Jak zwrócić grę na Steam

Jak zwrócić grę na Steam

Jeśli jesteś tutaj, ponieważ chcesz dowiedzieć się, jak zwrócić grę na Steam (oraz jakie są zasady i ograniczenia w tym zakresie), jesteś we właściwym miejscu! Niezależnie od tego, czy chcesz zwrócić niechciany prezent, czy po prostu masz wyrzuty sumienia kupującemu, zapewniamy Ci ochronę.

Zanim przejdziemy do tego procesu, przyjrzyjmy się, które gry kwalifikują się do zwrotu pieniędzy.

Jakie gry kwalifikują się do zwrotu pieniędzy?

Aby zmaksymalizować swoje szanse na zwrot kosztów gry Steam, musisz poprosić o zwrot pieniędzy w ciągu dwóch tygodni od zakupu i mieć mniej niż dwie godziny gry w dany tytuł. Jeśli spełniasz te dwa wymagania, pomoc techniczna Steam z większym prawdopodobieństwem zatwierdzi zwrot pieniędzy, gdy spróbujesz.

Jednak Pomoc techniczna Steam może według własnego uznania podejmować decyzje o zwrocie środków. Po dwóch godzinach grania szanse na zwrot pieniędzy drastycznie się zmniejszają, chyba że wiadomo, że gra ma poważne problemy techniczne.

Po dwóch tygodniach od zakupu wnioski o zwrot prawie nigdy nie będą działać.

Jeśli Twoja prośba o zwrot pieniędzy zostanie zatwierdzona, możesz otrzymać zwrot kwoty na swoją pierwotną metodę płatności lub do swojego Portfela Steam. Jeśli zdecydujesz się zwrócić pieniądze ze swojego portfela Steam, szybciej odzyskasz pieniądze, ale możesz je wydać tylko na inne gry, przedmioty itp. ze Steam.

Czy prezenty można zwrócić?

Spójrzmy prawdzie w oczy: nie każda gra Steam, którą otrzymasz w prezencie, będzie świetna. Jeśli nie planujesz zagrać w grę z talentem i chcesz zamiast tego uzyskać wartość finansową, możesz otrzymać zwrot pieniędzy, o ile nie złamiesz zasady dwóch godzin / 14 dni. Proces zwrotu pieniędzy jest zasadniczo identyczny, ale musi zostać zainicjowany przez odbiorcę, a zwrot musi zostać potwierdzony przez kupującego. Po potwierdzeniu zwrotu zapłacona kwota zostanie zwrócona na pierwotną metodę płatności kupującego lub do Portfela Steam.

Czytać  Jak podłączyć kontroler PS5 do komputera

Wystarczy mówić o zasadach – oto jak otrzymać zwrot pieniędzy!

Jak dokonać zwrotu na Steam

Najpierw otwórz Steam i kliknij „Pomoc”, a następnie kliknij „Pomoc techniczna Steam”.

Jak zwrócić gry na Steam Krok 1

W pomocy technicznej Steam zobaczysz listę ostatnich produktów, a także kilka przycisków na liście tuż pod nimi. Jeśli gra, którą chcesz zwrócić, znajduje się w najnowszych produktach, kliknij tutaj wpis dotyczący tej gry; w przeciwnym razie znajdź go w Zakupach, a następnie przejdź do następnego kroku.

Jak zwrócić gry na Steam Krok 2

Na stronie gry, którą chcesz zwrócić, otrzymasz długą listę opcji, które powinny wyglądać jak na poniższym obrazku. Aby szybko wysłać zwrot środków, wybierz opcję „Nie tego się spodziewałem” lub „Kupiłem to przez przypadek”. Każda opcja spowoduje wysłanie Ci zwrotu pieniędzy.

Jak zwrócić gry na Steam Krok 3

Na następnym ekranie kliknij opcję „Chcę zażądać zwrotu kosztów”.

Jak zwrócić gry na Steam Krok 4

Steam zajmie chwilę, aby zweryfikować, czy Twoja gra kwalifikuje się do zwrotu pieniędzy, zgodnie z powyższymi zasadami. Jeśli wyrazisz zgodę, możesz zwrócić koszt gry do swojego Portfela Steam lub do metody płatności użytej do jej zakupu.

Jak zwrócić gry na Steam Krok 5

Kończący się

Jak widać, łatwo jest zwrócić pieniądze za grę Steam, jeśli jest to objęte ich polityką zwrotów. Jeśli wolisz udostępniać swoje gry innym, dowiedz się, jak możesz udostępniać swoją bibliotekę Steam rodzinie lub naprawiać gry Steam, gdy się nie otwierają.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?