Jak zrobić zrzut ekranu ekranu logowania do systemu Windows

Jak zrobić zrzut ekranu ekranu logowania do systemu Windows

Ekran logowania Windows to zablokowany ekran, który kontroluje dostęp użytkownika do pulpitu poprzez różne opcje logowania. Ze względów bezpieczeństwa ekran logowania nie pozwala na zapisywanie zrzutów ekranu za pomocą większości narzędzi i klawiszy skrótów. W tym artykule omówiono dostępne metody przechwytywania ekranu logowania systemu Windows, które działają w systemie Windows.

Dlaczego nie możesz zrobić zrzutu ekranu logowania do systemu Windows?

Oprócz korzystania z narzędzi do przechwytywania ekranu większość klawiatur komputerów PC i laptopów ma Zrzut ekranu klucz do robienia zrzutów ekranu pulpitu. Wszystkie te metody wykorzystują żądanie systemowe do przechwytywania elementów na ekranie w postaci obrazu JPEG, który jest następnie wklejany do programu takiego jak Paint lub Word Processor.

W przypadku ekranu logowania Windows nałożone są pewne ograniczenia na przechwytywanie zrzutów ekranu za pomocą polecenia Uruchom o nazwie Winlogon, do którego można uzyskać dostęp z menu Start. Kontroluj logowanie użytkownika, wylogowywanie, przesyłanie profilu użytkownika, szczegóły ekranu blokady i uwierzytelnianie.

Zrzut ekranu Windows Login Winlogon

Istnieje wiele rodzajów złośliwego oprogramowania, które wykorzystują zrzuty ekranu do kradzieży haseł i plików. W rezultacie Winlogon ma wewnętrzny mechanizm, który uniemożliwia takim narzędziom dostęp do ekranu logowania.

Jak zapisać zrzut ekranu logowania w systemie Windows 10?

Przechwytywanie ekranu logowania do systemu Windows 10 składa się z dwóch elementów: ekranu blokady i okna logowania hasła / kodu PIN. To najnowsze metody zapisywania zrzutów ekranu obu ekranów.

Jak zrobić zrzut ekranu ekranu blokady w systemie Windows

Zrzut ekranu ekranu blokady logowania do systemu Windows przy użyciu Printscreen New

Ekran blokady systemu Windows składa się z tapety lub pustego ekranu z aplikacjami szybkiego stanu i ich powiadomieniami. Najłatwiejszym sposobem wykonania zrzutu ekranu blokady jest użycie Zrzut ekranu aby przechwycić ekran pulpitu. Zapisuje obraz zrzutu ekranu w schowku systemu Windows, który można później skopiować i wkleić do programu Paint, Word lub dowolnego innego programu.

Zrzut ekranu logowania do systemu Windows 10

Ekran logowania w systemie Windows 10 pojawia się po jednokrotnym kliknięciu ekranu blokady. Niepożądanie Zrzut ekranu Polecenie nie działa tutaj do przechwytywania zrzutów ekranu, ponieważ będziesz wprowadzać poufne informacje, takie jak hasła / kody PIN. Zamiast tego najlepszym sposobem na przechwycenie zrzutu ekranu logowania do systemu Windows 10 jest użycie natywnej aplikacji Snip & Sketch dostępnej z pola wyszukiwania menu Start.

Zrzut ekranu Windows Login Snip i Sketch Searchbox Screen

Po otwarciu aplikacji Snip & Sketch wybierz opóźniony czas przycinania, 3 sekundy lub 10 sekund, co daje więcej czasu. Użyj klawiszy skrótów Wygrać + L aby zablokować pulpit.

Zrzut ekranu Windows Login Snip i szkic 10 sekund

Dziesięć sekund to wystarczająco dużo czasu na uporządkowanie ekranu logowania do systemu Windows 10, ale powinno to być trochę szybkie. Niezależnie od tego, czy chcesz wyświetlić dane logowania, klawiaturę ekranową, szkło powiększające czy lepkie klawisze, wszystko to można przechwycić. Okno Snip & Sketch automatycznie pojawia się po 10 sekundach i przechwytuje ekran.

Zrzut ekranu Ekran logowania Windows Recorded Snip Skketch

Możesz wybrać żądany obszar przechwytywania ekranu. Po ponownym zalogowaniu się na pulpicie możesz zapisać zrzut ekranu schowka w programie Paint, Word lub innych narzędziach.

Czytać  Jak podłączyć ekran laptopa jako zewnętrzny monitor w systemie Windows

Zrzut ekranu logowania do systemu Windows 11

Windows 11 zastąpił Snip & Sketch nowym narzędziem do wycinania, które można uruchomić za pomocą Wygrać + Reszta + S. Aby przechwycić zrzut ekranu ekranu logowania w systemie Windows 11 za pomocą narzędzia do wycinania, wprowadź opóźnienie 3, 5 lub 10 sekund. Obraz jest zapisywany w schowku i po zalogowaniu można go skopiować i wkleić do programów Paint, Word lub innych. Możesz także użyć opóźnionego licznika czasu w Snip & Sketch (domyślnej aplikacji Windows 11), aby zapisać zrzuty ekranu.

Zrzut ekranu Windows Login Windows11 Snippingtool

Zrzut ekranu pulpitu zdalnego systemu Windows

Zarówno w systemie Windows 10, jak i Windows 11 możesz użyć Pulpitu zdalnego (RDP) na hoście, aby zapisać zrzuty ekranu komputera-gościa. Na urządzeniu hosta połącz się z urządzeniem gościa na tym samym adresie IP / sieci Wi-Fi, używając nazwy urządzenia gościa i innych ustawień logowania.

Zrzut ekranu Windows Logowanie Połączenie pulpitu zdalnego

Po zakończeniu parowania użyj następujących poleceń, aby wykonać zrzuty ekranu.

  • kontrola + Alt + Zrzut ekranu przechwyci normalny zrzut ekranu PrintScreen urządzenia gościa.
  • kontrola + Alt + + przechwyci pełny ekran hosta na komputerze gościa.
  • kontrola + Alt + - przechwyci aktywne okno ekranu hosta na komputerze gościa.

Jakie metody nie działają już w celu zapisywania zrzutów ekranu logowania do systemu Windows?

W przeszłości istniało kilka innych rozwiązań umożliwiających wykonanie zrzutu ekranu ekranu logowania do systemu Windows. W systemie Windows 11 i najnowszych aktualizacjach systemu Windows 10 te luki w zabezpieczeniach zostały naprawione. Nie możesz już używać żadnej z tych metod do robienia zrzutu ekranu logowania do systemu Windows.

  • Dodaj klucz rejestru utilman.exe– Do niedawna można było dodać klucz rejestru o nazwie „utilman.exe” w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE i wskazać lokalizację wartości ciągu w narzędziu do wycinania. Dzięki temu narzędzie do wycinania będzie dostępne podczas ekranu logowania z „Łatwości dostępu”. Teraz, gdy spróbujesz to zrobić, narzędzie do wycinania otworzy się na chwilę, ale potem zamknie się automatycznie, a ustawienia rejestru zostaną automatycznie usunięte.
  • Pasek gier systemu Windows– Windows Game Bar to natywne narzędzie do nagrywania ekranu, które można uruchomić za pomocą Wygrać + GRAM. Jednak funkcja nagrywania nie obejmuje ekranu logowania.
  • Zewnętrzne oprogramowanie do nagrywania ekranu– Narzędzia do nagrywania ekranu innych firm nie mogą już przechwytywać ekranu logowania do systemu Windows.
  • Narzędzie do przycinania– Narzędzie do wycinania Windows jest przestarzałe w systemie Windows 10/11 i nie obsługuje już zaawansowanych funkcji, takich jak zrzuty ekranu logowania.
Czytać  Jak wyłączyć klawisz Windows w Windows 10?

Aplikacje do zrzutów ekranu logowania do systemu Windows

Wykonanie zrzutu ekranu logowania w systemie Windows jest całkiem przydatne w następujących sytuacjach:

  • Udostępniaj tapety i motywy pulpitu– Czy chcesz zapisywać swoje tapety i motywy pulpitu razem z innymi? Prawidłowy zrzut ekranu logowania jest bardziej atrakcyjny, jaśniejszy i prostszy niż robienie zdjęć aparatem smartfona.
  • Tworzenie pisemnych i wideo przewodników pomocy i samouczków w systemie Windows– Jeśli używasz ekranu logowania wymienionego w krokach opisujących przewodnik Windows, warto zrobić zrzuty ekranu końcowego ekranu.
  • Rozwiązywanie problemów: Masz problemy z zalogowaniem się z powodu problemów z hasłem lub innymi czynnikami dostępu? Administrator sieci może zdalnie rozwiązać Twoje problemy za pomocą zrzutów ekranu logowania zrobionych za pośrednictwem połączenia pulpitu zdalnego.

Częste pytania

1. Jak zmienić szybki stan aplikacji na ekranie logowania Windows?

Stan aplikacji można szybko zmienić w opcjach menu „Ekran blokady”. Wybieraj spośród alertów e-mail, pulpitu zdalnego, kalendarza, wiadomości Skype lub Microsoft Teams, sklepu Microsoft Store, notatek i wielu innych.

2. Jak mogę ominąć ekran logowania Windows?

Możesz automatycznie zalogować się do komputera z systemem Windows, aby ominąć logowanie, a nawet ekran blokady za pomocą tej automatycznej procedury logowania.

3. Jak zmienić tapetę ekranu logowania do systemu Windows 10/11?

Aby zmienić tapetę na ekranie logowania do systemu Windows 10/11, przejdź do „Personalizacja -> Powiązane motywy i ustawienia” w systemie Windows 10 i „Ustawienia -> Personalizacja -> Tło” w systemie Windows 11 i dodaj wybrany ekran tła z dowolnego obraz.

Szukasz dobrej tapety na ekran logowania? Jest tu wiele atrakcyjnych opcji 4k. Możesz także łatwo przechwycić przewijany zrzut ekranu w systemie Windows 10, co jest przydatne do uzyskania obrazu całej strony internetowej.

Czy ten artykuł jest przydatny?