Kabel OMG Lightning to naprawdę narzędzie do hakowania

Kabel OMG Lightning to naprawdę narzędzie do hakowania

Piractwo staje się coraz bardziej wyrafinowane. Obecnie istnieją kable, które mogą naśladować „prawdziwe” kable, ale zapewniają również hakerom możliwość kradzieży danych. Najnowsze wersje kabla OMG naśladują kabel Apple Lightning i kabel USB-C. Jednak podczas ładowania lub podłączania urządzeń haker kradnie Twoje informacje lub prawdopodobnie pobiera złośliwe oprogramowanie.

Narodziny kabli OMG Lightning i USB-C

Co gorsza, ten groźny dodatek został stworzony tylko po to, by udowodnić, że ludzie się mylą.

MG, badacz bezpieczeństwa, stworzył kable OMG. Najnowsze iteracje kabli OMG naśladują Kable Apple Lightning i USB-C. Służą do podłączania akcesoriów, takich jak klawiatura, do komputera lub do ładowania telefonu lub innego urządzenia. Dzięki nowym typom połączeń hakerzy mają większe możliwości grania w gry.

Kabel Lightning Omg USB C

„Byli ludzie, którzy twierdzili, że elektrody typu C są bezpieczne dla tego typu implantów, ponieważ nie ma wystarczająco dużo miejsca. Więc wyraźnie musiałem mu udowodnić, że się mylił 🙂 ”MG napisał na czacie online o swoich najnowszych leadach.

Jak działają kable OMG

Kabel OMG tworzy punkt dostępu Wi-Fi, który umożliwia hakerom połączenie się z nim. Haker używa własnego urządzenia do łączenia się z punktem dostępowym poprzez interfejs w przeglądarce. Dzięki temu mogą rozpocząć nagrywanie naciśnięć klawiszy osoby za pomocą kabla OMG.

Kable te mają implant do wykonywania brudnej roboty, a teraz mają również funkcje geofencing. Dzięki temu haker może zacząć kraść dane lub pobierać złośliwe oprogramowanie na podstawie lokalizacji.

„Jest połączony z funkcją samozniszczenia, jeśli kabel OMG wykracza poza zakres jego zobowiązań i nie chcesz, aby twoje ładunki przypadkowo wyciekły lub działały na losowych komputerach” – powiedział MG.

Zwinięty kabel błyskawicy Omg

„Przetestowaliśmy to w centrum Oakland i byliśmy w stanie aktywować ładunki w odległości ponad mili” – kontynuował. To przerażająca rzeczywistość.

Czytać  Jak usunąć pliki z Dysku Google na urządzeniach mobilnych i komputerach PC

Kable OMG, które mają teraz technologię USB-C, oznaczają, że hakowanie nie ogranicza się tylko do komputerów; teraz ataki można przeprowadzać również na smartfonach i tabletach. Nowe możliwości kabla OMG pozwalają na użycie go do zmiany przypisania klawiatury i fałszowania tożsamości urządzenia.

Przypominamy, że haker nie używa kabla OMG na swoim komputerze; drut w jakiś sposób skończył z niczego niepodejrzewającą ofiarą. Użyj tego jako ostrzeżenia, aby nigdy nie używać drutu obcego, ponieważ mogą nie być niewinni. I nie zostawiaj podłączonych urządzeń, kiedy wychodzisz. Haker może wymienić twój kabel na OMG.

Nie opuszczanie komputera lub urządzenia to tylko jeden z wielu środków bezpieczeństwa, które możesz zastosować. Zacznij od wskazówek dotyczących bezpieczeństwa urządzeń mobilnych. Zaimplementuj te ustawienia zabezpieczeń iOS, a następnie przeczytaj o tych „niebezpiecznych” aplikacjach na Androida i natychmiast usuń je z telefonu.

Czy ten artykuł jest przydatny?