Materia wkrótce pozwoli Twoim inteligentnym urządzeniom domowym współpracować

Matter Smart Home Featured

Urządzenia inteligentnego domu bez wątpienia wpłynęły na nasze życie. Niektórzy mogą powiedzieć na gorsze, ale wielu prawdopodobnie powiedziałoby, że na lepsze. Jednak tym, co je powstrzymuje, jest brak kompatybilności między różnymi producentami i dostawcami. Materia, która ma być dostępna jeszcze w tym roku, zmieni to.

Z zastrzeżeniem poprawy kompatybilności z inteligentnym domem

Rozpoczęty ponad dwa lata temu jako Project Connected Home Over IP (CHIP), Matter jest dziełem Apple, Google, Amazon, Samsung i Zigbee. inteligentne urządzenia domowe do wspólnej pracy. Rozwijając się nieco dalej, urządzenia innych firm, które te firmy będą obsługiwać, takie jak Sonos i GE Lighting, również będą ze sobą współpracować.

Logo inteligentnego domu ma znaczenie

Inteligentny głośnik, robot odkurzający i kamera dzwonkowa będą ze sobą współpracować. To może zmienić branżę, ponieważ prawie połowa gospodarstw domowych w USA posiada co najmniej jedno inteligentne urządzenie domowe. Jasne, gospodarstwa domowe z jednym urządzeniem nie potrzebują platformy takiej jak Matter, ale być może wolność posiadania urządzeń na różnych platformach przekona je do ekspansji.

Celem Matter jest posiadanie aplikacji obsługujących wiele inteligentnych urządzeń domowych. Właśnie zrobiłem krótką recenzję i mam 27 inteligentnych aplikacji domowych na moim iPadzie, a wiem, że mam jeszcze więcej na moim iPhonie. Jasne, moja sytuacja nie jest normą ze względu na wszystkie recenzje, które zrobiłem, ale przynajmniej pokazuje potencjał tego, jak Matter może nieskomplikować moje życie.

Materia inteligentne oświetlenie domu

Kolejną zaletą Matter będzie to, że możliwości niekoniecznie będą wymagały połączenia z Internetem. Materia będzie również chronić prywatność użytkownika. Każde Twoje urządzenie, które łączy się z Internetem, niesie ze sobą potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa. That Matter trzyma to wszystko pod kluczem i jest ogromną korzyścią.

Jak będzie działać sprawa?

Chipy z Silicon Labs i podobnych firm będą zasilać protokół Matter. Technologia komunikacji Thread i Wi-FI pomoże Matter komunikować się z podłączonymi urządzeniami. Nowe urządzenia będą dodawane do Twojej sieci domowej przez Bluetooth Low Energy.

Aplikacja ma znaczenie dla inteligentnego domu

Wkrótce zaczną pojawiać się nowe urządzenia i aplikacje z logo Matter. Ale co z Twoimi istniejącymi urządzeniami? Czy będziesz musiał kupować wszystkie nowe urządzenia oparte na standardzie Matter, jeśli chcesz, aby współpracowały ze sobą? Odpowiedź brzmi tak i nie. W planach jest dokonywanie aktualizacji oprogramowania układowego istniejących urządzeń, ale aktualizacje nie będą dostępne dla wszystkich z nich. i

Czytać  Złośliwe aplikacje ze Sklepu Play wykradły dane bankowe

Główny dostawca, taki jak Amazon, planuje oferować aktualizacje oprogramowania układowego, ale musisz zdać sobie sprawę, że jeśli masz starszy głośnik Echo, Amazon nie będzie opłacał oferować aktualizacji. Jednak niektóre firmy zajmujące się urządzeniami planują oferować bramy lub mosty do tłumaczenia z Matter na starsze urządzenia.

Materia inteligentnego domu Echo

Innymi słowy, będziesz potrzebować trochę pracy, aby dowiedzieć się, które urządzenia współpracują z Matter, które z nich można uaktualnić, które współpracują z mostem i czy musisz pozbyć się niektórych starszych urządzeń.

Jeśli chcesz zacząć konfigurować inteligentny dom już teraz i nie chcesz czekać na premierę produktów Matter, dowiedz się, jak możesz to zrobić za mniej niż 1000 USD.

Kredyt obrazu: CSA

Czy ten artykuł jest przydatny?