Najlepsze strzelanki pierwszoosobowe (FPS) dla gracza w 2021 r

Najlepsze strzelanki pierwszoosobowe (FPS) dla gracza w 2021 r

Gry FPS to jeden z największych segmentów rynku gier, ale obecnie wiele z nich skupia się prawie wyłącznie na rywalizacji, a nie na pełnym doświadczeniu. Tutaj omawiamy najlepsze gry FPS dla jednego gracza, w które możesz zagrać w 2021 roku. Niektóre z tych gier mogą zawierać tryby dla wielu graczy, ale jeśli nie ma wyjątkowo dobrze rozwiniętej kampanii dla jednego gracza, gra nie jest warta tej listy.

1. ULTRAKILL

  • Platforma (y): komputer osobisty
  • Podgatunki: Arena Shooter, Movement Shooter, Stylowa akcja
Najlepszy indywidualny gracz Fps 2021 Ultrakill

ULTRAKILL to obecnie mój ulubiony FPS dla jednego gracza na rynku. Ma łatwą i intuicyjną mechanikę ruchu, nostalgiczną grafikę w stylu PS1, doskonałą ścieżkę dźwiękową i mnóstwo zabawnych elementów rozgrywki rodem z takich gier jak Devil May Cry. W chwili pisania tego tekstu gra jest technicznie we wczesnym dostępie, ale około jedna trzecia jest kompletna i dostępna do grania.

2. Metro Exodus

Najlepszy indywidualny gracz Fps 2021 Metro

Metro Exodus to kolejna doskonała gra FPS dla jednego gracza. W przeciwieństwie do innych gier z tej listy, Exodus ma wiele bardzo wolnych segmentów i nie boi się całkowicie odebrania graczowi władzy. Metro Exodus ma naprawdę piękną grafikę, zwłaszcza z włączonym ray tracingiem w Edycji Rozszerzonej (dołączanej domyślnie przy zakupach nowej generacji i PC). Jeśli chcesz, aby gra naprawdę przekroczyła granice graficzne twojego komputera i naprawdę zanurzyła się w sobie, Metro Exodus to świetny wybór.

3. Wieczna zagłada

Najlepszy indywidualny gracz Fps 2021 Eternal

Doom Eternal to kontynuacja ponownego uruchomienia DOOM-a 2016 i w zasadzie bierze wszystko, co zrobiła gra, i podnosi ją do 11. Jest to znacznie trudniejsze, ale bardziej satysfakcjonujące doświadczenie, gdy gracz opanuje wymianę broni i szybkie namierzanie słabych punktów. Jest wiele świetnych kawałków i duża różnorodność wizualna dzięki narracji obejmującej galaktyki.

Eternal otrzymał konsekwentne wsparcie po premierze, dodając poziomy mistrzowskie (trudniejsze remiksy istniejących poziomów), dwa 3-poziomowe pakiety DLC (The Ancient Gods) i kilka mniejszych aktualizacji zawartości. Ostatnio dostał nawet ray tracing i DLSS! Sama skala i intensywność Doom Eternal nie ma sobie równych w niczym innym na tej liście. Jeśli chcesz wysokooktanowego FPS dla jednego gracza, nie możemy wystarczająco mocno polecić Eternal.

Czytać  9 najlepszych gier kooperacyjnych, w które możesz grać w przeglądarce

4. Czarna Mesa

  • Platforma (y): komputer osobisty
  • Podgatunki: Survival Horror, Eksploracja / Łamigłówka
Najlepszy indywidualny gracz Fps 2021 Bmesa

Black Mesa to w zasadzie pełnoprawny remake Half-Life 1, a wielu uważa go za aktualizację oryginału pod niemal każdym względem. Grafika jest z pewnością lepsza pod każdym względem i wprowadzono wiele ulepszeń w częściach gry, które wcześniej nie podobały się ludziom, szczególnie w późnej fazie gry. Recenzje tej gry są ogólnie pozytywne, a Valve tak bardzo ją polubiło, że dali zespołowi pozwolenie na sprzedaż nowej wersji swojej gry z zyskiem.

5. Titanfall 2

Najlepszy indywidualny gracz Fps 2021 Titanfall2

Titanfall 2 to przede wszystkim strzelanka ruchu, skupiająca się na chwytaniu haków, bieganiu po ścianach, dmuchaniu powietrzem, skakaniu króliczkami i nie tylko. W tej grze jest dużo głębi ruchu, i to jeszcze zanim zaczniesz zanurzać się w głębszą strzelaninę i mechanikę Tytana (gigantycznego robota, którego możesz pilotować). Kampania dla jednego gracza ma wiele ogromnych map do ćwiczenia ruchów i zaskakująco ujmujących postaci do łączenia. To nie Obywatel Kane, ale to świetna zabawa.

6. Pośród zła

  • Platforma (y): komputer osobisty, Zwolnienie przełącznika TBA
  • Podgatunki: Arena Shooter, Movement Shooter, Fantasy Game
Najlepszy indywidualny gracz Fps 2021 pośród zła

Wśród zła to fantastyczna odmiana klasycznej formuły Unreal / Quake. To jest w zasadzie podstawa. Dostajesz skoki na króliczki, szybkie poruszanie się w bazie, mnóstwo broni miotającej i pickupy. Ma naprawdę dobrze wykonany materiał do piaskowania ze świetną muzyką i wyjątkową estetyką retro. Możesz także włączyć ray tracing i DLSS, aby przenieść tę estetykę retro i uczynić ją niezaprzeczalnie nowoczesną.

7. Zmierzch

  • Platforma (y): komputer osobisty, Wersja przełącznika 2021
  • Podgatunki: Arena Shooter, Movement Shooter, Horror
Najlepszy indywidualny gracz Fps 2021 Zmierzch

Dusk to także odmiana klasycznych strzelanek do piasku, ale jest mu znacznie bliżej Dooma niż Quake’a czy Unreala. Gracz rzadko jest pozbawiony władzy, ale gra nie boi się rzucić ci wyzwań, a atmosfera może być czasami dość przerażająca i przytłaczająca. Podobnie jak w przypadku strzelców piasku, tutaj również kładzie się duży nacisk na ruch, z wysokim dachem umiejętności, który można ulepszyć.

Czytać  Jak przywrócić ustawienia fabryczne konsoli Xbox

Jeśli masz ochotę na więcej strzelanek w stylu retro i lubisz estetykę horroru, Dusk z pewnością będzie dla Ciebie dobrym wyborem.

8. Halo: kolekcja Master Chief

Najlepszy indywidualny gracz Fps 2021 Halo

Ostatnią, ale na pewno nie najmniej ważną na tej liście jest Halo: The Master Chief Collection. Jest to kolekcja sześciu gier Halo, począwszy od oryginału, a skończywszy na Halo 4. Wszystkie gry mają opcjonalny tryb, w którym można oglądać zremasterowaną grafikę, a MCC obsługuje grę między platformami Xbox i PC.

Halo słynie z fabuły i scenerii science-fiction, a rozgrywka jest również całkiem przyjemna, zwłaszcza jeśli jesteś graczem PC, który przegapił tę serię. Może znajdować się na dole tej listy, ale tak naprawdę dzieje się tak dlatego, że Halo wymaga najmniej wprowadzenia z naszych wpisów. Jeśli chcesz dostać się do Halo, nigdy nie było lepszej okazji niż kolekcja Master Chief.

Pożegnalne słowa

Ultrakill i Doom Eternal to nasze najlepsze typy najlepszych gier FPS dla jednego gracza dla tych, którzy szukają wysokiej jakości FPS. Jeśli chcesz czegoś bardziej skupionego na tworzeniu nastroju i zanurzeniu gracza, Metro Exodus i Black Mesa to nasze najlepsze rekomendacje.

Skomentuj poniżej i daj nam znać: czy grasz w któreś z tych, czy uważasz, że coś innego zasługuje na więcej miejsca na liście?

.

Czy ten artykuł jest przydatny?