Najlepsze sposoby na napisanie Em Dash na dowolnej platformie

Najlepsze sposoby na napisanie Em Dash na dowolnej platformie

Myślnik em (wygląda tak: -) to przydatna postać, ale nie jest to coś, do czego można znaleźć dedykowany klawisz na klawiaturze. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę, jak często jest używany, zaskakujące jest to, jak skomplikowane może być napisanie skryptu w formie em. Instrukcje nie są takie same na wszystkich platformach, a nawet w aplikacjach, więc napisanie skryptu em może być trudne, gdy jest to potrzebne. Dlatego zebraliśmy wszystkie sposoby na napisanie skryptu em na różnych platformach w jednym pomocnym artykule.

Nie zapomnij– Wszystkie te wskazówki są przydatne, aby uzyskać dostęp do innych postaci, takich jak kreska i różne inne postacie.

Jak napisać kreskę Em w systemie Windows

Windows ma kilka sposobów na napisanie skryptu em. Najbardziej znaną metodą jest użycie tak zwanego kodu alternatywnego. Przytrzymaj Alt klucz i typ + 1 + 5 + 1, a następnie zwolnij Alt klucz.

Chociaż jest to najszybsza metoda pisania skryptu em, nie każdy chce zapamiętać kombinację cyfr do napisania znaku. Na szczęście system Windows ma klawiaturę emoji, która ułatwia pracę.

Wygraj 10 znaków Nowy selektor emotikonów

Aby uzyskać dostęp do klawiatury emoji, naciśnij Wygrać + . (kropka) kombinacja klawiszy. Teraz, gdy klawiatura emoji jest widoczna, wybierz menu symboli u góry, reprezentowane przez ikonę omega.

W dolnej części klawiatury emoji zobaczysz obok siebie znaki em dash i en dash. Kreska em jest dłuższa z tych dwóch.

Jak napisać kreskę Em na komputerze Mac

Nie jest to od razu oczywiste, ale pisanie skryptu em na macOS jest prostsze i łatwiejsze niż na innych platformach. Potrzebujesz tylko skrótu klawiaturowego.

Wystarczy nacisnąć Opcja + Reszta + - (znany również jako minus), aby utworzyć myślnik.

W większości aplikacji na Maca możesz także przejść do „Edycja -> Emoji i symbole”, aby otworzyć mapę postaci. W polu wyszukiwania wyszukaj „pauza” i kliknij pierwszy wynik, aby wstawić pauzę przy kursorze.

Jak napisać mapę znaków Em Dash Mac

Jak napisać Em Dash w systemie Linux

Ponieważ jest tak wiele dystrybucji Linuksa, może być trudno wymyślić, jak napisać skrypt em w preferowanej dystrybucji. Skupiamy się głównie na Ubuntu, ponieważ jest on powszechnie używany, ale te instrukcje powinny być przydatne również w innych dystrybucjach.

Dość uniwersalna opcja jest podobna do kodów alternatywnych w systemie Windows. naciskać kontrola + Reszta + Twój, upuść to, a następnie napisz 2 + + 1 + 4 i naciśnij Przestrzeń. To jest skrót Unicode dla myślnika em.

Inną opcją jest użyj mapy znaków.

 1. W Ubuntu przejdź do „Aplikacje -> Akcesoria -> Mapa znaków”.
 2. Wyszukaj „em myślnik” i wybierz „Znajdź następny”.
 3. Kliknij dwukrotnie znak, aby umieścić go w polu „Tekst do skopiowania” u dołu okna.
 4. Skopiuj i wklej go tam, gdzie go potrzebujesz.
Czytać  Jak znaleźć i usunąć duplikaty w programie Excel

Inną opcją jest włącz klawisz tworzenia.

W Gnomie:

 1. Przejdź do „System -> Preferencje -> Klawiatura -> Układy” i otwórz „Opcje układu”.
 2. Kliknij strzałkę obok „Utwórz pozycję kluczową”.
 3. Wybierz klawisz, którego chcesz użyć jako klawisza tworzenia.

W KDE:

 1. Otwórz „Ustawienia systemu”, a następnie wybierz „Regionalne i językowe” i wybierz „Układ klawiatury” z boku.
 2. Wybierz „Włącz układy klawiatury”.
 3. Przejdź do zakładki Zaawansowane i wybierz klucz, którego chcesz użyć jako klawisza tworzenia w sekcji „Pozycja klucza tworzenia”.

Po włączeniu klawisza Compose przytrzymaj go i wpisz trzy myślniki (- + - + -), aby uzyskać skrypt em.

Jak napisać Em Dash na Androidzie

Pisanie skryptu em na Androidzie może być trudne w porównaniu do urządzeń z systemem iOS, ponieważ domyślna klawiatura może się zmieniać z urządzenia na urządzenie. Możesz także łatwo zmienić klawiaturę Androida.

Korzystamy z instrukcji dotyczących klawiatury Google Gboard, ponieważ jest ona domyślna w telefonach Google i jest dostępna dla większości innych urządzeń w Sklepie Play.

 1. Dotknij przycisku „? 123” w lewym dolnym rogu ekranu, aby uzyskać dostęp do partytury, a następnie dotknij i przytrzymaj przycisk kreski.
 2. Po chwili nad klawiszem pojawi się małe menu.
 3. Wybierz pauzę (najdłuższą kreskę) tutaj.

Jak napisać Em Dash na iOS i iPadOS

Pisanie skryptu em na iOS i iPadOS jest nieco inne. Ogólnie rzecz biorąc, każda opcja działająca na iPhonie będzie działać na iPadzie, ale na iPadzie masz jeszcze więcej opcji.

Najłatwiejszym sposobem napisania skryptu na klawiaturze iOS jest przytrzymanie klawisza kreski. Najpierw naciśnij 123 na klawiaturze, aby wyświetlić skrypt (zakładając, że jest na iPhonie). Następnie naciśnij i przytrzymaj - (kreska), aby wyświetlić rząd opcji nad klawiszem i wybrać najdłuższą kreskę dla pauzy.

Jak wpisać klawiaturę Em Dash Ios

Jeśli używasz klawiatury na iPadzie, możesz również użyć tego samego Opcja + Reszta + - skrót klawiaturowy używany do wpisywania skryptu em w systemie macOS.

Jak napisać Em Dash na Chromebooku

Podobnie jak w przypadku większości innych urządzeń, istnieje więcej niż jeden sposób na napisanie skryptu na Chromebooku.

Najprostszą opcją jest opcja dostępna również w Linuksie: Naciśnij kontrola + Reszta + LUB, upuść to, a następnie napisz 2 + + 1 + 4 i naciśnij Przestrzeń. Jeśli jesteś przyzwyczajony do klawisza Compose w systemie Linux, możesz także zainstalować rozszerzenie ComposeKey Chrome, a następnie przytrzymać wybrany klawisz i wpisać - + - + - dla serii em.

Czytać  Jak naprawić błąd „Scratch Disks are full” w Photoshopie?

Jeśli pracujesz w Dokumentach Google, istnieje łatwiejsza opcja. Umieść kursor w miejscu, w którym chcesz skrypt, a następnie przejdź do „Wstaw -> Znaki specjalne”. Wybierz Interpunkcja po lewej stronie i Myślnik / Złącze po prawej, a następnie wybierz pauzę, aby wstawić ją przy kursorze.

Jak napisać Chromebooka Em Dash w Dokumentach Google

Jak napisać kreskę Em w programie Microsoft Word

Domyślnie Microsoft Word automatycznie połączy dwa łączniki (- + -) w skrypcie em. Jeśli wyłączyłeś Autoformatowanie lub wyłączyłeś Autoformatowanie, może być potrzebna inna opcja wstawiania łącznika.

 1. Na pasku menu przejdź do menu „Wstaw” i wybierz „Symbol”, a następnie „Więcej symboli”.
 2. Pojawi się menu postaci ze skryptem w drugim rzędzie.
 3. Kliknij tablicę, aby ją wstawić, a następnie wybierz „Zamknij”, aby zamknąć to okno.

Wreszcie jest skrót klawiaturowy. Pisze kontrola + Alt + - aby wstawić pauzę w miejscu kursora.

Częste pytania

1. Co to jest kreska em?

Chociaż wszystkie skrypty wyglądają tak samo, tak nie jest. Istnieją trzy rozmiary kresek. W kolejności od najkrótszego do najdłuższego są to kreska, kreska i kreska.

2. Dlaczego nazywa się to kreską?

Myślnik to po prostu kreska o szerokości jednego em. Em to jednostka powiązana z używaną czcionką. Em jest równy wysokości dużej litery w czcionce. Zwiększ rozmiar czcionki, a em też się powiększy. Myślnik jest bardziej płynny, albo pół em, albo szerokość wielkiej litery N.

3. Kiedy powinienem używać skryptu em zamiast myślnika lub myślnika?

W większości przypadków używamy myślnika em, aby dołączyć instrukcję poboczną, taką jak ta, na przykład wewnątrz innej instrukcji. Zamiast tego użyjesz krótkiego myślnika, aby połączyć zakres liczb, takich jak 1 – 10, podczas gdy użyjesz myślnika dla słów złożonych, takich jak krótkie terminy.

4. Czy istnieją opcje międzyplatformowe do pisania skryptu em?

Jeśli często korzystasz z wielu urządzeń i systemów operacyjnych, zapamiętanie różnych skrótów do skryptów elektronicznych może być trudne. Możesz użyć strony takiej jak copypastecharacter.com aby skopiować i wkleić tablicę em na wielu urządzeniach. Możesz także zaznaczyć Strona Wikipedii dla pulpitu nawigacyjnego i skopiuj go i wklej, kiedy go potrzebujesz.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wpisywać symbole walut na komputerze Mac i wstawiać symbol stopnia w programie Microsoft Word.

Czy ten artykuł jest przydatny?