Jak zsynchronizować schowek między Androidem a komputerem?

Jak zsynchronizować schowek między Androidem a komputerem?

Synchronizacja schowka między urządzeniem z systemem Android a komputerem jest niezwykle wygodna. Możesz skopiować tekst z jednego urządzenia i wkleić go na innym, aby mieć do niego łatwy dostęp.

Po prostu długo naciskając (po skopiowaniu tekstu z komputera) na urządzeniu z Androidem, możesz wkleić wszystko, co skopiowałeś na swój komputer. Jest to szczególnie przydatne, gdy trzeba dużo kopiować. Poniższe narzędzia mogą Ci pomóc i oba są bezpłatne.

Synchronizuj schowek Androida i PC z Clipbrd

ClipbrdChociaż nie jest zbyt popularny w Google Play, świetnie sprawdza się podczas synchronizacji Androida i schowka na komputerze. Konfiguracja jest szybka i łatwa, więc będziesz gotowy do pracy w mgnieniu oka. Musisz jednak korzystać z przeglądarki Google Chrome na swoim komputerze.

Tak, to on Rozszerzenie do Chrome lub aplikację na Androida, nie ma znaczenia, którą zainstalujesz jako pierwszą. Jeśli zaczynasz od rozszerzenia Chrome, utwórz konto, dodając nazwę użytkownika i hasło.

klip-brd

Po skonfigurowaniu zainstaluj aplikację na Androida i użyj tych samych danych logowania, których użyłeś do zalogowania się do rozszerzenia Chrome. Przycisk synchronizacji powinien być domyślnie włączony, ale nie zaszkodzi się upewnić. Jeśli jest wyłączony, po prostu dotknij go.

Aby to przetestować, skopiuj tekst na komputer i powinieneś automatycznie otrzymać monit na swoim urządzeniu z Androidem. Kiedy to zrobisz, możesz wkleić swój tekst.

Ta aplikacja nie ma sekcji, w której pojawi się skopiowany tekst, więc musisz mieć zainstalowaną aplikację schowka. Bezpłatna aplikacja do schowka, którą możesz wypróbować, to Kliper. Po skopiowaniu jakiegoś tekstu pojawia się on automatycznie w aplikacji bez problemu.

Dyspersja

Scatter działa świetnie na komputerze z systemem Windows i urządzeniu z systemem Android. Ma łatwą konfigurację i zaczyna działać natychmiast po zainstalowaniu Scatter na urządzeniu z Androidem i komputerze.

Czytać  Jak tworzyć skróty Siri na iPhonie i iPadzie

Zainstaluj Scatter na swoim komputer z systemem Windows a potem w twoim urządzenie z Androidem. Jeśli najpierw zainstalujesz go na komputerze z systemem Windows, będziesz musiał utworzyć konto. Podczas instalacji aplikacji na Androida upewnij się, że używasz tej samej nazwy użytkownika i hasła. Upewnij się również, że używasz opcji „Utwórz konto”, a nie opcji „Zaloguj się”.

dyspersja klipsów

Aplikacja powinna potwierdzić, że konto z tymi danymi uwierzytelniającymi zostało już utworzone.

Limit miejsca na historię wynosi 6,4 GB, a aplikacja pokaże, ile miejsca pozostało po każdym wklejeniu. Każdy tekst, obraz lub link, który skopiujesz, automatycznie pojawi się w aplikacji Scatter na Androida.

Możesz szybko usunąć wszelkie dane, których już nie potrzebujesz, dotykając pustego pola po lewej stronie i wybierając kosz. Po wybraniu pliku zobaczysz również opcje przeniesienia go do innego folderu lub udostępnienia znajomym.

wniosek

Synchronizacja schowka między komputerem z systemem Android i Windows nie jest tak skomplikowana, jak się wydaje. Te dwie aplikacje są bezpłatne i odpowiednie dla początkujących. Którą aplikację wypróbujesz jako pierwszą? Zostaw komentarz poniżej i daj nam znać.

Czy ten artykuł jest przydatny?