasyki takie jak Pac-Man, Galaga i Dig-Dug zapewniają mnóstwo zabawy. Dodatkowo, Counter-cades Arcade1Up można znaleźć za znacznie mniej w porównaniu do ich większych odpowiedników.

4. Zręcznościowa maszyna do koktajli Prime Arcades

Jeśli pomysł bycia na nogach podczas grania w ulubione gry zręcznościowe w stylu retro nie przemawia do Ciebie i nie masz licznika, aby postawić maszynę do gier planszowych, możesz rozważyć maszynę do koktajli. Szafki stołowe lub koktajlowe to prostokątne stoły, w których umieszczony jest monitor. Elementy sterujące grą znajdują się po obu stronach stołu, a gracze mogą siedzieć podczas gry. Ponadto stoły przykryte są kawałkiem hartowanego szkła, dzięki czemu można bezpiecznie postawić napoje, stąd nazwa. Często znajdowano je w barach i pubach podczas Złotego Wieku Gier Arcade, ale teraz możesz mieć je we własnym domu!

Koktajl Arcade

Prime Arcades Cocktail Arcade Machine ma wbudowane 1162 różne gry zręcznościowe z lat 80-tych i 90-tych. Ponadto jest wyposażony w ogromny 26-calowy monitor LED z ćwierćcalową osłoną ze szkła hartowanego, aby go chronić. Co więcej, jest nawet wyposażony w chromowane stołki! Nie wymaga montażu – po prostu podłącz i graj. To powiedziawszy, Prime Arcades nie jest zabawką. Szafka Cocktail Arcade jest komercyjna i waży prawie 200 funtów. Chociaż jakość wykonania jest fantastyczna, istnieje poważny minus: cena. W chwili pisania tego artykułu Szafka koktajlowa Prime Arcades kosztuje ponad 2000 USD.

Czytać  Jak zresetować Chromecasta

5. Arcade pełnowymiarowe Arcade Creative Arcades

Gdy prawdziwa gra zręcznościowa jest absolutnie konieczna, nie szukaj dalej niż Creative Arcades. Ich pełnowymiarowa, komercyjna szafka arkadowa Ma wymiary 71x30x32 cale i zawiera komponenty premium. Należą do nich wysokiej jakości joysticki i przyciski SANWA, trackball, 32-calowy monitor LCD i gruba warstwa hartowanego szkła. Maszyna jest fabrycznie wyposażona w 3500 klasycznych gier arkadowych z lat 80. i 90. Ponadto jest gotowa do gry po wyjęciu z pudełka.

Pełnowymiarowa arkada

Jedną z najlepszych cech tej szafy jest to, że obsługuje zarówno darmowe, jak i płatne gry. Po skonfigurowaniu do gry płatnej gracze muszą włożyć monety do szczeliny na monety, aby grać na automacie. Niestety, jedną z największych wad pełnowymiarowej szafki arkadowej Creative Arcades jest wysoka cena. Kosztujący prawie 3000 USD jest to drogi sposób na przywrócenie magii salonów gier. To powiedziawszy, Creative Arcades tworzy inne szafki z mniejszą liczbą gier i mniejszymi monitorami, które są bardziej przystępne.

6. Zbuduj swój własny

Wskazówki dotyczące ponownego oglądania ekranu powitalnego

Przy odrobinie wysiłku możesz zbudować własny automat zręcznościowy za ułamek kosztów. Potrzebujesz tylko sklejki i Raspberry Pi lub starego komputera stacjonarnego. Istnieje wiele samouczków dostępnych online, które pomogą Ci zacząć, w tym jak skonfigurować stronę oprogramowania, a także plany samej szafy. Jeśli nie radzisz sobie z wyrzynarką, zawsze możesz zamówić płaskie paczki z szafkami na gry do samodzielnego montażu u różnych sprzedawców. Są to wstępnie wycięte panele, które łączysz jak mebel z Ikei!

Jeśli chcesz zagłębić się w świat gier retro w domu, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak zamienić Raspberry Pi 4 w konsolę retro. Zapoznaj się również z naszym ostatecznym przewodnikiem po emulacji N64 w Retroarch.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?