Najlepsze rynki do kupowania wirtualnej ziemi

Virtual Land Marketplaces Featured

Przy wirtualnych działkach ziemi, które są teraz porównywalne z plonami rynku nieruchomości w świecie rzeczywistym, ludzie nie tylko inwestują w nie bardziej chciwie, ale także zaczynają generować spory dochód pasywny. Aby ułatwić wyszukiwanie, przygotowaliśmy listę najlepszych światów Metaverse, w których możesz kupić wirtualną ziemię online. Spójrzmy.

Czym jest wirtualny ląd i czym różni się od NFT?

Wirtualna kraina to stworzony cyfrowo ekosystem podobny do cyfrowego świata w grze wideo. Z wyjątkiem tego, że w przeciwieństwie do gry wideo, możesz mieć własność pewnych części wirtualnego świata, które nazywane są wirtualnymi działkami. Jeśli chcesz kupić swoją pierwszą wirtualną działkę, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem, jak zacząć.

W każdym razie, ponieważ te wirtualne przestrzenie są hostowane w łańcuchu bloków, wszystkie ich pliki mają dołączony unikalny, niewymienny podpis, a zatem można je zasadniczo uznać za NFT. Z każdym kawałkiem wirtualnej ziemi, który kupujesz lub sprzedajesz, transakcja jest przetwarzana za pomocą inteligentnego kontraktu. W ten sposób prawa własności do tej konkretnej wirtualnej ziemi są przydzielane jej nowemu właścicielowi.

Różnica polega na tym, że te NFT są częścią większego wirtualnego świata, w którym można kupować i sprzedawać te towary cyfrowe. Alternatywnie możesz budować na lub po prostu odkrywać. Ten model ma o wiele większą wartość, ponieważ możesz używać kawałków ziemi do generowania pasywnego dochodu.

Najlepsze platformy do zakupu wirtualnej ziemi

Jeśli chcesz dokonać pierwszej inwestycji na tym rozwijającym się nowym rynku i zdobyć pierwszą działkę wirtualnej ziemi, oto najlepsze platformy, które powinieneś sprawdzić.

1. Piaskownica ($SAND)

Jeśli chodzi o wirtualną ziemię, Piaskownica można uznać za jednego z pionierów w tej dziedzinie. Działają już od początku 2000 roku. Platforma zadebiutowała jako gra mobilna w 2010 roku i obecnie oferuje ponad 150 000 działek, które mogą być wykorzystywane przez projektantów i użytkowników do tworzenia różnorodnych doświadczeń cyfrowych.

Logo piaskownicy

Każda ziemia oferowana przez Sandbox to unikalny NFT oparty na Ethereum, który można kupić za pośrednictwem własnego ekosystemu Sandbox lub głównych rynków NFT, takich jak Otwarte morze, Zoraitp. Sandbox może się również pochwalić tokenem kryptograficznym ($SAND), który można wykorzystać do handlu w grze, zdobywania poziomów i kupowania ziemi.

Jednak tym, co naprawdę czyni tę platformę tak wyjątkową, jest VoxEdit. Mówiąc najprościej, jest to edytor modeli 3D i kreator NFT, który pozwala użytkownikom projektować własne NFT w wirtualnym świecie. Co więcej, Sandbox Game Maker to kolejne narzędzie, którego można używać do projektowania i tworzenia gier 3D, które możesz udostępniać znajomym i reszcie świata na solidnym rynku Sandbox.

2. Decentralizacja ($MANA)

Zdecentralizowany to zdecentralizowane wirtualne doświadczenie 3D oparte na przeglądarce, które pozwala użytkownikom odkrywać i handlować zasobami w grze. Jest zbudowany na blockchainie Ethereum i zawiera dwa rodzaje tokenów, a mianowicie $MANA i $LAND. Wszystko, co musisz zacząć, to zalogować się, stworzyć awatara i rozpocząć eksplorację w wirtualnym świecie 3D Decentraland.

Decentralizacja many

To, co wyróżnia Decentraland na tle innych wirtualnych platform lądowych, to fakt, że nie jest zarządzany przez scentralizowaną organizację. Zamiast tego wszystkie jej polityki są regulowane przez Zdecentralizowaną Organizację Autonomiczną (DAO). Ponadto Decentraland ma również rynek, na którym użytkownicy mogą wystawiać swoje przedmioty na sprzedaż w zróżnicowanej sieci P2P.

Możesz korzystać z tego rynku, aby zarabiać pieniądze na licytacji wirtualnej ziemi, podobnie jak nieruchomości działają w prawdziwym życiu. Wszystkie te transakcje są oparte na tokenie $MANA. Jest to wymienny token ERC-20 używany jako waluta w grze w Decentraland.

3. Nieskończoność osi ($AXS)

Axie Nieskończoność to gra kryptograficzna oparta na blockchainach Ethereum i Ronin. Jeśli kiedykolwiek grałeś w grę Pokemon, koncepcja Axie Infinity jest bardzo do niej podobna. W tej grze musisz łapać stworzenia zwane „Osami” i szkolić je. Pamiętaj, że każda złapana lub zakupiona Axie jest unikalnym NFT, który możesz później sprzedać na rynkach NFT.

Axie Nieskończoność

Po złapaniu wystarczającej liczby siekier możesz również użyć swojej kolekcji, aby rzucić wyzwanie innym graczom o nagrody, które następnie można wymienić na aktywa kryptograficzne. Gra oferuje również doświadczenie PvE o nazwie „Tryb przygodowy”, w którym możesz grindować przeciwko wrogom, aby zdobywać PD i zbierać pasywne nagrody.

Czytać  Jak ustawić tryb przeglądania prywatnego jako domyślny w różnych przeglądarkach

Cyfrowy świat Axie Infinity jest znany jako Lunacia i możesz kupować wirtualne kawałki tego świata, zarówno za pośrednictwem ich oficjalnego rynku, jak i innych rynków, takich jak OpenSea.

Axie Infinity oferuje cztery rodzaje wirtualnych krain – Mystic, Savannah, Arctic i Forest. A każda działka daje możliwość zdobycia unikalnych lunackich przedmiotów lądowych, których można użyć w grze. Te rodzaje gruntów są również oparte na lokalizacji tych działek w grze.

Mapa Nieskończoności Axie

Możesz także kupować i stawiać działki wirtualnej ziemi w Axie Infinity i zdobywać nagrody w zależności od rodzaju wybranej ziemi. System stakingu na tej platformie działa nieco inaczej, ponieważ każda ziemia, którą posiadasz, będzie trwale zablokowana. W ten sposób wirtualna ziemia staje się zasobem deficytowym, zachowując w ten sposób swoją wartość i satysfakcjonując interesariuszy.

4. Kryptowoksele ($CVPA)

Podobny do Axie Infinity, Kryptoksele czerpie również inspirację z popularnej gry wideo. Możesz sobie wyobrazić Cryptovoxels jako Minecrafta z domieszką kryptowaluty i lepszą grafiką. Gra jest napędzana przez blockchain Ethereum i pozwala graczom kupować, posiadać i wymieniać swoje zasoby w grze, takie jak wirtualna ziemia, z innymi graczami.

Wirtualna kraina kryptowalut

W Cryptovoxels możesz nabywać działki wirtualnych krain za pomocą monochromatycznych bloków. Później możesz dodać smaku swojemu cyfrowemu zasobowi, dodając niestandardowe projekty, obrazy, filmy, GIF-y i nie tylko. Łatwo zauważyć tu wpływ gry Minecraft. Kolejną interesującą innowacją, która sprawia, że ​​Cryptovoxels jest wyjątkowy, jest fakt, że możesz tworzyć niestandardowe urządzenia do noszenia dla swojego awatara i wybijać je jako NFT na rynkach.

Jest to platforma całkowicie oparta na społeczności, na której możesz spotkać wielu kreatywnych ludzi online. Możesz także sprawdzić ich pracę artystyczną w miejscach takich jak Muzeum Sztuki Kryptograficznej, Muzeum B20, Unikalna Enklawa Sztuki i nie tylko. Podsumowując, jest to łatwa do zrozumienia, zabawna gra, która w naturalny sposób przyjmie się osobom, które grały w Minecrafta.

Jednak w przeciwieństwie do większości innych wirtualnych światów, obszar lądowy nie ogranicza się do Cryptovoxels Metaverse i twórcy zawsze mogą dodać do niego więcej. Jest to bardzo podobne do braku stałej liczby tokenów w obiegu w kryptowalucie, a programiści mogą wybić więcej tokenów, kiedy tylko chcą.

W momencie premiery w Metaverse znajdowało się 3026 działek, a w chwili pisania tego artykułu wybito już ponad 8500 działek. Nawet po braku stałej podaży popyt na ziemię w tym wirtualnym świecie stale rośnie.

5. Ziemia2 ($E)

Ziemia2gra stworzona przy użyciu Pole mapy Technologia jest geograficznie dokładną siatką cyfrową, w której ludzie mogą inwestować w wirtualne działki zwane płytkami (dostępne za pośrednictwem własnego rynku). Każda płytka ma inną wartość w zależności od lokalizacji. Może wynosić od 4 USD do ponad 50 USD, w zależności od kraju w grze. Podobnie jak w przypadku nieruchomości w prawdziwym świecie, na te wartości może wpływać popyt i potencjał zarobkowy z biegiem czasu.

Ziemia2 Metawers

Earth2 operuje na własnej walucie zwanej $E. Mimo że nie jest to obecnie zarejestrowana kryptowaluta na rynku, twórcy Earth2 twierdzą, że nie mogą się doczekać uruchomienia własnego tokena w przyszłości. W porównaniu do wszystkich innych platform Metaverse z naszej listy, Earth2 obiecuje najbardziej fascynującą imitację prawdziwego świata.

6. Przestrzeń Somnium (sześcian)

Przestrzeń Somniu to wirtualna platforma o otwartym kodzie źródłowym stworzona w 2017 roku, która zapewnia doświadczenie budowania świata VR. Dołączenie jest bezpłatne i stanowi przyjemną drogę do zarabiania na swojej firmie w wirtualnym świecie. Co więcej, jest zbudowany na blockchainie Ethereum i ma własną walutę zwaną Somnium Cubes.

Kosmiczny metawers Solonium

CUBE to token ERC-20, którego można używać do transakcji w grze. Gracze mogą również wykorzystać je jako opłatę za wstęp do parków rozrywki i interaktywnych salonów gier na swoim terenie.

Czytać  10 najlepszych botów Discord do ulepszenia Twojego serwera Discord

Somnium Space często aktualizuje swoją platformę o nowe funkcje, takie jak dostęp przez Internet, mobilna rzeczywistość wirtualna, awatary całego ciała i permalink dla wszystkich nabytych ziem. Co odróżnia go od konkurencji? Drugie życie to fakt, że otrzymujesz gotowe wsparcie dla swoich zestawów VR. Oznacza to, że możesz uzyskać dostęp do świata Somnium Space na pulpicie w widoku 2D lub podłączyć dowolne zestawy słuchawkowe VR, aby uzyskać wciągające wrażenia 3D.

Możesz budować na tym świecie, korzystając z kreatora Somnium Space, który pozwala graczom zbudować prawie wszystko, co wybiorą. Kreator świata jest zarówno wystarczająco intuicyjny, aby zachęcić nowych budowniczych do wypróbowania, jak i dogłębny, aby umożliwić zaawansowanym użytkownikom przesyłanie wysokiej jakości animacji, kompletnych scen i skryptów na ich wirtualnej fabule.

Jeśli jesteś gotowy na zakup ziemi w Somnium Space, możesz sprawdzić dostępne aukcje na Rynek OpenSea.

7. Świat Matrycy

Świat Matrycy to wielołańcuchowy wirtualny świat, który obsługuje zarówno Ethereum, jak i Flow. Jednak to, co czyni go wyjątkowym, to prawdopodobnie najlepsze wrażenia VR na rynku. Świat Matrix obsługuje również wiele narzędzi dla twórców, takich jak edytory scen, automatyczne tworzenie z planów, a nawet programowalne NFT.

Świat Matrycowy Metaverse

Na przykład platforma pozwala użytkownikom tworzyć funkcje 3D w otwartym świecie, takie jak budynki, portale z wyświetlaczami NFT, a nawet dapps 3D do łączenia się z zewnętrznymi aplikacjami i usługami. Sama platforma jest bardzo rozbudowana i stale dodawane są nowe funkcje i usługi, co z pewnością stanowi wyzwanie dla konkurencji.

Świat Matrix ma skończony zestaw kawałków ziemi w swoim Metaverse i te ziemie są sprzedawane tylko w oknach ograniczonej sprzedaży. Jak na razie cała ziemia w świecie Matrix została wyprzedana w trzech sprzedażach, w których sprzedano łącznie 10 000 działek.

Mapa świata Matrix

Jedynym sposobem na zakup ziemi w świecie Matrix jest złożenie oferty obecnym właścicielom gruntów na rynkach NFT, takich jak Otwarte morze oraz BloctoBay. Możesz użyć Mapa świata 3D Matrix przeanalizować każdy kawałek gruntu, a także złożyć bezpośrednią ofertę obecnemu właścicielowi. Świat Matrix również nie posiada żadnego własnego tokena natywnego, a cała sprzedaż gruntów została zrealizowana na blockchainie Ethereum lub Flow.

Często Zadawane Pytania

Gdzie mogę wystawić swoją wirtualną ziemię na sprzedaż?

Możesz wystawić swoją wirtualną ziemię na sprzedaż na platformie platformy, z której ją kupiłeś. Alternatywnie możesz również umieścić go na zewnętrznych rynkach NFT, takich jak Otwarte morze, Rzadkilub Bardzo rzadki.

Jak zbudować infrastrukturę w wirtualnej ziemi?

Konfigurowanie domów i budynków na wirtualnej ziemi jest bardzo proste. Większość wirtualnych platform lądowych zawiera bardzo interaktywny kreator oparty na interfejsie użytkownika, który pozwala tworzyć obiekty za pomocą przeciągania i upuszczania. Możesz także tworzyć swoje obiekty w innym oprogramowaniu do modelowania 3D i importować je do swojego wirtualnego terenu w modelu .glb lub .gltf.

Jak mogę uzyskać pasywny dochód z Metaverse?

Oto kilka możliwości pasywnego dochodu w Metaverse:

  • Wynajmij swoją wirtualną ziemię
  • Użyj swojej działki do przechowywania reklam
  • Organizuj wirtualne imprezy i koncerty
  • Załóż własny sklep.

Kredyt obrazu: Unsplash Wszystkie zrzuty ekranu autorstwa Ojash Yadav

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej