Kompletny przewodnik po emulacji SNES w Retroarch

Snes Emulation Retroarch Guide Featured

Super Nintendo jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych konsol do gier wszech czasów, bazując na rewolucji swojego poprzednika, NES, aby zapewnić więcej kolorów, wspaniały dźwięk i jedne z najlepszych gier pixel art wszechczasów. jak również niektóre z wczesnych 3D). Dzięki cudowi emulacji od lat możemy grać w gry SNES na naszych komputerach.

Retroarch to jedna z najlepszych dostępnych opcji, oferująca uniwersalny interfejs emulacji dla gier SNES, a także z innych konsol. Ale konfiguracja Retroarch może być nieco trudna, więc ten przewodnik pokaże Ci, jak uzyskać najlepsze wrażenia z SNES na PC.

Wybierz odpowiedni rdzeń

Zakładamy, że już zainstalowałeś Retroarch i jesteś gotowy, aby wybrać jądro do emulacji SNES. Rdzenie to kluczowe pliki z różnych emulatorów SNES, które zostały zintegrowane z Retroarch i można je pobrać, przechodząc do „Retroarch Main Menu -> Load Core -> Download a Core”.

Ultimate Guide Snes Retroarch Emulacja Pobierz rdzeń

Możesz czuć się przytłoczony wyborem dostępnych rdzeni SNES, więc zawęzimy go do kilku naszych ulubionych:

SNES9X – Aktualne: najbardziej „uniwersalna” opcja, ze świetną wydajnością, świetną kompatybilnością i wieloma opcjami, jeśli chodzi o ustawienia graficzne. Jest to również najlepsza opcja, jeśli chcesz grać online.

Dokładność BSNES: wybór konesera, oferujący najbardziej „dokładną” emulację SNES, nawet jeśli precyzja niekoniecznie zostanie zauważona przez przeciętnego użytkownika. Idealny, jeśli używasz emulatora przez wyświetlacz CRT, ale może on intensywnie obciążać procesor na słabszych komputerach PC.

Mesen-S: nowy dzieciak na bloku. Dobra celność, dobra wydajność, ale nie najlepsza.

Po wybraniu rdzenia i dodaniu gier, w menu głównym kliknij „Importuj zawartość -> Skanuj katalog lub plik”, a następnie wybierz katalog lub plik, który chcesz przeskanować w poszukiwaniu gier.

Ultimate Guide Snes Retroarch Emulacja Importuj zawartość

Twoje gry powinny teraz pojawić się na odpowiednich konsolach u dołu lewego menu panelu na głównym ekranie Retroarch. Po prostu kliknij grę, w którą chcesz zagrać, a następnie „Uruchom”.

Ultimate Guide Snes Retroarch Emulation Run

Jeśli pobrałeś więcej niż jeden rdzeń SNES, na następnym ekranie będziesz mógł wybrać, na którym rdzeniu uruchomisz grę. Wybierz ten, który chcesz, a następnie ponownie kliknij „Uruchom”.

Czytać  Najlepszy przewodnik po gamepadzie do gier na PC

Tylko wtedy, gdy gra jest uruchomiona, możesz uzyskać dostęp do podstawowych ustawień SNES, aby w nią grać.

Ustawienia sterownika

Większość sterowników w dzisiejszych czasach powinna rozsądnie automatycznie mapować do dowolnego używanego jądra Retroarch. Jeśli jednak kontrolki nie są całkiem poprawne lub nie są zmapowane, możesz je zmapować ręcznie.

Otwórz menu Retroarch, gdy gra jest uruchomiona (F1domyślnie), wybierz „Quick Menu -> Controls -> Port 1 Controls” i przypisz tam elementy sterujące.

Ultimate Guide Snes Retroarch Emulacja Port 1 Kontrole

Tutaj możesz również zmapować swoje drążki analogowe do pada kierunkowego SNES, wybierając „Analog to Digital Type” i „Analog Left”.

Kiedy skończysz, wróć do poprzedniego menu i wybierz „Zapisz plik zmiany mapy rdzenia”, jeśli chcesz, aby te elementy sterujące miały zastosowanie do wszystkich twoich gier SNES, lub „Zapisz plik zmiany mapy gry”, jeśli są przeznaczone tylko dla tej konkretnej gry.

Ustawienia grafiki i shaderów

Domyślnie twoje gry SNES powinny wyglądać całkiem nieźle. Możesz ustawić ogólną rozdzielczość Retroarch w „Ustawienia -> Wideo -> Wyjście”, ale nawet jeśli jest to ekran panoramiczny, gry SNES powinny domyślnie wybierać 4: 3, ponieważ do tego celu zostały zaprojektowane wszystkie gry w tamtych czasach.

Pod nagłówkiem Wideo możesz również dodać filtrowanie dwuliniowe, jeśli chcesz wygładzić krawędzie pikseli, ale dla mnie jest to brzydkie i nieautentyczne.

Ultimate Guide Snes Retroarch Emulation Load Shaders 1

Najlepszym sposobem na modyfikację wyglądu swoich gier SNES jest użycie shaderów. Po otwarciu gry przejdź do „Szybkie menu -> Shadery -> Wczytaj”.

Snes Emulator Retroarch Guide Video Shaders 3

W zależności od tego, czy używasz sterowników OpenGL czy Vulkan (sprawdź w „Ustawienia -> Wideo -> Wyjście”), użyje odpowiednio „glsl” lub „shaderów slangu”. Shadery to potężne filtry, które są najlepsze w ich grach i mogą obejmować zarówno te, które naśladują linie skanowania na ekranie CRT, jak i inne, które wygładzają lub wyostrzają obraz.

retropie-config-snes-joystick
Emulator Snes Retroarch Hero Guide

Znajdź shadery, które Ci się podobają, w sekcji „Wczytaj ustawienia cieniowania”, a następnie po ich wybraniu kliknij Zastosuj zmiany, aby zobaczyć, jak wyglądają. Aby usunąć shadery, po prostu zaznacz „Shader Passes”, zmniejsz liczbę do 0 i kliknij Apply Changes.

Czytać  Steam nie otwiera się? Oto rozwiązania

To powinno wystarczyć, aby rozpocząć emulację SNES w Retroarch. Jeśli chcesz grać z innymi rdzeniami w Retroarch, zapoznaj się z naszym Ultimate Guide do N64 i Ultimate Guide do emulacji PS1 w Retroarch.

Czy ten artykuł jest przydatny?