Microsoft doda Windows 365 do chmury dla Apple i Android

Microsoft doda Windows 365 do chmury dla Apple i Android

Dyskutowano o tym często w wiadomościach na Make Tech Easier w ciągu ostatnich kilku miesięcy: pandemia nie tylko zmieniła sposób, w jaki żyjemy, ale także sposób, w jaki pracujemy. Microsoft planuje wykorzystać ten trend i udostępnić Windows w chmurze, podobnie jak system gier Xbox. Windows 365 wykorzysta system hybrydowy, do którego migrują pracownicy, i udostępni system Windows na wielu urządzeniach i platformach.

Mobilna migracja biznesowa

Microsoft w środę ogłosił wersję systemu Windows, która będzie działać wyłącznie w chmurze. Oznacza to, że wszystkie urządzenia z dowolnym systemem operacyjnym i przeglądarką internetową będą mogły działać Okna 365. System Windows będzie dostępny na urządzeniach Mac, iPhone, iPad i Android.

Oprogramowanie ma na celu umożliwienie pracownikom korzystania z hybrydowego systemu pracy, w którym pracownicy poruszają się tam iz powrotem między biurem a domem. Ponieważ Windows 365 działa na każdym urządzeniu, pracownik może odebrać pracę z domu bez konieczności noszenia laptopa. Mogą po prostu zabrać telefon, tablet lub komputer do domu.

„To jest nasze podejście do hybryd” — powiedział Jared Spataro, wiceprezes Microsoft. „Hybryda naprawdę nieco przesuwa okablowanie otwartego modelu naszych klientów”. .

Windows 365 Wszystkie urządzenia

Migracja do chmury następuje wraz z przenoszeniem komputerów do systemów mobilnych. Komputery stają się również hybrydą z systemami 2 w 1 i uniwersalnym oprogramowaniem.

Microsoft miał od jakiegoś czasu telefon z systemem Windows, ale po prostu nie mógł konkurować z iPhone’ami i Androidem. Microsoft ma teraz tylko 30 procent światowego rynku systemów operacyjnych między komputerami PC i smartfonami. Według firmy analitycznej Statcounter jest to ogromny spadek w porównaniu z 85 procentami, które miały dziesięć lat temu.

Nie żeby Microsoft cierpiał, jeśli chodzi o Windows. W ubiegłym roku fiskalnym odnotowano sprzedaż produktów związanych z systemem Windows w wysokości 22,3 miliarda, przy czym działalność chmury obliczeniowej Azure napędzała swój wzrost. Nie żałuj firmy, nadal jest warta 2 biliony dolarów.

Czytać  E-maile z pikselami śledzącymi stały się „endemiczne”

Windows 365 w chmurze

Windows 365 przenosi biznes do chmury, aby pomóc Ci bardziej konkurować. Oparta na chmurze wersja systemu Windows 10 jest w pełni hostowana na platformie Azure i będzie dostępna w przyszłym miesiącu. Gdy system Windows 11 zostanie wydany na komputery PC jeszcze w tym roku, będzie on również dostępny dla systemu Windows 365. Firmy mogą rejestrować się z miesięczną opłatą za usługę, chociaż ceny nie zostały jeszcze ogłoszone.

Hybrydowy Windows 365

Spataro twierdzi, że Windows 365 przyniesie również dodatkowe korzyści w zakresie bezpieczeństwa w czasach, gdy cyberprzestępczość jest coraz większym problemem. Ponieważ wszystko jest przechowywane w chmurze, postrzegasz to jako mniej ryzykowne, chociaż z pewnością jest wiele osób, które postrzegają przechowywanie danych w chmurze jako bardziej ryzykowne.

Najwyraźniej Windows 365 powinien ułatwić nam życie. Ci, którzy pracują w systemie Windows, ale mieszkają na komputerach Mac, iOS lub Android, będą znacznie łatwiej poruszać się tam iz powrotem. Ale to tak długo, jak oczywiście twoje firmy zgodzą się na zakup modelu abonamentowego.

Czy jesteś obecnym użytkownikiem systemu Windows? Przeczytaj, dlaczego powinieneś uaktualnić do systemu Windows 11, gdy stanie się dostępny, a także odpowiedzi na pytania dotyczące następnej aktualizacji.

Źródło obrazu: Microsoft

Czy ten artykuł jest przydatny?