Klawiatura Gboard vs. Samsung vs. SwiftKey: co jest lepsze?

Klawiatura Gboard vs. Samsung vs. SwiftKey: co jest lepsze?

Chociaż istnieje wiele klawiatur dostępnych dla telefonów z systemem Android, najpopularniejsze to Gboard, SwiftKey i Samsung Keyboard. Jakie są różnice? Przeczytaj to porównanie, aby zdecydować, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

Notatka– Na poniższych zrzutach ekranu klawiatura z motywem gradientu to Gboard, światło to SwiftKey, a ciemny motyw to klawiatura Samsung. Ponadto niektóre z wymienionych funkcji mogą nie być domyślnie włączone. Sprawdź ustawienia klawiatury, aby je włączyć.

Dostępność

Obaj Gboard oraz Skrót może być używany na dowolnym telefonie z Androidem. Działają również na iOS.

Dostępna klawiatura Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung

Jednak klawiatura Samsung jest dostępna tylko dla urządzeń Samsung Galaxy. Nie jest kompatybilny z innymi telefonami z Androidem.

Dostępność klawiatury Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung

Interfejs użytkownika

Gboard i Samsung Keyboard mają dodatkowy rząd na górze klawiatury. W tym wierszu wyświetlane są różne ikony, takie jak naklejki, GIF-y, motywy, ikony i inne. Gdy zaczniesz pisać, w tym samym wierszu zobaczysz sugerowane słowa.

Górny rząd klawiatury Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung

Z drugiej strony SwiftKey ma dwa dodatkowe wiersze. Jedna dotyczy ikon, a druga prognoz. Można go zminimalizować, klikając ikonę po lewej stronie drugiego rzędu.

Interfejs klawiatury Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung w górnym rzędzie

Tryby i rozmiar

Gboard ma trzy tryby klawiatury: pełna klawiatura, klawiatura jednoręczna, oraz pływająca klawiatura. Te same trzy opcje są dostępne na klawiaturze Samsunga. Jeśli jednak Twoje urządzenie obsługuje S-Pen, pokazuje również tryb pisania, który jest automatycznie aktywowany po wyjęciu S-Pen z telefonu. SwiftKey idzie o krok dalej, dołączając Tryb kciuka który dzieli klawiaturę na dwie połowy.

Klawiatura Thumb Gboard vs Swiftkey vs Samsung

Jeśli chodzi o rozmiar, wszystkie trzy klawiatury można dostosować do własnych upodobań. Podczas gdy największy rozmiar jest taki sam dla wszystkich z nich, SwiftKey ma potencjał, aby być najmniejszym.

Rozmiar klawiatury Gboard vs Swiftkey vs Samsung

Tematy

Gboard i SwiftKey mają duży wybór motywów. Bardzo prawdopodobne, że znajdziesz temat, który Ci się spodoba. Jeśli tego nie zrobisz, możesz utworzyć motyw z wybranym przez siebie obrazem tła, takim jak własny obraz.

Style motywów klawiatury Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung

Klawiatura Samsung oferuje tylko cztery motywy w ustawieniach klawiatury. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zmienić wyglądu klawiatury, wystarczy zmienić motyw telefonu za pomocą aplikacji Galaxy Themes. Ten sam motyw będzie dotyczył klawiatury. Sprawdź inne sposoby zmiany koloru klawiatury Samsung. Możesz nawet użyć Keys Café firmy Goodlock, aby zmodyfikować klawiaturę Samsung.

Aplikacja motywu klawiatury Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung

Funkcjonalność schowka

Wszystkie trzy klawiatury obsługują funkcję schowka, a także możliwość przypinania lub blokowania elementów schowka. Podczas gdy Gboard i Samsung Keyboard mają funkcję schowka obrazu, która umożliwia wklejanie obrazów bezpośrednio ze schowka, SwiftKey nie. Możesz jednak użyć funkcji naklejki SwiftKey, aby uzyskać dostęp do najnowszych zdjęć i wkleić je do aplikacji.

Ponadto wszystkie trzy wyświetlają skopiowane elementy na pasku przewidywań, aby zapewnić łatwy dostęp. Jednak jego funkcjonalność jest różna. Na przykład SwiftKey umożliwia utworzenie zadania w Microsoft To-Do bezpośrednio ze schowka w celu skopiowania tekstu.

Schowek klawiatury Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung

Podobnie Gboard dzieli ważne informacje na osobne elementy. Na przykład, jeśli skopiujesz tekst zawierający numer telefonu, pasek podpowiedzi wyświetli zarówno pełny tekst, jak i tylko numer. Oszczędza to czas, ponieważ nie musisz kopiować i wklejać całego tekstu, a następnie usuwać niepotrzebnych informacji. Dowiedz się, jak udostępniać zrzuty ekranu za pomocą Gboard.

Czytać  Prosty przewodnik po usługach Google Find My Device i Apple Find My

Co więcej, SwiftKey ma fajną funkcję synchronizacji schowka z komputerem z systemem Windows.

Pisanie i edycja tekstu za pomocą przeciągania

Jeśli jesteś fanem pisania przesuwanego lub przesuwanego, z przyjemnością informujemy, że wszystkie trzy pozwalają Ci pisać w ten sposób. Ponadto wszystkie trzy oferują nawet funkcję sterowania kursorem, która umożliwia przesuwanie kursora między tekstem, przesuwając go po spacji.

Jeśli chodzi o edycję tekstu, klawiatura Gboard i Samsung oferuje dedykowane ekrany edycji tekstu ze strzałkami i opcjami wyboru, podczas gdy SwiftKey ma opcję włączania klawiszy strzałek u dołu klawiatury. Te klawisze strzałek mają wbudowaną funkcję wyboru. Podczas przewijania tekstu zostanie on automatycznie zaznaczony. Możesz także włączyć wiersz liczb na wszystkich trzech klawiaturach.

Edycja tekstu klawiatury Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung

Emoji, GIF i naklejki

Chociaż wszystkie trzy umożliwiają dodawanie emotikonów, GIF-ów i naklejek, różnią się one oferowanymi funkcjami. Na przykład Gboard i SwiftKey mają na dole dedykowany przycisk emoji. Na klawiaturze Samsunga znajdziesz go w górnym rzędzie. Nie jest to wielka sprawa, ale oddzielenie go ma dwie zalety: ponieważ nie jest dołączany do innych ikon, jest łatwy do zidentyfikowania i łatwiejszy do uzyskania podczas pisania.

Klawiatura Emojis Button Gboard vs Swiftkey vs Samsung

Gboard ma świetną kolekcję naklejek. Obsługuje nawet Bitmoji i własną kuchnię Emoji, w której możesz tworzyć własne niestandardowe naklejki emoji. Gboard oferuje również ujednolicone wyszukiwanie, pokazujące elementy ze wszystkich trzech kategorii, przy czym każdy element ma swoje własne wyszukiwanie.

Wyszukiwanie klawiatury Gboard vs Swiftkey vs Samsung

Przechodząc do SwiftKey, oferuje indywidualną funkcję wyszukiwania emotikonów i GIF-ów. To, co go wyróżnia, to fakt, że oferuje edytor naklejek, który umożliwia tworzenie naklejek z obrazów w galerii i dodawanie do nich tekstu. Znajdziesz go pod ikoną gwiazdki w dziale naklejek.

Utwórz naklejkę na klawiaturę Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung

Klawiatura Samsung, podobnie jak Gboard, ma ujednolicone wyszukiwanie i wyszukiwanie indywidualne. Co zaskakujące, wyniki wyszukiwania będą również zawierać kontakty, filmy z YouTube i obrazy z Galerii. Wraz z Bitmojis klawiatura Samsung obsługuje szeroką gamę pakietów naklejek. Jeśli Twój telefon obsługuje emotikony AR, pojawią się one również w naklejkach.

Klawiatura Emojis Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung

Ponadto wszystkie trzy są dobre w przewidywaniu emotikonów. Klawiatura Samsunga przewiduje nawet naklejki i wyświetla je w małym wyskakującym okienku w pobliżu obszaru pisania.

Przewidywanie słów

Podczas gdy wszystkie trzy oferują przewidywania słów, myślę, że SwiftKey przewyższa pozostałe dwa. Powodem tego jest to, że nie tylko zapamiętuje słowa, ale także przewiduje zdania, a nawet hashtagi, które wcześniej napisałeś. Na przykład możesz zobaczyć poprzednio wprowadzoną liczbę dla tego samego tekstu na poniższym zrzucie ekranu.

Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung Prognozy tekstowe na klawiaturze

Znaki specjalne

Gboard nie wyświetla specjalnych symboli na głównej klawiaturze. Aby wyświetlić całą kolekcję, należy dotknąć klawisza numerycznego lub nacisnąć i przytrzymać klawisz kropki (.), aby uzyskać dostęp do znaków specjalnych.

Okres symboli klawiatury Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung

Klawiatura Samsung również nie wyświetla żadnych specjalnych symboli, ale możesz ją włączyć w „Ustawienia klawiatury Samsung → Układ → Alternatywne znaki”. Możesz nawet dostosować symbole, które pojawiają się w symbolu kropki, przechodząc do „Ustawienia → Symbole niestandardowe”.

Symbole klawiatury Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung Enable

SwiftKey domyślnie wyświetla specjalne symbole i nie ma możliwości ich wyłączenia. Klawiatura może wyglądać nieporęcznie, jeśli nie lubisz symboli.

Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung Prognozy tekstowe na klawiaturze

Niestandardowe skróty tekstowe

Ta funkcja umożliwia tworzenie skrótów lub krótkich formularzy dla często używanych słów lub zdań. Rozszerzona wersja skrótu pojawi się na pasku przewidywania po jego wpisaniu. Aby go użyć, po prostu dotknij go.

Niestandardowe frazy klawiatury Gboard Vs Swiftkey Vs Samsung

Klawiatura Samsung ma tę funkcję od dawna i tworzenie skrótu jest dość łatwe. Przejdź do „Ustawienia → Więcej opcji wpisywania → Skróty tekstowe”.

Czytać  Do czego służy Bluetooth? 7 zastosowań technologii bezprzewodowej

Chociaż zarówno SwiftKey, jak i Gboard również oferują tę funkcję, nie jest łatwo ją zlokalizować. W SwiftKey przejdź do „Ustawienia klawiatury → Sformatowane wprowadzanie → Schowek → Dodaj nowy klip”. W przypadku Gboard przejdź do „Ustawienia Gboard → Słownik → Słownik osobisty → [Select language]. „Dotknij ikony dodawania (+) u góry i wprowadź skrót oraz pełną formę słowa. Odkryj inne sposoby ustawiania niestandardowych skrótów w systemie Android.

Częste pytania

1. Jak zmienić klawiaturę w systemie Android?

Aby szybko przełączać się między klawiaturami, dotknij ikony Klawiatura na pasku nawigacyjnym. Pojawi się lista dostępnych klawiatur. Kliknij ten, którego chcesz użyć. Alternatywnie przejdź do „Ustawienia → System (Administracja ogólna) → Języki → Klawiatura → Klawiatura domyślna”.

2. Czy Gboard, SwiftKey i klawiatura Samsung są bezpłatne?

Tak. Wszystkie trzy są dostępne za darmo, bez zakupów w aplikacji.

3. Jak pisać znaki z akcentami?

Naciśnij i przytrzymaj literę, aby wyświetlić dostępne akcenty. Kliknij ten, którego chcesz użyć.

Która klawiatura jest lepsza?

Jak widzieliście wcześniej, każda klawiatura ma swoje zalety i wady. Osobiście ciągle przełączam się między Gboard i SwiftKey. Ostatnio używam telefonu Samsung i od czasu do czasu lubię wypróbować klawiaturę Samsung.

Jeśli potrzebujesz klawiatury z niezrównaną przewidywalnością tekstu i różnymi motywami, SwiftKey jest bez wątpienia najlepszą opcją. Możesz jednak utracić funkcjonalność schowka obrazów.

Dla użytkowników Samsung Galaxy klawiatura Samsung to całkiem przyzwoita aplikacja. Niewiele stracono poza lepszym przewidywaniem tekstu. Jest jednak dobrze zintegrowany z emoji S-Pen i AR, a natywna funkcja wyszukiwania jest wisienką na torcie.

Jeśli chcesz wszystkiego po trochu, użyj Gboard. To najbezpieczniejsza opcja. Kuchnia emotikonów i ujednolicone wyszukiwanie sprawiają, że jest bardziej atrakcyjna.

Proponuję wypróbować wszystkie trzy klawiatury i sprawdzić, która z nich odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli nie podoba Ci się żaden z nich, sprawdź inne alternatywy dla Gboard.

Dowiedz się, jak wyłączyć dźwięk klawiatury i autokorektę w telefonach z systemem Android. I jak korzystać z fizycznej klawiatury z telefonami z Androidem.

Czy ten artykuł jest przydatny?