Najlepsze przenośne urządzenia do gier w 2021 roku

Najlepsze przenośne urządzenia do gier w 2021 roku

Jeśli kochasz gry przenośne, to w 2021 roku nie zabraknie świetnych przenośnych urządzeń do gier. Od głównych producentów konsol po partnerów urządzeń z systemem Android i Windows / Linux, masz całkiem sporo opcji, jeśli szukasz doskonałych wrażeń z grania na urządzeniach przenośnych. .

W tym artykule przedstawiamy i oceniamy wszystkie najlepsze opcje dostępne obecnie na rynku i pomagamy znaleźć najlepsze przenośne urządzenia do gier dostosowane do Twoich potrzeb.

Laptopy z systemem Android

Byłoby niedbalstwem napisanie takiego artykułu bez rozpoznawania Androida w przenośnej przestrzeni do gier. Oprócz oczywistych wrażeń dotykowych z Androidem, których można by oczekiwać od telefonów i tabletów, niektóre urządzenia z Androidem (takie jak GPD XD Plus) mają wbudowany kontroler dla bardziej tradycyjnego schematu sterowania grą.

Najlepsze laptopy do gier na Androida

Nawet jeśli masz zwykły telefon, możesz uzyskać tradycyjny schemat sterowania, pobierając kontroler do zakładania telefonu lub chwytając kontroler konsoli i przypinając telefon do końca!

Problem z oceną Androida jako platformy w tym kontekście polega na tym, że nie wszystkie urządzenia z Androidem są takie same. Niektóre z najnowszych, najnowocześniejszych urządzeń z Androidem mogą obsługiwać Dolphin (emulator GameCube / Wii) z latającymi kolorami, ale to oczywiście nie świadczy o wydajności, której każdy może się spodziewać.

Niezależnie od tego, biblioteka gier Androida i obsługa emulatorów, takich jak Dolphin i RetroArch, zapewniają łatwą przewagę w przenośności i kompatybilności z dużą liczbą gier. Żadna wiedza techniczna nie jest wymagana, aby odblokować więcej sekretów sprzętowych, przynajmniej nie do gier.

Gra zdalna w celu uzyskania mocniejszych gier za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming lub Steam Remote Play otwiera więcej możliwości dla użytkowników Androida. Chociaż wymagania sprzętowe dla tych przypadków użycia są niskie, niezbędne będzie dla nich doskonałe połączenie internetowe, zwłaszcza przesyłanie strumieniowe z Internetu, a nie, powiedzmy, własny komputer we własnej sieci.

Drzewo genealogiczne Nintendo Switch

Nintendo Switch to najlepsza przenośna konsola do gier na rynku. Oprócz ekskluzywnych gier Nintendo Switch korzysta z wielu imponujących, nowoczesnych portów do gier. Poza ograniczonym wyborem z małej biblioteki NES / SNES Online, Switch ma niewielką kompatybilność wsteczną, chyba że zhakowałeś swój.

Najlepszy przełącznik do laptopa do gier

Dzięki niestandardowemu oprogramowaniu, Switch może być wstecznie kompatybilny z prawie wszystkimi grami sprzed wersji Wii Nintendo. RetroArch zapewnia również odpowiednią obsługę konsol domowych i urządzeń przenośnych do N64 i PS1.

Mapa drzewa genealogicznego PS Vita

Plik Sony PS Vita Jest gdzieś pomiędzy PS2 i PS3 pod względem surowej mocy i jest wciśnięty w podwójny analogowy laptop na Vita. Sama Vita jest wstecznie kompatybilna z grami na PSP i PS One i ma nieco wyspecjalizowaną bibliotekę Vita. (Fani RPG jednak to polubią!)

Najlepsze laptopy do gier Vita

Jednak dzięki piractwu Vita staje się jedną z najlepszych maszyn emulujących z możliwością łatwego naśladowania N64 i innych konsol retro. (Niektóre emulatory w fazie rozwoju dla PS2, Dolphin i Dreamcast również wyglądają obiecująco, ale nie spodziewaj się ich w najbliższym czasie!) Hakowanie otwiera nawet Vita dla Steam Remote Play lub innej funkcji zdalnego pulpitu!

Czytać  Kompletny przewodnik po emulacji N64 w Retroarch

Niektóre mocniejsze gry z ery PS360 są również dostępne jako natywne porty Vita, takie jak Metal Gear Solid HD Collection i Borderlands 2.

Drzewo genealogiczne PSP i PSP Go

PSP i PSP Go są kompatybilne z grami na PSP i PS1. Hack iw domu, SNES, Genesis i wszystkie poprzednie konsole powinny być łatwe do naśladowania. Postępy w emulacji N64 również są liczne, ale PSP raczej nie będzie w stanie uruchamiać gier Dolphin lub PS2, ponieważ jest słabszy niż konsole tej generacji.

Najlepsze urządzenia przenośne do gier na PSP

To powiedziawszy, PSP jest nadal niesamowicie solidną przenośną konsolą do gier. Główną stratą jest biblioteka Vita i większy ekran, ale po tym nadal ma jeden z najlepszych padów kierunkowych i przenośność, jakie kiedykolwiek widziano na przenośnej konsoli. Biblioteka PSP jest również prawdopodobnie silniejsza niż biblioteka Vita, a główne tytuły Metal Gear Solid i Kingdom Hearts nie są portami.

Drzewo genealogiczne Nintendo 3DS

Nintendo 3DS obsługuje własne gry, gry DS i, jeśli możesz sobie na to pozwolić, gry New 3DS, które są nieco bardziej imponujące niż zwykłe gry 3DS. Jeśli chodzi o kompatybilność wsteczną, masz wiele konsol retro dostępnych w eShop, a dzięki hakowaniu możesz otworzyć funkcje emulacji N64, emulacji GBA i nie tylko. Jednak gracze PlayStation przegapią kompatybilność z Vita, PSP i PS1 widoczną w linii PSP / Vita.

Najlepsze laptopy do gier 3ds

Pod względem surowej mocy graficznej, 3DS znajduje się gdzieś pomiędzy GameCube a Wii, a New 3DS jest bliżej Wii. Oznacza to, że istnieje kilka portów Wii i GameCube dla 3DS, a wiele z nich ma równą, jeśli nie lepszą, jakość wizualną. Ta platforma cieszyła się również znacznie większą biblioteką oryginalnych gier w porównaniu z jej bezpośrednim rywalem, PS Vita.

New Nintendo 3DS lub 2DS zaoferuje Ci kilka nowych gier i znacznie poprawi Twoją wydajność we wszystkich innych grach, w tym w grach emulowanych. Jednym z godnych uwagi portów N3DS jest Xenoblade Chronicles, które przenosi pełnowymiarową grę Wii z otwartym światem na komputer kieszonkowy 3D.

Drzewo genealogiczne Nintendo DS

Nintendo DS oczywiście traci kompatybilność z 3DS, ale z kolei zyskuje kompatybilność z grami Game Boy Advance. W połączeniu oryginalne Nintendo DS i Game Boy Advance tworzą jedną z największych bibliotek przenośnych gier wideo. DS może być bardzo stary, ale nie można lekceważyć potęgi ich połączonych bibliotek.

Najlepsze przenośne aplikacje do gier

Jeśli chodzi o emulację, niestety nie zrobisz wiele z Nintendo DS. Nawet SNES wystarczy, aby rzucić DS na kolana, gdy trzeba go emulować, chociaż w przypadku gier detalicznych DS faktycznie oferuje lepszą grafikę niż Nintendo 64.

Czytać  Jak grać w gry Steam na telefonie za pomocą łącza Steam

Jeśli znajdziesz Nintendo DS znacznie tańsze niż 2DS czy 3DS, to zdecydowanie warto je kupić. W przeciwnym razie rodzina 3DS lub PSP, zwłaszcza gdy została zhakowana, oferuje bardziej rozbudowane biblioteki z bardziej nowoczesnymi grami.

Laptopy z systemem Windows / Linux

A co by było, gdybyś wziął koncepcję Nintendo Switch i zastąpił Switch potężnym komputerem do gier?

Najlepszy laptop do gier
Źródło zdjęcia: Razer

Okazuje się, że wiele firm idzie za modą. Tablet Razer’s Edge był jednym z pierwszych, który stworzył przenośne urządzenie do gier z systemem Windows, a obecnie masz takie urządzenia GPD Win 2 włóż komputer z systemem Windows do kieszeni. Niedawno GPD Win 3 wygląda niesamowicie obiecująco z emulacją GameCube i może nawet przyspieszyć Wiedźmina 3 przy 720p i 60 FPS.

Jeśli jest to laptop z systemem Windows, taki jak seria GPD Win, AYA NEOlub inny wysokiej klasy notebook, może realnie odtwarzać gry AAA w rozdzielczości 720p (z lub bez skalowania rozdzielczości). Sama biblioteka na PC jest trudna do pokonania, ale masz również dostęp do najnowocześniejszego oprogramowania do emulacji konsoli. Jeśli chcesz mieć jeszcze większą przewagę w emulacji, szczególnie w grafice AMD, możesz także wybrać Linuksa.

Jakie są najlepsze przenośne urządzenia do gier w 2021 roku?

Szczerze mówiąc, to trudna decyzja! Jeśli nie masz jeszcze predyspozycji do jednego lub drugiego wyboru wymienionego powyżej, oto jak sortujemy nasze typy, w oparciu o istniejącą bibliotekę i kompatybilność wsteczną:

  1. Przełącznik Nintendo (zhakowany)
  2. Laptop z systemem Windows lub Linux (emulacja)
  3. Przełącznik Nintendo
  4. Urządzenie przenośne z systemem Android
  5. Nintendo 3DS (zhakowany)
  6. PS Vita (zhakowany)
  7. Nintendo 3ds
  8. graj w Station Vita
  9. Nintendo DS / PSP (remis, najlepiej zhakowany dla obu)

Ogólnie rzecz biorąc, zhakowane / odblokowane urządzenie jest lepsze do emulacji niż takie, które nie jest. Wbudowana kompatybilność wsteczna (taka jak DS dla 3DS lub PSP dla PS Vita) również działa lepiej niż kompatybilność wsteczna osiągana dzięki emulacji. (W gry GameCube / Wii można grać na Wii, ale często są one poważnie opóźniane przez własne wysiłki społeczności).

Jednak obecnie w rankingu wyłącznie według oficjalnej biblioteki i wsparcia, zwycięzca najlepszych przenośnych urządzeń do gier jest jasny: Nintendo Switch. Zhakowany lub niehakowany, trudno będzie pokonać tego laptopa na zasadzie jeden na jeden, nie wspominając o tym, że można na nim uruchomić również inne aplikacje. Wystarczająco wydajne urządzenie podręczne będzie konkurować, ale z pewnością nie za tę samą cenę.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?