Jak zsynchronizować iMessages na iOS i macOS

Jak zsynchronizować iMessages na iOS i macOS

Najczęściej używaną aplikacją na iOS jest iMessage, ale często nie jest ona poprawnie skonfigurowana. Wersja robocza uruchomiona na jednym z urządzeń Apple może nie pojawić się na innych. Oczywiście stanowi to problem, który będziesz chciał naprawić. Oto jak zsynchronizować iMessages na iOS i macOS. Po kolei przechodzimy przez każdą platformę, a także zapewniamy dodatkowe wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów, jeśli nadal nie możesz sprawić, by coś działało.

Jak zsynchronizować iMessages na iOS i macOS

Zacznijmy od skonfigurowania identyfikatora Apple ID do użytku z iMessage, a nie numeru telefonu lub adresu e-mail dla każdego urządzenia. Nie robienie tego jest częstym powodem błędu synchronizacji w systemach iOS i macOS.

Poniżej podajemy kilka dodatkowych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, na wypadek gdyby nadal masz problemy.

1. iOS

Aby rozpocząć, musimy sprawdzić, czy iMessage używa Twojego Apple ID. Aby to zrobić, przejdź do strony Ustawienia na iPhonie i przejdź do Wiadomości.

Łącze Wiadomości na iOS.

Następnie kliknij link „Wyślij i odbierz”.

Łącze Wyślij i odbierz w systemie iOS.

Jeśli pojawi się tutaj Twój Apple ID, możesz iść. Jednak może być konieczne zalogowanie się. W sekcji „Możesz odbierać iMessages i odpowiadać z” upewnij się, że Twój numer telefonu jest wybrany, aby rozpocząć nowe rozmowy. Ewentualnie wybierz swój podstawowy adres e-mail tylko wtedy, gdy nie masz numeru telefonu do powiązania z iMessage.

Wybierz swój główny numer na iOS.

Pamiętaj o ustawieniach, które tutaj wybierasz, ponieważ będziesz chciał zrobić to samo na wszystkich swoich urządzeniach. Po prawidłowym skonfigurowaniu urządzeń Apple sprawdź synchronizację, aby zobaczyć, czy działa. Jeśli nie, przejdź do późniejszej sekcji, w której opisano dodatkowe kroki, jakie należy podjąć.

2. macOS

W przeciwieństwie do iOS, macOS ma nieco inne podejście. Aby rozpocząć, uruchom aplikację Wiadomości w najwygodniejszy dla siebie sposób. Następnie wybierz menu rozwijane Wiadomości z paska narzędzi i otwórz ekran Preferencje.

Ekran preferencji wiadomości.

Następnie przejdź do karty iMessage. Podobnie jak w przypadku iOS, musisz sprawdzić, czy Twój Apple ID jest używany, chociaż może być konieczne zalogowanie się.

Synchronizuj konto Imessage

Tutaj zaznacz „Rozpocznij nowe rozmowy” w menu rozwijanym. Powinien zawierać wybrany Twój podstawowy numer telefonu lub adres e-mail. Mówiąc najprościej, powinno być takie samo, jak skonfigurowane na urządzeniach z systemem iOS.

Czytać  Jak organizować aplikacje na iPhone'a

Gdy skończysz, zapisz zmiany i sprawdź, czy synchronizacja działa. Jeśli nie, zobacz następną sekcję.

Co zrobić, jeśli nadal nie możesz zsynchronizować iMessages na iOS i macOS

Pierwszym krokiem do synchronizacji iOS i macOS iMessages jest próba zresetowania iMessage.

Aby to zrobić na iOS, przejdź do „Ustawienia -> Wiadomości” i wyłącz przełącznik iMessage.

Przełącz iMessage na iOS.

Chociaż nie jest konieczne ponowne uruchamianie urządzenia przed ponownym włączeniem iMessage, jest to zalecane. Aby wyłączyć urządzenie, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania po prawej stronie iPhone’a oraz górny przełącznik głośności. Następnie przesuń suwak, aby wyłączyć ustawienia.

Włącz ponownie urządzenie, a po naładowaniu przejdź do „Ustawienia -> Wiadomości” i włącz ponownie iMessage. Może być konieczne ponowne wprowadzenie poświadczeń Apple ID, ale to powinno działać.

W przypadku systemu macOS uruchom aplikację Wiadomości i ponownie otwórz menu Preferencje. Następnie przejdź do karty iMessage. Tutaj wyloguj się za pomocą swojego Apple ID, a następnie zaloguj się ponownie.

Wyloguj się z iMessage na macOS.

Podobnie jak w przypadku iOS, ponowne uruchamianie urządzenia nie jest konieczne, ale może pomóc rozwiązać wszelkie problemy. W tym momencie iMessages powinien ponownie zsynchronizować się.

Jeśli problem będzie się powtarzał, będziesz chciał ogólnie sprawdzić połączenie internetowe pod kątem błędów. Włączanie i wyłączanie Wi-Fi może czasami przywrócić usługi internetowe do życia.

Jeśli korzystasz z wirtualnej sieci prywatnej (VPN), powinieneś również spróbować ją ponownie uruchomić. Do tej pory przetestowałeś swoje połączenia i Internet. Jeśli nadal masz problemy z synchronizacją iMessages na iOS i macOS, być może nadszedł czas, aby umówić się na spotkanie z Genuis Bar, aby rozwiązać problem na dobre.

Oczywiście możliwość wysyłania i odbierania wiadomości iMessage jest niezbędna dla użytkowników urządzeń Apple, niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem biznesowym, czy osobistym. Ostatecznie zresetowanie urządzeń i ponowne podłączenie ich do Apple ID w większości przypadków sprawi, że wszystko znów będzie działać.

Czytać  5 najlepszych aplikacji Apple Watch Face

Jeśli chcesz jeszcze bardziej spersonalizować korzystanie z iMessage, dowiedz się, jak zmienić kolor bąbelka.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?