Najlepsze strony internetowe do wyszukiwania obrazów z przezroczystym tłem

Transparent Image Feature

Jeśli spędzasz dużo czasu w Photoshopie, prawdopodobnie często potrzebujesz obrazów z przezroczystym tłem. Niestety ich odnalezienie może być frustrujące. Można by pomyśleć, że korzystanie z wyszukiwarki grafiki Google do wyszukiwania obrazów z przezroczystym tłem byłoby łatwe. Niestety jest to dalekie od prawdy. Na szczęście istnieje wiele stron internetowych, które udostępniają obrazy z przezroczystym tłem, dzięki czemu pozyskiwanie obrazów do następnego projektu jest dziecinnie proste.

Co to jest przezroczysty obraz i dlaczego miałbym go chcieć?

Obrazy przezroczyste to obrazy, które są częściowo przezroczyste lub przezroczyste. Najczęściej obrazy przezroczyste odnoszą się do obrazów z przezroczystym tłem. Powoduje to, że temat obrazu lub obiekt na pierwszym planie wygląda tak, jakby został wycięty. Obrazy przezroczyste są często przydatne w zastosowaniach projektowych, zwłaszcza przy łączeniu dwóch lub więcej oddzielnych obrazów.

Notatka: ważne jest, aby sprawdzić licencję każdego pojedynczego obrazu, który pobierasz. Niektóre obrazy są dozwolone tylko do użytku osobistego, podczas gdy inne są licencjonowane do zastosowań komercyjnych.

1. IMGBIN

Niestety, wiele witryn hostujących obrazy, które zawierają przezroczyste obrazy, nakłada dość surowe ograniczenia pobierania. Na szczęście IMGBIN nie jest jednym z nich. W rzeczywistości nie ma żadnych ograniczeń co do liczby obrazów, które można pobrać jednocześnie, pod warunkiem, że utworzysz konto.

Przejrzysty obraz Imgbin

Biorąc to pod uwagę, witryna IMGBIN nie jest tak dobrze zaprojektowana, jak niektóre inne na tej liście. Wydaje się, że największy zarzut wynika z funkcji wyszukiwania witryny. W konsekwencji może to skutkować klikaniem strona po stronie, aby znaleźć odpowiedni obraz.

2. WyczyśćPNG

ten WyczyśćPNG strona jest, jak sama nazwa wskazuje, przejrzysta i prosta w obsłudze. Po prostu umieść kryteria wyszukiwania w polu wyszukiwania, a znajdziesz do swojej dyspozycji różnorodne obrazy w wysokiej rozdzielczości, wszystkie z przezroczystym tłem, do bezpłatnego pobrania. Funkcja wyszukiwania jest dość dokładna; jednak spodziewaj się, że od czasu do czasu zobaczysz jakieś niepewne wyniki. Dzieje się tak, ponieważ użytkownicy mogą przesyłać własne obrazy z przezroczystym tłem. W rezultacie CleanPNG stale powiększa swoją bibliotekę przezroczystych obrazów. Pamiętaj, że w przypadku tagowania własnych obrazów przez użytkowników mogą one nie zawsze być w 100 procentach dokładne.

Przezroczyste czyszczeniepng

Ponadto strona główna CleanPNG zawiera kategorie obrazów, które są popularne o tej porze roku. Na przykład pod koniec roku znajdziesz kolekcje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, Chanuką i Nowym Rokiem. Te wyselekcjonowane kolekcje pozwalają szybko i łatwo znaleźć mnóstwo obrazów do wykorzystania w następnym projekcie.

3. StickPNG

StickPNG to kolejna strona internetowa, która zawiera wyłącznie obrazy z przezroczystym tłem. Biblioteka ma wszystkiego po trochu; jednak duży nacisk kładzie się na obrazy kultury popularnej.

Przezroczysty patykpng

Istnieje standardowy pasek wyszukiwania, a jeśli przewiniesz stronę główną w dół, zobaczysz, że biblioteka StickPNG zawierająca dziesiątki tysięcy obrazów została podzielona na kategorie. Kategorie te obejmują gamę od „kreskówek” przez „gry wideo” po „ikony”. Kliknięcie jednej z tych kategorii pozwala wybrać podkategorię, co dodatkowo zawęzi . Twoje wyniki. Na przykład kliknięcie kategorii „Komiksy i fantasy” przeniesie Cię na stronę, na której możesz zawęzić wyszukiwanie według postaci, na przykład „Kapitan Ameryka” lub „Beavis and Butthead”.

Czytać  10 przydatnych funkcji Brave, o których istnieniu nie wiedziałeś

4. Drzewo PNG

Drzewo PNG ma absolutnie ogromną bazę przezroczystych obrazów. W chwili pisania tego tekstu PNGTree twierdzi, że ma miliony wolnych od tantiem obrazów PNG i że każdego dnia przesyła ich więcej. Witryna PNGTree zawiera znajomy pasek wyszukiwania, ale także dzieli bibliotekę na kategorie.

Przezroczysty Pngtree

Oprócz przezroczystych obrazów PNGTree zawiera również grafikę wektorową, tła, takie jak tapety i banery oraz szablony wizytówek, certyfikatów i nie tylko. Chociaż wszystko jest bezpłatne do pobrania i wykorzystania w projektach osobistych, istnieją ograniczenia pobierania. Aby to obejść, musisz wybrać członkostwo premium PNGTree. Wybierając opcję premium, otrzymujesz licencję komercyjną, co oznacza, że ​​możesz korzystać z zasobów PNGTree w projektach komercyjnych i nieograniczonym pobieraniu. Istnieje wiele różnych opcji cenowych, w tym plany 3-, 6- i 12-miesięczne, od około 60 USD do 180 USD. Oferują również dożywotni plan, który jest obecnie w sprzedaży za 199 USD.

5. Ulubione PNG

Ulubione PNG to kolejna strona internetowa, która zawiera mnóstwo przezroczystych obrazów. Witryna jest nieco goła w porównaniu z niektórymi innymi witrynami z tej listy, ale nadrabia to samą ilością dostępnych przezroczystych obrazów.

Podobnie jak CleanPNG, FavPNG umożliwia użytkownikom przesyłanie własnych obrazów do bazy danych. W związku z tym możesz spodziewać się wątpliwych wyników wyszukiwania z powodu nieprawidłowego oznaczania zdjęć przez użytkowników. Biorąc to pod uwagę, FavPNG zawiera ponad 16 milionów przezroczystych obrazów, więc na pewno znajdziesz to, czego szukasz.

6. Darmowe PNG

Darmowe PNG to średniej wielkości baza danych przezroczystych obrazów zawierająca około 170 000 obrazów. Wszystkie obrazy znalezione na FreePNG można pobrać bezpłatnie i podlegają licencji Creative Commons. Jeśli szukasz bardziej „ogólnych” obrazów, FreePNG zdecydowanie należy dodać do zakładek.

Przezroczyste darmowe png

Podobnie jak wiele witryn z tej listy, FreePNG oferuje nowe przezroczyste obrazy dodawane każdego dnia. Ponadto użytkownicy mogą przesyłać własne przezroczyste obrazy do wykorzystania przez resztę społeczności. Aby pomóc użytkownikom w sortowaniu ich bazy danych, FreePNG ma standardową funkcję wyszukiwania i dobrze zorganizowane kolekcje podzielone na kategorie.

7. usuńbg

W przeciwieństwie do innych witryn z tej listy, usuńbg nie zawiera żadnych obrazów. Zamiast tego jest domem dla narzędzia online, które automatycznie usuwa tło z dowolnego obrazu. Po prostu prześlij zdjęcie, a za pomocą jednego kliknięcia tło obrazu stanie się przezroczyste w ciągu kilku sekund.

Usuwanie przezroczystego obrazubg

Narzędzie znajdujące się w sercu removebg potrafi zidentyfikować temat zdjęcia – który najczęściej kojarzy się z pierwszym planem – a tłem, a następnie skutecznie usuwa tło. Ponadto removebg poradzi sobie z trudnymi krawędziami, takimi jak włosy i inne czasochłonne scenariusze. Co najlepsze, to narzędzie jest całkowicie bezpłatne.

Cennik usuwania przezroczystego obrazu

Oczywiście jest jedna poważna wada. Każdy obraz, który przetworzysz za pomocą removebg, będzie można pobrać bezpłatnie, pod warunkiem, że rozmiar pliku nie przekracza 0,25 megapiksela. Dla zwykłych użytkowników powinno to wystarczyć. Jeśli jednak jesteś fotografem lub po prostu kimś, kto chce zdjęć w wyższej rozdzielczości (do 25 MP), będziesz musiał wydać trochę gotówki. Niestety, removebg wymaga zakupu „kredytów obrazu”, a następnie wykorzystania tych kredytów do zakupu zdjęć w wysokiej rozdzielczości. To trochę uciążliwe, ale wyniki są dobre i warto je zobaczyć, jeśli często masz do czynienia z przezroczystymi obrazami.

Czytać  Dodanie „I Feel Lucky” do urządzenia wielofunkcyjnego Chrome - uprość technologię

Często Zadawane Pytania

Jakie typy plików graficznych obsługują przezroczystość?

Powszechnie używany format JPG nie obsługuje przezroczystego tła. Jeśli chcesz mieć możliwość posiadania przezroczystości, musisz zapisać obraz jako GIF lub PNG. Z tego powodu większość obrazów znalezionych w witrynach hostujących obrazy jest w formacie PNG.

Czy można zrobić zdjęcie bez przezroczystego tła i uczynić je przezroczystym?

Wykonanie dowolnego obrazu i usunięcie tła jest dość łatwe. Photoshop, GIMP i wiele innych ma możliwość uczynienia obrazu przezroczystym. Jeśli nie chcesz instalować programu na swoim komputerze, możesz wybrać edytor obrazów oparty na przeglądarce, taki jak Pixlr, Kanwa lub usuńbg. Automatyzując proces, te aplikacje internetowe mogą szybko i łatwo usuwać tła. Należy jednak pamiętać, że te aplikacje internetowe mają zwykle pewne ograniczenia. W przypadku removebg jakość obrazu jest ograniczona, podczas gdy Canva blokuje tę funkcję za zaporą.

Czy mogę ustawić przezroczystość dowolnego obrazu i wykorzystać go w swoim projekcie?

To trochę podchwytliwe pytanie, ponieważ mówimy o prawie autorskim. Jeśli są to Twoje własne obrazy, tzn. zdjęcia zrobiłeś sam, to tak, możesz z nimi zrobić, co chcesz. Jeśli obrazy należą do kogoś innego, musisz upewnić się, że osoba, która je posiada, pozwala na ich użycie.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli znajdziesz obrazy w witrynach hostujących obrazy, mają one pewną odmianę licencji Creative Commons. Te licencje umożliwiają pobieranie i manipulowanie obrazami według własnego uznania. Będziesz chciał sprawdzić licencję każdego obrazu. Niektóre obrazy są licencjonowane wyłącznie do użytku osobistego, podczas gdy inne pozwalają na wykorzystanie ich w zastosowaniach komercyjnych. Jeśli potrzebujesz obrazów stockowych do swojego następnego projektu, sprawdź te źródła, aby znaleźć obrazy Creative Commons w Internecie.

Kredyt obrazu: Unsplash

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej