Najlepsze strony do pobierania dynamicznych tapet na komputery Mac i iPhone

Najlepsze strony do pobierania dynamicznych tapet na komputery Mac i iPhone

Zamiast statycznego obrazu dynamiczne tapety zmieniają się w ciągu dnia, a wiele z nich odzwierciedla porę dnia. Niestety liczba domyślnych tapet dynamicznych jest stosunkowo niewielka, więc powinieneś sprawdzić opcje innych firm, aby znaleźć więcej. Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych witryn internetowych, aby pobrać dynamiczne tapety na komputery Mac i iPhone.

Czym jest dynamiczna tapeta?

Zanim przejdziemy do miejsca, porozmawiajmy o czym. Jak w przypadku dynamicznej tapety? Możemy to najlepiej opisać, analizując trzy różne typy:

  1. Na podstawie geografii Tapety wykorzystują Twoją lokalizację, aby zmienić wygląd tapety w zależności od pory dnia. Jeśli jest zima, tapeta będzie uwzględniać czas letni, a obrazy z późniejszego dnia będą odtwarzane wcześniej wieczorem.
  2. Na podstawie czasu Dynamiczne tapety są sterowane przez zegar systemowy i zmieniają się w zależności od ilości światła dostępnego na zewnątrz. Wcześnie rano i wieczorem? Ciemna dynamiczna tapeta. Połowa dnia? Lekka dynamiczna tapeta.
  3. Tryb jasny i ciemny Tapety są oparte na tym, czy system macOS lub iOS korzysta z ustawienia trybu jasnego lub ciemnego.

Jak przełączyć się na domyślne tapety dynamiczne

Te instrukcje dotyczą iPhone’a 6S i nowszych modeli.

iPhone i iPad

Najlepsze dynamiczne strony z tapetami ios
  1. Przejdź do „Ustawienia -> Tapeta -> Wybierz nową tapetę”.
  2. Stuknij opcję Dynamiczny (w lewym górnym rogu) i wybierz jedną z zainstalowanych fabrycznie opcji dynamicznych.
  3. Dotknij „Ustaw” na wybranej tapecie i wybierz, czy dodać do ekranu blokady i ekranu głównego (Ustaw oba), czy jedną lub drugą.

macOS Monterey

Najlepsze dynamiczne strony z tapetami Macos
  1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu paska menu i wybierz „Preferencje systemowe”.
  2. Wybierz „Wygaszacz pulpitu i ekranu -> Apple -> Obrazy pulpitu”.
  3. W systemie macOS Monterey powinno być łącznie osiem opcji. Pierwsza (w lewym górnym rogu) jest już pobrana, a pozostałe siedem tapet będzie musiało zostać zainstalowane.

1. 24-godzinna tapeta (Jetson Creative)

To jest aplikacja macOS i strona internetowa. Nie daj się zmylić stronie internetowej i aplikacji, obie oferują te same tapety o nieco innych nazwach.

Dynamiczne tapety 24-godzinna tapeta Macos Mojave

O nim 24-godzinna aplikacja do tapetZa 9,99 USD otrzymasz 83 całodobowe dynamiczne tapety, z których każda zawiera od 28 do 36 obrazów. Jeśli chcesz pominąć aplikację, możesz przejść do Witryna Jetson Creative i wybieraj spośród 32 tapet, które zawierają 16 obrazów, każda w rozdzielczości 5K. Wyceniony na 1,29 USD każdy, możesz bezpiecznie zapłacić za pomocą AutoPay lub odebrać wszystkie 32 komputery stacjonarne po aktualnej cenie wywoławczej 14,99 USD.

Niektóre z polecanych opcji to Joshua Tree, Malibu, Glacier National Park, Paryż, San Francisco, Tokio i inne. Wiele obrazów jest dostępnych pod stałymi kątami kamery, co zapewnia kontrolę nad wyborem, czy chcesz mieć scenę w dzień, czy w nocy. Niezależnie od tego, czy wybierzesz aplikację, czy stronę internetową, znajdziesz fantastyczny wybór dynamicznych tapet dostępnych do pobrania.

Czytać  11 niezbędnych wskazówek dla użytkowników systemu macOS przechodzących na system Windows

Oddzielnie Jetson Creative również zawiera wybór dynamicznych tapet na iPhone’a i iPada. Dostępnych jest tylko osiem nowych tapet, a kolejne cztery są przekonwertowane z poprzednich domyślnych tapet macOS. Łącznie daje to 12 dynamicznych opcji.

2. Dynwalle

Jeśli spędziłeś trochę czasu na poszukiwaniu dynamicznych tapet, Dynwall może to być jeden z pierwszych, na które natknąłeś się w systemie MacOS. Witryna zawiera sześć darmowych dynamicznych tapet, od obrazów kosmicznych po miasta na Ziemi.

Strony internetowe do pobrania Macos Dynwalls

Twórca strony ma konto Patreon, które, jak mówią, pozwoli im stworzyć więcej tapet. Jeśli podoba Ci się to, co widzisz na stronie, powinieneś rozważyć przyczynienie się.

3. Dynamiczny klub tapet

Dynamic Wallpaper Club to wyjątkowa odmiana dynamicznych tapet. Ponieważ te obrazy są przesyłane przez użytkownika, możesz spodziewać się wyjątkowego charakteru artysty na wszystkich obrazach.

Strony internetowe do pobrania Macos Dynamiczne tapety Klub dynamicznych tapet

Będziesz musiał coś zrobić kopanie po galeriiMasz jednak do dyspozycji szeroką gamę opcji dla swojego Maca, od rzeczywistych zdjęć po występy w grach wideo, pejzaże miejskie, zwierzęta i nie tylko. Ze wszystkich dynamicznych witryn z tapetami na tej liście istnieje duża szansa, że ​​Dynamic Wallpaper Club ma najbardziej ekskluzywne opcje, jeśli szukasz czegoś poza zwykłymi wyborami.

4. GenoApps

Mając tylko dwa obrazy dostępne do pobrania, GenoApps zdecydowanie nie jest najsilniejszym źródłem na tej liście. Jeśli jednak szukasz kosmicznych ujęć Ziemi, które możesz dodać do swojego Maca, nie znajdziesz nic lepszego.

Strony internetowe do pobrania Macos Dynamic Wallpaper Genoapps

Z dwoma satelitarne widoki Ziemi, oba zestawy tapet są oparte na taktowaniu amerykańskiego Pacyfiku, więc próba użycia go w dowolnym innym miejscu na świecie może być rozczarowująca. Biorąc to pod uwagę, jeśli musisz mieć piękny obraz planety Ziemia, oba dostępne obrazy są więcej niż zadowalające.

5. Ben Vessey

Właściciele iPhone’ów, którzy szukają dynamicznych tapet, które są naprawdę wyjątkowe, nie powinni dalej szukać. BenVessey.com. Te tapety są nie tylko dynamiczne, ponieważ zmieniają się w zależności od pory dnia, ale także informują o tym, jak pełna jest bateria iPhone’a.

Najlepsze dynamiczne strony z tapetami Benvessy

Dzięki automatyzacji skrótów ekran blokady iPhone’a zamienia się w gigantyczny wskaźnik baterii. Istnieją trzy zestawy dynamicznych tapet w czterech różnych pakietach dostępnych za około cztery dolary.

6. ITnastępny

Ostatnia strona na tej liście ma tylko jedną dostępną tapetę, ale na szczęście jest to bardzo dobra. Pochodzi z serii artykułów opisujących działanie dynamicznych tapet Apple.

Strony internetowe do pobrania Macos Itnext

Ta tapeta macOS pokazuje unikalny widok Ziemi, zaczynając w ciemności, przechodząc przez światło i powracając do ciemności. Tak, to kolejny widok Ziemi z kosmosu, ale jest na tyle imponujący, że zdecydowanie warto go dodać do swojej kolekcji.

Czytać  Jak zablokować piksele śledzące w Apple Mail

Stwórz własną dynamiczną tapetę

Powyższe witryny zapewnią Ci mnóstwo dynamicznych tapet do pobrania, ale co, jeśli nie są dla Ciebie? Jeśli tak jest, zaskakująco łatwo jest stworzyć własny. Wszystko czego potrzebujesz to aplikacja o nazwie Dynaper.

Aplikacja umożliwia przeciąganie i upuszczanie obrazów w celu tworzenia tapet w formacie HEIC, którego Apple używa do dynamicznych tapet. Wykorzysta daty i godziny w nazwach plików lub w danych EXIF ​​zdjęć, aby automatycznie zasugerować, które zdjęcia mają być przypisane do jakich pór dnia.

Nie musisz płacić ani grosza za aplikację, ale doda znak wodny, chyba że go kupisz. Cena za usunięcie znaku wodnego wynosi 12 USD, ale możesz z łatwością korzystać z darmowej wersji do tworzenia tapet, dopóki nie będziesz mieć czegoś, z czego na pewno będziesz zadowolony.

Dla każdego, kto uwielbia zmieniać tapety i zachować świeżość, dynamiczne tapety na komputer Mac dodają nowy poziom dostosowywania pulpitu. Jeśli jednak wolisz animowaną tapetę, wypróbuj tę metodę, aby ustawić animowany GIF jako tapetę na komputerze Mac.

Częste pytania

1. Jaka jest różnica między tapetą na żywo a dynamiczną na iOS i iPadzie?

Żywa tapeta jest jak żywe zdjęcie. Wymuś dotknięcie ekranu, a to rozweseli. Dynamiczna tapeta jest animowana na ekranie blokady, a także na trampolinie za ikonami iPhone’a lub iPada.

2. Czy możesz pobierać aplikacje z dynamicznymi tapetami?

Tak, jest ich dużo aplikacje innych firm dostępne w App Store do pobrania. Niektóre zawierają dynamiczne tapety, a niektóre to tapety na żywo, które są mylone z opcjami dynamicznymi.

3. Czy dynamiczne tapety wpłyną na żywotność baterii systemu macOS lub iOS?

Każda animacja może wpływać na żywotność baterii zarówno w systemie macOS, jak i iOS. Te animacje prawdopodobnie nie spowodują znacznego rozładowania, ale każda dodatkowa praca, którą musi wykonać telefon lub komputer, pochłonie żywotność baterii.

Kończący się

Dynamiczne tapety nie są jeszcze dla wszystkich. Większość ludzi nie jest tak zaniepokojona opcjami tapet, jak ci, którzy mogą chcieć użyć czegoś dynamicznego. Jeśli jednak jesteś w ostatnim obozie i cieszysz się czymś, co zmienia się w trybie jasnym lub ciemnym lub porze dnia, jest wystarczająco dużo opcji, aby od czasu do czasu mieć coś nowego.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak tworzyć tapety na żywo i wideo w systemie Android oraz jak używać animowanych i animowanych tapet w systemie Windows.

Czy ten artykuł jest przydatny?