Najlepsze programy uruchamiające Androida dla starszych i niedowidzących użytkowników

Visually Impaired Android Launchers Feature Image

Ponieważ smartfony są wszechobecne w dzisiejszym świecie, łatwo je przyjąć za pewnik. Niestety, wiele osób uważa, że ​​nowoczesne smartfony są zbyt mylące lub zbyt trudne w obsłudze. Osoby starsze mają skłonność do pozostawania w tyle, ponieważ mają trudności z przystosowaniem się do szybko zmieniającej się technologii. Podobnie osoby niedowidzące mogą mieć trudności z obsługą urządzenia, które opiera się na koordynacji ręka-oko.

Na szczęście istnieją sposoby na walkę z tymi problemami.

Niektórzy mogą uznać, że specjalnie zaprojektowane smartfony są najlepszym rozwiązaniem. Alternatywnie, jeśli masz już telefon, możesz dostosować wygląd swojego telefonu z Androidem za pomocą aplikacji zwanych programami uruchamiającymi. Programy uruchamiające mogą zmienić cały wygląd i działanie Twojego urządzenia z Androidem, ułatwiając korzystanie z nich. Poniższe programy uruchamiające Androida zostały zaprojektowane z myślą o seniorach i osobach niedowidzących.

1. Wielki wyrzutnia

Zgodnie ze swoją nazwą, Wielki wyrzutnia eliminuje krzykliwe elementy interfejsu użytkownika i odlotowe projekty na rzecz dużego, odważnego interfejsu, w którym priorytetem są ważne rzeczy dla starszych użytkowników – telefon, SMS-y, zdjęcia i (oczywiście) latarka.

Jest pełen schludnych akcentów, takich jak czerwona ikona powiadomienia, która wyskakuje na niebieskim tle, aby poinformować Cię, kiedy masz nieodebrane połączenie lub nową wiadomość, a także wirtualną klawiaturę wyświetlającą litery w kolejności alfabetycznej. W zależności od komfortu użytkownika z technologią, klawiatura QWERTY może być bardziej znajoma; jednak zawsze możesz to zmienić, jeśli chcesz.

Najlepsze programy uruchamiające Androida dla starszych seniorów Grand Launcher

Kosztuje 8,49 USD, ale ma świetną wartość, ponieważ po kilku latach rozwoju jest nadal aktualizowany i ulepszany.

2. Pomoc Launcher

Jeśli szukasz darmowego, podstawowego programu uruchamiającego, który jest łatwy w obsłudze, to Pomoc Launcher to świetna opcja.

Wizualne programy uruchamiające Pomoc Launcher

Help Launcher oferuje wszystkie podstawowe funkcje, których możesz potrzebować w telefonie, takie jak dzwonienie i wysyłanie SMS-ów. Dzięki temu informacje na Twojej liście kontaktów są duże i łatwe do odczytania, a po kliknięciu kontaktu masz możliwość zadzwonienia, wysłania wiadomości lub wyświetlenia jego informacji. Dodatkowo posiada opcje robienia i przeglądania zdjęć oraz zmiany ustawień z poziomu ekranu głównego.

Niestety Help Launcher nie powiększa wszystkiego. Na przykład, gdy otworzysz aplikację do przesyłania wiadomości, taką jak WhatsApp lub wybierzesz SMS, Help Launcher po prostu przeniesie Cię do aplikacji. Jeśli może to być dla Ciebie frustrujące i potrzebujesz szerszego widoku na wszystko, wypróbuj kolejną aplikację z naszej listy – BIG Launcher.

3. DUŻY Launcher

DUŻY Launcher nie tylko dla seniorów. Zamiast tego jest to program uruchamiający przeznaczony dla każdego, kto chce „ogłupić” swój zbyt skomplikowany smartfon.

Wizualne wyrzutnie Big Launcher

Big Launcher zmienia Androida w uproszczony interfejs użytkownika, który „po prostu działa”. Program uruchamiający przenosi wszystkie najważniejsze aplikacje (połączenia, SMS-y, zdjęcia) na duży, łatwy w obsłudze ekran, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do potrzebnych informacji bez przewijania menu. Dodatkowo, jak sama nazwa wskazuje, wszystko na ekranie jest „powiększone”. Dzięki temu ikony są czytelne i łatwe do odróżnienia, co mogą docenić osoby niedowidzące.

Czytać  Jak odblokować iPhone'a za pomocą maski

Aplikacja ma zarówno wersję darmową, jak i premium. Będziesz musiał pobrać aplikacje towarzyszące, aby powiększyć kontakty i wiadomości tekstowe. Dodatkowo aplikacja wymaga zakupu funkcji takich jak ochrona hasłem. Sugerujemy jednak użytkownikom zainstalowanie bezpłatnej wersji, aby przetestować ją przed podjęciem decyzji o zakupie.

4. Elementique Senior Launcher

Jeśli potrzebujesz kolorowego programu uruchamiającego z dużymi, łatwymi do naciśnięcia opcjami i szczegółowymi przewodnikami po wszystkim, możesz to sprawdzić Elementique Senior Launcher i powiązane aplikacje.

Wizualne wyrzutnie Elemntique

Większość innych programów uruchamiających z tej listy po prostu pomaga ludziom zobaczyć podstawowe funkcje telefonu na ekranie głównym, a następnie przekierowuje je do właściwej aplikacji na podstawie ich wyboru. Jednak Elementique idzie o krok dalej, dostarczając wielkoformatowe wersje wszystkich podstawowych aplikacji wraz z pytaniami, które pomogą poprowadzić użytkowników we właściwe miejsce. Tak więc, gdy naciśniesz przycisk e-mail, zapyta, co chcesz zrobić w aplikacji poczty e-mail (wyświetl wiadomości, wyślij wiadomość itp.), A następnie odpowiednio Cię pokieruje.

Chociaż Elementique jest darmowy, wymaga trochę pobierania na interfejsie, ponieważ każda funkcja (połączenia, SMS-y, e-maile, zdjęcia) ma swój własny element układanki jako samodzielna aplikacja. Jednak po zainstalowaniu wszystkiego jest łatwy w obsłudze i jeszcze łatwiejszy do odczytania.

5. Prosty program uruchamiający

Prosty program uruchamiający to darmowy program uruchamiający na Androida, który powiększa wszystko, dzięki czemu osoby, które nie widzą ikon aplikacji o standardowym rozmiarze, mogą łatwiej poruszać się po telefonie.

Wizualne programy uruchamiające Prosty program uruchamiający

Program uruchamiający pozwala użytkownikom zachować niektóre wizualne aspekty naturalnej konfiguracji Androida, a także zaspokoić potrzeby wizualne dzięki dużym, łatwym do wyświetlenia przyciskom aplikacji na ekranie głównym. Co więcej, możesz używać tej aplikacji do tworzenia preferowanych list kontaktów, umieszczania potrzebnych aplikacji w dostępnym miejscu, a nawet tworzenia listy SOS w nagłych wypadkach.

Wreszcie, aplikacja oferuje wyjątkową opcję, którą mogą docenić dzieci i wnuki osób starszych: przełącznik blokady edycji. Zasadniczo ten przełącznik utrudnia przypadkowe usunięcie lub przeniesienie aplikacji. Może to być pomocne, jeśli użytkownik często nieumyślnie naciska przyciski, gdy telefon znajduje się w kieszeni lub torebce.

Czytać  Jak uporządkować swoje kontakty na dowolnym urządzeniu z Androidem

6. Starszy telefon bezpieczeństwa

Starszy telefon bezpieczeństwa został stworzony z myślą o jednym celu – aby każdy smartfon z Androidem był bardziej przyjazny dla seniorów. Gdy sprawdzisz aplikację, zobaczysz, że zdecydowanie spełnia ten cel.

Wizualne wyrzutnie Senior Safety

Senior Safety Phone przejmuje natywny program uruchamiający Androida i przekształca go w duży, łatwy w obsłudze ekran główny, na którym można skonfigurować określone elementy do szybkiego użycia. Umożliwia także skonfigurowanie preferowanej listy kontaktów oraz zablokowanie regulacji głośności i ustawień wyświetlania. Możesz nawet ustawić urządzenie tak, aby codziennie automatycznie zamykało aplikacje, aby zmaksymalizować żywotność baterii.

Ponadto program uruchamiający oferuje określone funkcje, które przyniosą korzyści starszym użytkownikom, takie jak przypomnienia o lekach i wzmacniacz wzroku. Senior Safety Phone można pobrać bezpłatnie i łatwo skonfigurować.

7. Tryb prosty

Jeśli szukasz aplikacji, która ułatwi nawigację po urządzeniu z Androidem i nie sprawi, że będzie wyglądać jak telefon dla babci, to zechcesz to sprawdzić Prosty tryb.

Wizualne programy uruchamiające tryb prosty

Tryb prosty rozkłada system operacyjny Android, aby wyświetlić wszystkie niezbędne i najczęściej używane funkcje w postaci dużych, łatwych do naciśnięcia kwadratów na ekranie głównym. Możesz łatwo dostosować te kwadraty, aby wyświetlać wybrane kontakty i aplikacje. Program uruchamiający jest całkowicie darmowy.

Często Zadawane Pytania

Jak ustawić nowy program uruchamiający jako domyślny na moim urządzeniu z Androidem?

Większość programów uruchamiających na tej liście zapyta, czy chcesz ustawić je jako domyślny program uruchamiający po instalacji. Możesz jednak przejść do „Ustawienia -> Aplikacje”, a następnie przewinąć w dół do „Domyślne aplikacje domowe”, aby wybrać program uruchamiający, którego chcesz użyć jako domyślnego.

Czy programy uruchamiające Androida szybciej rozładowują baterię?

Przez większość czasu nie. Te wyrzutnie zaprojektowano tak, aby zajmowały bardzo mało miejsca w telefonie i nie wyczerpywały baterii bardziej niż natywna wyrzutnia.

Czy instalowanie nowego programu uruchamiającego na Twoim urządzeniu jest bezpieczne?

Większość aplikacji uruchamiających w sklepie Google Play jest całkowicie bezpieczna do zainstalowania na Twoim urządzeniu. Należy jednak zawsze sprawdzać recenzje i oceny dowolnej aplikacji zainstalowanej w telefonie, w tym aplikacji uruchamiających.

Źródło obrazu: Kampus Production on Pexels

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej