Jak zsynchronizować postępy w grze między telefonami z Androidem

Jak zsynchronizować postępy w grze między telefonami z Androidem

Ponieważ gry na Androida stają się bardziej solidne i dogłębne, coraz bardziej prawdopodobne jest, że chcemy uchwycić postęp naszej gry między telefonami. Kiedyś była to trudna sprawa, ponieważ trzeba było ręcznie wykonać kopię zapasową danych gry, a następnie przywrócić je na nowym urządzeniu. Ale sytuacja się poprawiła dzięki Google Cloud Saves.

Tutaj pokażemy Ci, jak bezproblemowo synchronizować postępy w grze między telefonami z Androidem za pomocą metody chmury, a także starszej metody ręcznej, na wypadek gdyby dana gra nie była kompatybilna z zapisami w chmurze.

Ręczne przenoszenie postępu gry między telefonami z Androidem

Aby ręcznie przenosić postępy w grze między urządzeniami, trzeba było kiedyś użyć narzędzia o nazwie Helium Backup. Niestety nie jest to już dostępne, ale dobrą wiadomością jest to, że możesz to zrobić bezpośrednio przez Androida.

Najpierw upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Google na telefonie, z którego i do którego chcesz przenieść dane gry. Sprawdź to, przechodząc do „Ustawienia -> Konta” i sprawdzając, czy „Google” ma te same dane logowania na obu telefonach.

Synchronizuj konta postępów w grze na Androida

Następnie sprawdź, czy Kopia zapasowa jest włączona na starym telefonie w „Ustawienia -> System -> Kopia zapasowa”.

Synchronizuj postęp gry Android Backup

Daj chwilę, aby oba telefony zsynchronizowały się z Twoim kontem, a następnie na nowym telefonie przejdź do Sklepu Play, dotknij jego ikony w prawym górnym rogu, a następnie „Zarządzaj aplikacją i urządzeniem”. Tutaj powinna pojawić się lista aplikacji, które nadal są na Twoim starym telefonie, w tym wszystkie Twoje gry.

Synchronizuj postęp gry Android Instrukcja

Powinieneś zobaczyć listę aplikacji i gier, z których korzystałeś wcześniej. Dotknij „Przejrzyj wszystko” i wybierz gry, które chcesz na swoim nowym telefonie.

Przenieś postęp gry przez chmurę

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nie ma powszechnie zaimplementowanego systemu zapisu w chmurze w grach na Androida. Gry Google Play mają własną metodę zapisywania w chmurze, ale nie wszystkie gry z niej korzystają. Warto jednak to skonfigurować, jeśli Twoja gra to obsługuje.

Czytać  Jak edytować Dokumenty Google — najważniejsze wskazówki, które musisz wiedzieć

Aby zsynchronizować postępy w grze między urządzeniami korzystającymi z Gier Google Play, musisz zalogować się na to samo konto Google na obu urządzeniach.

Nie jest konieczne posiadanie Grać w gry zainstalowaną aplikację, ale zapewni to większą kontrolę nad synchronizacją w chmurze (na przykład, umożliwiając wybranie opcji automatycznego logowania do Gier Google Play, gdy tylko otworzysz obsługiwaną grę).

Synchronizuj postęp gry z Androidem Zaloguj się do kompatybilnych gier

Aby upewnić się, że masz włączone zapisywanie gier Play w chmurze, przejdź do „Ustawienia -> Konta -> Google -> Synchronizacja konta” i upewnij się, że suwak „Zapisywanie gier Play w chmurze” jest włączony .

Synchronizuj postępy w grze na Androida Graj w gry Zapisz w chmurze

Większość (ale nie wszystkie) gier korzysta z usługi zapisywania w chmurze Google Play Games. Przeglądając stronę sklepu z grą, dotknij opcji „Informacje o grze”, a następnie przewiń w dół do sekcji „Więcej informacji” i poszukaj monitu „Użyj gier Google Play”.

Synchronizuj postępy w grach za pomocą gier Android Play

Cokolwiek robisz, jeśli gra poprosi Cię o zalogowanie się do Gier Google Play po jej otwarciu, powinieneś iść dalej. Następnie po zalogowaniu możesz sprawdzić w indywidualnych ustawieniach tej gry, czy ma ona zapisy w chmurze Google Play (lub inną metodę zapisywania w chmurze, jeśli o to chodzi).

Powinno to obejmować wszystkie podstawy zapisywania postępów w grze na wszystkich urządzeniach. Jeśli chcesz dalej odkrywać możliwości Androida, przejdź do naszej listy emulatorów Androida na PC, a także poznaj te najlepsze emulatory GBA. A jeśli zamierzasz spędzać dużo czasu przy telefonie, powinieneś także chronić oczy.

Źródło obrazu: Smartfon z grą na ekranie przez DepozytZdjęcia

Czy ten artykuł jest przydatny?