Microsoft udostępni zestawy naprawcze iFixit dla Surface

Microsoft udostępni zestawy naprawcze iFixit dla Surface

Right’ to Repair wykonał kolejny krok we właściwym kierunku. Podczas gdy Apple ogłosił w listopadzie, że rozpoczyna program samoobsługowych napraw, Microsoft będzie współpracować z iFixit, aby udostępnić zestawy naprawcze wybranym centrom naprawczym do naprawy urządzeń Surface. Obie firmy wprowadzają te zmiany, aby bardziej otworzyć się na oczekiwania związane z napędem z prawem do naprawy.

iFixit ogłasza partnerstwo z Microsoft

iFixit ogłoszony w post na blogu które stworzyłyby zestawy naprawcze i udostępniłyby je niezależnym warsztatom iFixit Pro, autoryzowanym dostawcom usług Microsoft, centrom Microsoft Experience Center i klientom komercyjnym Microsoft. Służyłyby one wyłącznie do obsługi urządzeń Surface.

Logo Microsoft Surface Toolkit

„Microsoft zrobił duży krok w kierunku udostępnienia naprawy swoim klientom, a jego czas jest idealny, ponieważ prawo do naprawy nabiera rozpędu w Stanach Zjednoczonych” – wyjaśnił dyrektor generalny iFixit, Kyle Wiens. „Dostępność narzędzi OEM da technikom naprawczym możliwość pomocy swoim klientom w utrzymaniu ich urządzeń w ruchu przez dłuższy czas”.

Zestaw narzędzi został zaprojektowany przez Microsoft i wyprodukowany przez iFixit, aby umożliwić centrom naprawczym obsługę kleju, który łączy wybrane modele Surface. Firma iFixit przyznała, że ​​„praca z klejem jest jednym z najtrudniejszych aspektów naprawy linii Surface”. Jest to detal, z którym należy obchodzić się precyzyjnie, aby nie uszkodzić delikatnych elementów. Zestaw narzędzi iFixit został zaprojektowany, aby zapobiegać uszkodzeniom, szczególnie w centrach naprawczych, które obsługują dużą liczbę napraw.

Wewnątrz iFixit Toolkit

Rama do mocowania wyświetlacza powierzchniowego współpracuje z obciążnikami, aby docisnąć wyświetlacz do urządzenia powierzchniowego. Jest on zawarty w zestawie narzędzi wraz z kawałkiem pianki o wymiarach 12 ″ x 12 ″ x 3/8 ″, na którym urządzenie może usiąść podczas naprawy. Rama jest dostępna w dwóch rozmiarach pasujących do Microsoft Surface Pro 7+, Microsoft Surface Pro 8 i Microsoft Surface Pro X.

Microsoft Surface Toolkit Pro

W zestawie naprawczym znajduje się również pokrywa baterii Surface. Jest on umieszczany na górze urządzenia, gdy jest ono otwarte, aby zapewnić brak kontaktu z płytą główną lub innymi wrażliwymi elementami. Jest przeznaczony do użytku z Microsoft Surface Laptop, Surface Laptop Go, Surface Laptop SE i Surface Laptop Studio.

Czytać  Inżynier Google na urlopie za obawy związane z Czatbotem Świadomym

Kolejnym specjalnym elementem w zestawie narzędzi jest narzędzie do odłączania wyświetlacza powierzchniowego. Służy do wyjmowania zestawu wyświetlacza z Surface, aby wytrych nie wsuwał się zbyt daleko i nie uszkadzał urządzenia. Jest specjalnie zaprojektowany dla Microsoft Pro 7+, Microsoft Surface Pro 8 i Microsoft Surface Pro X.

Aby otrzymać zestaw narzędzi, specjaliści od napraw muszą zaakceptować „Credo technika naprawy”.

Podążając za tropem Apple

Po raz kolejny sojusz Microsoft-iFixit, aby dostarczyć zestawy naprawcze Surface profesjonalistom zajmującym się naprawami, idzie po piętach Apple, który idzie o krok dalej, oferując program samoobsługowej naprawy tym, którzy posiadają iPhone’a 12 lub iPhone’a. w 2022 r. i rozszerz się na komputery Mac M1 jeszcze w tym roku.

Zestaw narzędzi Microsoft Surface Iphone 13

Podczas gdy Apple idzie o krok dalej, otwierając program dla użytkowników, a nie specjalistów od naprawy, robi większy krok po wcześniejszym unieważnieniu gwarancji użytkownika w celu samodzielnej naprawy.

Wszystko to następuje natychmiast po naciskaniu ustawodawców na „prawo do naprawy”. Te przepisy zmusiłyby firmy technologiczne, takie jak Apple i Microsoft, do umożliwienia użytkownikom samoleczenia.

Co oznacza konkurencja naprawcza dla konsumentów? Daje tylko więcej swobody w naprawie urządzenia w sposób, w jaki chcesz, niezależnie od tego, czy naprawiasz je samodzielnie, czy zabierasz do sklepu lub do zewnętrznego centrum naprawczego.

Jeśli zawsze chciałeś mieć możliwość naprawy własnych urządzeń, opcja jest bliżej niż kiedykolwiek…

Czy ten artykuł jest przydatny?