Jak zwolnić miejsce w systemie Android

Jak zwolnić miejsce w systemie Android

Wybierając nowe urządzenie z Androidem, jednym z kluczowych czynników wpływających na Twoją decyzję jest ilość pamięci wewnętrznej. Część z nich jest już wykorzystywana przez system operacyjny i oprogramowanie typu bloatware lub preinstalowane aplikacje, co oznacza, że ​​możesz nawet nie cieszyć się dokładną ilością obiecanej dostępnej pamięci. Na szczęście istnieje wiele sposobów na zwolnienie miejsca w systemie Android.

Dlaczego moja pamięć Androida jest tak pełna?

Istnieje wiele powodów, dla których nie masz wystarczającej ilości miejsca do przechowywania:

  • Telefon jest wyposażony w ogromny system operacyjny, który zajmuje większość miejsca do przechowywania. Dotyczy to zwłaszcza producentów telefonów, którzy wprowadzają wiele dostosowań do systemu operacyjnego Android.
  • Mnóstwo nadprogramów. Większość telefonów z Androidem jest dostarczana z nadprogramami, ale w przypadku niektórych szczególnie tanich telefonów ilość nadprogramów jest absurdalnie ogromna.
  • Wiele wątków tekstowych ze zdjęciami i filmami. Pliki multimedialne, zwłaszcza filmy. zajmuje dużo miejsca do przechowywania.
  • Aplikacje zawierające ogromne pliki multimedialne, takie jak gry, aplikacje do edycji wideo lub audio, pliki pobrane do konsumpcji w trybie offline.
  • Pliki multimedialne z wieloma zasobami.

Wskazówki dotyczące zwalniania miejsca na dane w systemie Android

Jeśli regularnie brakuje Ci miejsca i musisz stale nim zarządzać, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwolnić miejsce na Androidzie.

Natywny menedżer pamięci dla Androida

Nowsze telefony z Androidem są wyposażone w opcję „Pamięć” w menu Ustawienia, która pozwala zobaczyć, co zajmuje miejsce w telefonie, oraz przycisk zwalniający miejsce.

1. Otwórz Ustawienia w telefonie i wyszukaj „Pamięć”.

2. Zobaczysz informacje o dostępnej przestrzeni oraz analizę wykorzystanej przestrzeni.

Natywny menedżer pamięci dla Androida

3. Z tego miejsca możesz przejść do folderu każdej aplikacji, aby zobaczyć, które pliki zajmują miejsce w pamięci. Następnie możesz zdecydować, czy chcesz odinstalować aplikację, czy po prostu usunąć niektóre jej pliki.

Odinstaluj aplikacje na urządzeniu z Androidem

Aplikacje zwykle zajmują większość miejsca na urządzeniu. Często po pobraniu aplikacji istnieje tendencja do jej zachowywania, nawet jeśli nie jest używana, z myślą, że moglibyśmy z niej skorzystać później.

Czytać  Jak wpisać alfabet Morse'a w aplikacji Gboard

Możesz zwolnić miejsce, usuwając aplikacje, których nigdy nie używasz, prawie nie używasz lub nie były używane od miesięcy. Możesz łatwo sprawdzić, jak długo nie korzystasz z zainstalowanej aplikacji, wykonując następujące czynności:

1. Otwórz Sklep Play i przejdź do „Moje aplikacje i gry”.

2. Następnie dotknij opcji Zainstalowane.

Zwolnij miejsce Aplikacje na Androida Sklep Play Zainstalowane gry

3. Przejdź do „Na tym urządzeniu” i dotknij ikony po jego prawej stronie, aby posortować listę aplikacji.

Zwolnij miejsce w Android Playstore na tym urządzeniu

4. Wybierz „Ostatnio używane”. Tutaj zobaczysz aplikacje, z których ostatnio korzystałeś, ale nadal możesz znaleźć aplikacje, których nie używałeś od jakiegoś czasu.

Zwolnij miejsce w sklepie Android Playstore używane ostatnio

Użyj menedżera plików

Twoje urządzenie z Androidem może zawierać niepotrzebne, zduplikowane lub nieaktualne pliki, które zajmują miejsce, zwłaszcza jeśli korzystasz z urządzenia przez długi czas.

Większość telefonów z systemem Android jest wyposażona w aplikację File Manager, która umożliwia przeglądanie plików i zarządzanie nimi. Jeśli nie jest dostarczany z jednym lub jeśli nie jesteś zadowolony z obecnego, możesz sprawdzić niektóre z najlepszych aplikacji do zarządzania plikami na Androida tutaj.

Zwolnij miejsce w pamięci Menedżer plików Android

Menedżer plików może pomóc Ci sprawdzić, które foldery plików zajmują miejsce na Twoim urządzeniu i co zawierają. Ponadto niektóre menedżery plików mogą pomóc znaleźć i usunąć pliki, które marnują miejsce na dane, takie jak bardzo duże pliki oraz duplikaty i niepotrzebne pliki, bez robienia tego ręcznie.

W idealnym przypadku powinieneś mieć możliwość przejrzenia plików, które Menedżer plików zamierza usunąć, aby ważne rzeczy nie zostały całkowicie usunięte.

Użyj SD Maid, aby zwolnić miejsce w pamięci

Nawet jeśli użyjesz menedżera plików do usunięcia wszystkich plików i aplikacji, które mogą zużywać pamięć, nadal możesz pozostawić ślady zarówno na zewnętrznej karcie SD, jak i pamięci wewnętrznej.

Ta funkcja jest tam, gdzie Aplikacja SD Maid wchodzi. Jest starannie zaprojektowany, aby pozbyć się śmieci i zmaksymalizować przestrzeń pamięci urządzenia.

Czytać  Jak ustawić niestandardowe skróty tekstowe na Androidzie

1. Pobierz SD Maid ze Sklepu Play.

Zwolnij miejsce w pamięci Android Sdmaid

2. Otwórz aplikację. Zobaczysz różne opcje, takie jak między innymi CorpseFinder, SystemCleaner i AppCleaner.

Zwolnij miejsce w pamięci Android Sdmaid 1

3. Wybierz Zwłoki. Rozpocznie wyszukiwanie i usuwanie wszystkiego, co pozostało po wcześniej odinstalowanej aplikacji.

4. Jeśli wybierzesz AppCleaner, wyczyścisz pamięć podręczną wszystkich swoich aplikacji. Opcja Bazy danych zoptymalizuje wszystkie bazy danych aplikacji.

5. Na koniec SystemCleaner wyszuka standardowe pliki i foldery, które nie są używane i bezpiecznie je usunie.

Prześlij pliki multimedialne do chmury

Jeśli masz dużo zdjęć i filmów, których nie chcesz usuwać, jednym ze sposobów na zwolnienie miejsca jest przesłanie ich do chmury. Istnieje wiele usług przechowywania w chmurze, więc zrobienie tego jest łatwym zadaniem.

Zwolnij miejsce na dane Android Move Cloud

Na początek Twoje zdjęcia prawdopodobnie zostały już przesłane do Zdjęć Google. Jeśli nie, zacznij tworzyć kopie zapasowe zdjęć w Zdjęciach Google i zwolnij miejsce w telefonie.

W przypadku plików muzycznych prześlij swoją kolekcję do YouTube Music zamiast przechowywać je w telefonie i przesyłać strumieniowo na telefon lub tablet przez połączenie internetowe.

Pobierz swoje dane na kartę Micro SD

Czy nadal brakuje Ci miejsca? Możesz pobrać swoje pliki i dane do Karta micro sd. Wiele urządzeń z Androidem ma gniazda kart micro SD, chociaż w telefonach z wyższej półki jest to coraz mniej powszechne.

Zwolnij miejsce w pamięci Android Microsd

Jeśli masz taką, kup kartę micro SD, włóż ją do urządzenia i miej dodatkowe miejsce do przechowywania plików multimedialnych i aplikacji. Pamiętaj, aby sformatować kartę SD i zamontować ją jako pamięć wewnętrzną, a następnie możesz zacząć przenosić aplikacje, aby zwolnić miejsce na karcie.

Po zwolnieniu miejsca możesz teraz sprawić, że Twój telefon będzie działał szybciej, poprawnie wykonywał wielozadaniowość, a nawet zainstalować Fortnite na telefonie z Androidem.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?