Najlepsze karty dźwiękowe do komputerów PC, jakie można kupić w 2021 roku

Najlepsze karty dźwiękowe do komputerów PC, jakie można kupić w 2021 roku

Co mają wspólnego gracze i audiofile? Oboje cieszą się wysokiej jakości dźwiękiem, który zapewnia wciągające wrażenia. Niestety standardowa karta dźwiękowa może nie oferować takiego doświadczenia. Przeciętnemu użytkownikowi wystarczy standardowa lub zintegrowana karta dźwiękowa. Świetnie sprawdza się podczas słuchania muzyki, oglądania filmów na komputerze i wykonywania innych lekkich rzeczy z włączoną muzyką w tle.

Jeśli jednak jesteś zapalonym graczem lub audiofilem, poważnie podchodzisz do dźwięku. Chcesz czegoś, co cię uderzy, co sprawi, że poczujesz wszystko i zwiększy twój poziom zanurzenia. Na szczęście osiągnięcie tak bogatego dźwięku jest łatwe z najlepszymi kartami dźwiękowymi. Aby ułatwić Ci zakupy, przygotowaliśmy listę najlepszych kart dźwiękowych do kupienia w 2021 roku. Mamy nawet przewodnik, w jaki sposób należy szukać kart dźwiękowych do komputerów PC.

1. Creative Sound Blaster Z (92,99 USD)

the Sound Blaster Z to potężna i niezwykle atrakcyjna karta dźwiękowa. Na zewnątrz Sound Blaster Z ma czerwoną ramkę, która emanuje charakterystyczną aurą jakości, jakiej można oczekiwać od wiodącej marki. Ale historia tkwi w tym, co jest pod maską.

Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Z.

Sound Blaster Z zawiera szeroką gamę ekscytujących funkcji audio, dzięki którym przyćmiewa konkurencję. Charakterystyczną cechą, która sprawia, że ​​ta karta przyciąga uwagę, jest zewnętrzny mikrofon Sound Blaster Beamforming, który zapewnia krystalicznie czystą komunikację głosową. Należy pamiętać, że inne marki oferują obsługę mikrofonu tylko jako port dla mikrofonów innych firm lub komputerów podłączonych do złącza.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, Creative Blaster Z oferuje stosunek sygnału do szumu na poziomie 116 decybeli oraz 600-omowy wzmacniacz słuchawkowy zapewniający wysoką impedancję. Jest również wyposażony w różne rodzaje oprogramowania, takie jak panele serii Alchemy i Z, zaprojektowane specjalnie w celu poprawy jakości dźwięku.

Panel z serii Z oferuje obsługę EAX dla płynnej rozgrywki, a panel sterowania z serii Z umożliwia dostosowanie dźwięku do własnych upodobań. Co najważniejsze, Blaster Z oferuje to, co Creative nazywa SBX Pro Studio, zapewniając wciągający dźwięk przestrzenny z głośników. Ta technologia jest prawdopodobnie lepsza niż to, co oferują DTS i Dolby w tym dziale. Z drugiej strony, niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy ze zgodnością sterowników z Sound Blaster Z.

Czytać  6 najlepszych alternatyw dla Raspberry Pi

2. Asus Xonar SE (39,99 USD)

Pochodzący z firmy, która zbudowała niekwestionowaną nazwę w branży sprzętu do gier, Asus Xonar SE jest to potężna karta, idealna zarówno do gier, jak i filmów. Jest to również niedroga opcja, która pokazuje, że nie musisz wydawać fortuny, aby zdobyć świetne karty dźwiękowe do komputera.

Najlepsze karty dźwiękowe do komputerów PC, jakie można kupić w 2021 roku Asus Xonar

Ten niskoprofilowy wspornik ułatwia podłączenie tej karty bezpośrednio do gniazda PCIe x1 i działa na każdej nowej płycie głównej. Korzystając z technologii uziemienia, uzyskujesz lepszy dźwięk bez wszystkich zakłóceń i zniekształceń. Oferuje również 5.1-kanałowy dźwięk Hi-Res do 192 kHz / 24 bity.

Doświadcz bardziej wciągającego dźwięku i lepszych basów dzięki wbudowanemu wzmacniaczowi słuchawkowemu 300 omów. Wszystko to jest napędzane przez procesor Cmedia 6620A.

3. Karta dźwiękowa Asus Essence STX II (452 ​​USD)

the Asus Essence STX II to droga karta dźwiękowa, ale dostajesz to, za co płacisz. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, Essence STX II nie ma sobie równych. Ta karta zapewnia stosunek sygnału do szumu ponad 124 dB, co czyni ją najpotężniejszą kartą na naszej liście.

best-pc-sound-card-to-buy-in-2021-asus-essence

W połączeniu z 7.1-kanałowym dźwiękiem przestrzennym i wbudowanym wzmacniaczem obsługującym do 600 omów, Essence STX 11 jest spełnieniem marzeń audiofila. Ta karta jest wyposażona w sześć złączy 3,5 mm, które umożliwiają pełny dźwięk przestrzenny Dolby 7.1.

Kolejną unikalną cechą, która wyróżnia Essence STX 11, są wymienne gniazda wzmacniacza operacyjnego, które pozwalają dostosować dźwięk poza prostym panelem sterowania. Jednak cena 452 USD Essence STX 11 jest wysoka. Warto poszukać, ponieważ możesz znaleźć tę kartę w różnych cenach od różnych sprzedawców technologii, na przykład w NewHuevo za 379 USD.

4. Creative Sound Blaster X7 (289,99 USD)

the Karta Sound Blaster X7 to kolejna potężna karta dźwiękowa firmy Creative. Jest to jednak jedna z najbardziej ekskluzywnych kart dźwiękowych na komputery PC. Na przykład, zamiast łączyć się z płytą główną przez port PCIe, Sound Blaster X7 łączy się przez port USB.

Najlepsze karty dźwiękowe do komputerów PC, jakie można kupić w 2021 roku Sound Blaster X7

Sound Blaster X7 ma czarne wykończenie, które idealnie komponuje się z komputerem stacjonarnym i innym sprzętem, takim jak klawiatura. Jeśli chodzi o funkcje, X7 też nie zawodzi. Wyższa cena za 100-watowy wzmacniacz jest tego warta, co sprawia, że ​​głośniki stacjonarne są przedmiotem zazdrości wszystkich audiofilów.

Czytać  Co musisz wiedzieć przed zakupem używanego laptopa

Z łatwością obsługuj słuchawki 600-omowe z wysokiej jakości dźwiękiem do 24 bitów 192 kHz. Jest również w stanie osiągnąć imponujący współczynnik SNR wynoszący 127 decybeli.

Chociaż wszystko wydaje się zbyt lekkie, jest to świetny dodatek, jeśli myśl o otwarciu komputera sprawia, że ​​się wzdrygasz.

5. Creative Sound Blaster Audigy PCIe RX (59,99 USD)

the Creative Sound Blaster Audigy to świetna opcja, zwłaszcza jeśli szukasz niedrogiej karty dźwiękowej. Ta karta dźwiękowa jest wyposażona w siedem złączy (jedno optyczne i sześć 3,5 mm jack) i możesz wybrać pomiędzy 5.1-kanałowym lub 7.1-kanałowym dźwiękiem przestrzennym, w zależności od preferencji.

najlepsze-karty-dźwiękowe-na-pc-do-kupna-w-2021-audigy

Oprócz tego otrzymujesz również chipset E-MU, który zapewnia obsługę EAX i panel sterowania Audigy RX, który pozwala na precyzyjne dostrojenie dźwięku do własnych upodobań. Audigy PCIe RX 7.1 zapewnia stosunek dźwięku do szumu do 106 decybeli. Jasne, nie jest tak potężny, ale jest dobry w tej cenie. Z drugiej strony konsumenci napotkali nieprzewidywalne zachowanie mikrofonów w przypadku karty Sound Blaster Audigy PCIe RX 7.1.

Kończący się

Jeśli szukasz sposobów na poprawę jakości dźwięku w komputerze, nowa karta dźwiękowa może uratować sytuację. Te małe urządzenia sprawią Ci wielką przyjemność podczas grania w gry lub słuchania muzyki. A najlepsze jest to, że możesz dostać wysokiej jakości kartę dźwiękową, która zwiększy Twój poziom zanurzenia za jedyne 40 USD. Jeśli chcesz tylko poprawić jakość dźwięku swoich słuchawek, możesz również rozważyć adaptery audio USB.

Więc na co czekasz? Wypróbuj te karty dźwiękowe i podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?