Jak zrobić przewijany zrzut ekranu w systemie Windows 10?

Jak zrobić przewijany zrzut ekranu w systemie Windows 10?

Windows 10 oferuje wiele sposobów robienia zrzutów ekranu. Aby zrobić zrzut ekranu, wystarczy nacisnąć kontrola + PRTSC lub Fn + PRTSC i od razu masz zrzut ekranu. Jest nawet wbudowane narzędzie do przycinania, które pozwala przechwycić sekcję okna, a także wyskakujące menu.

Ale wszystkie te metody pozwalają tylko na przechwytywanie treści mieszczących się w wymiarach obszaru wyświetlania przeglądarki. Co zrobić, jeśli chcesz przechwycić zrzut ekranu przewijanego okna strony internetowej, dokumentu lub innej zawartości, która znajduje się poza widocznym obszarem? W takich przypadkach jedyną opcją byłoby skorzystanie z aplikacji innej firmy.

W tym poście poznasz najlepsze narzędzia do przechwytywania przewijanego zrzutu ekranu w systemie Windows.

1. UdostępnijX

Dostępne do zakupu na własnej stronie internetowej, a także na platformie gier Steam (gdzie ma „zdecydowanie pozytywne” recenzje, a także posiada własny, dobrze zaludniony kanał Discord, bezpłatną aplikację do zrzutów ekranu UdostępnijX jest potwierdzony ze względu na dużą popularność w najbardziej wymagającej społeczności streamingu gier.

Zrzut ekranu przewijania Windows 10 Sharex

Aplikacja open source jest powszechnie używana przez graczy ze względu na solidne opcje zrzutów ekranu. Wśród tych funkcji, w tym przechwytywania wideo, GIF, wyboru regionu, przepływów pracy, a także wielu filtrów i efektów, które można dodać do przechwytywania, jest opcja „przewijania zrzutu ekranu”, której szukasz tutaj.

Wystarczy otworzyć ShareX, kliknąć Capture, a następnie „Scroll Capture”. Po wybraniu regionu możesz określić, które okno chcesz przewijać, jeśli chcesz, aby z opóźnieniem rozpoczęło się zrzut ekranu i ile zwojów chcesz przechwycić.

Jest przyjemny i łatwy w użyciu, aw przeciwieństwie do innych opcji z tej listy, jest darmowy bez żadnych zastrzeżeń i jest utrzymywany przez rzetelną społeczność programistów open source. Poza prostym przewijaniem działa również jako kompleksowy pakiet do zrzutów ekranu, co jest imponujące, biorąc pod uwagę niewielki rozmiar pliku.

2. PicPick

PicPick to solidne oprogramowanie do przechwytywania ekranu i edycji obrazu opracowane i należące do NGWIN. To moje ulubione narzędzie do zrzutów ekranu i używam go cały czas. Najlepszą rzeczą w PicPick jest to, że jest darmowy do użytku osobistego i zawiera kilka fajnych funkcji, których nie znajdziesz nawet w płatnych programach.

Czytać  Jak korzystać z funkcji Udostępnianie w pobliżu, aby udostępniać pliki w systemie Windows?

Przechwytywanie-przewijanie-zrzutów-zrzutów-pickpics-interfejs

Jeśli chodzi o przechwytywanie ekranu, PicPick oferuje siedem trybów przechwytywania ekranu: pełny ekran, aktywne okno, sterowanie oknem, okno przewijania, region, stały region i FreeHand. Każdy z tych trybów dostosowuje się do różnych scenariuszy i może pomóc w dostosowaniu zrzutów ekranu do własnych upodobań. Na przykład tryb Region może pomóc w wyodrębnieniu i przechwyceniu okna dialogowego bez szumów tła.

Tryb stałego regionu pozwala ustawić długość i szerokość żądanego zrzutu ekranu pod względem liczby pikseli, pomagając zapewnić spójność wszystkich zrzutów ekranu. Posiada również tryb okna przewijania, który pozwala uchwycić przewijany zrzut ekranu strony internetowej lub dokumentu za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

przechwytywanie-przewijanie-zrzutów-wybierania

Aby przechwycić okno przewijania, wykonaj poniższe czynności:

1. Przytrzymaj kontrola + Alt razem, a następnie naciśnij PRTSC. Prostokątne pole zostanie podświetlone na czerwono.

2. Przytrzymaj lewy przycisk myszy, a następnie przeciągnij myszą nad przewijanym oknem, aby zaznaczyć obszar.

3. Zwolnij przycisk myszy i będzie się automatycznie przewijał powoli. Następnie całe okno zostanie przechwycone w ciągu zaledwie kilku sekund.

PicPick jest również wyposażony w linijkę pikseli, której można używać do mierzenia rozmiaru obrazów wyświetlanych na ekranie, wirtualną tablicę, która umożliwia użytkownikom rysowanie na ekranie, oraz celownik do określania pozycji pikseli.

3. Snagit

Snagit to popularne oprogramowanie do przechwytywania ekranu i nagrywania wideo stworzone i dystrybuowane przez TechSmith. Ma elegancki interfejs, który jest bardziej skoncentrowany niż PicPicks.

przycisk-snagit-capture

Posiada również doskonałe funkcje edycji obrazu, które są bardziej dopracowane niż PicPicks. Jednak Snagit nie jest darmowy i kosztuje 50 USD za licencję, co jest stosunkowo wysokie.

Ponieważ głównym celem Snagita jest przechwytywanie ekranu, jest wyposażony w zaawansowane funkcje przechwytywania i edycji ekranu, które wyciągają konkurencję z wody. Na przykład ma funkcję przechwytywania panoramicznego, która pozwala uchwycić tylko część przewijanego okna.

Przechwytywanie przewijanego okna w Snagit jest również łatwiejsze i łatwiejsze w użyciu. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do zakładki „wszystko w jednym” i kliknąć przycisk „Przechwyć”. Następnie kliknij żółte strzałki zgodnie z kierunkiem, w którym chcesz przewijać. Snagit przechwyci wszystko widoczne w oknie i utworzy pojedynczy obraz, który możesz edytować. Oto krótki film o tym, jak zrobić przewijany zrzut ekranu za pomocą Snagit.

Oprócz robienia zrzutów ekranu, Snagit może również rejestrować aktywność na ekranie. Jego doskonałe funkcje edycji sprawiają, że jest to również najlepsze narzędzie do tworzenia samouczków.

Czytać  Jak korzystać z Dolby Atmos w systemie Windows

4. Apowersoft Screen Capture Pro

Zrzut ekranu Apowersoft Pro to innowacyjne i wysoce konfigurowalne narzędzie do zrzutów ekranu i edycji obrazów. Program nie pozostawia kamienia na głowie, jeśli chodzi o przechwytywanie zrzutów ekranu, dzięki dziesięciu trybom zrzutów ekranu, w tym przewijaniu, menu i zrzutom odręcznym, żeby wymienić tylko kilka.

przechwytywanie-przewijanie-zrzutów-ekranu-apowersoft-przechwytywanie-ekranu-pro

Tryb przechwytywania okna przewijanego umożliwia przechwytywanie całej strony internetowej, dokumentu lub przeglądarki, w tym treści ukrytej przed przeglądarką. Jest również wyposażony w „Harmonogram zadań”, którego można również użyć do automatycznego wykonywania zrzutów ekranu.

Oprócz przechwytywania zrzutów ekranu, Apowersoft Screen Capture Pro jest wyposażony w solidny edytor obrazów, który zapewnia wiele opcji edycji zrzutów ekranu. Poza tym możesz również użyć tego narzędzia do nagrywania ekranu, przesyłania i udostępniania online. Jednak program jest dość drogi. Dożywotnia licencja kosztuje 79,95 USD. Możesz także zdecydować się na subskrypcje miesięczne zaczynające się od 12,95 USD miesięcznie.

Wiedza o tym, jak przechwytywać przewijane zrzuty ekranu, może być dla Ciebie bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli chcesz tworzyć treści instruktażowe. Przewijanie zrzutów ekranu może być również przydatne, gdy chcesz zgłosić problemy z oprogramowaniem, ponieważ będziesz mógł wyraźnie wskazać problemy.

Teraz, gdy już wiesz, jak to zrobić, możesz naprawić system operacyjny Windows 10, przeglądając naszą listę świetnych wygaszaczy ekranu systemu Windows 10. Mamy również sposób na dostęp do nieuchwytnego folderu WindowsApps w systemie Windows 10.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?