Jak zrobić kolaż na Instagramie

Create Collages Instagram Featured

Instagram polega na udostępnianiu zdjęć w różnych formach swoim obserwatorom i innym osobom, a jednym ze sposobów na to są kolaże. Kolaże umożliwiają użytkownikom dodawanie więcej niż jednego zdjęcia do swoich relacji i postów. Ten samouczek pokazuje, jak utworzyć kolaż na Instagramie oraz w innych aplikacjach i witrynach innych firm.

Użyj naklejek na Instagramie, aby tworzyć kolaże w historiach

Jest to prawdopodobnie najłatwiejsza metoda, jaką użytkownicy Instagrama muszą stworzyć szybki kolaż. Możesz użyć tyle zdjęć, ile chcesz do tych kreacji, co nie jest możliwe w przypadku innych metod. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby utworzyć kolaż w Stories.

 1. Otwórz aplikację Instagram (Android | iOS) na smartfonie.
 2. Przejdź do ekranu tworzenia historii, dotykając przycisku „+” w prawym górnym rogu kanału lub naciskając dymek „Twoja historia” w lewym górnym rogu. Możesz też przesunąć palcem w lewo na wyświetlaczu i wybrać opcję „Historia” z menu na dole.
Twórz kolaże Instagram Nowa historia
 1. Wybierz obraz tła do kolażu lub zrób nowe zdjęcie.
 2. Stuknij w przycisk „Naklejka” u góry.
Utwórz kolaże Ikona naklejki na Instagramie
 1. Wybierz ikonę „Kolaż”.
Twórz kolaże Instagram Wybierz naklejkę z kolażem
 1. Nie będzie można zbiorczo dodawać dodatkowych obrazów i trzeba będzie je dodać pojedynczo.
Twórz kolaże Instagram Dodaj do kolażu

Edycja kolażu

 1. Nowy obraz pojawi się w miniaturowym formacie na wcześniej wybranym tle. Możesz używać palców, aby powiększać, zmniejszać lub skręcać i obracać. Przytrzymaj obraz palcem, aby przesunąć go do żądanej części wyświetlacza.
 2. Jeśli dotkniesz obrazu, możesz zmienić kształt zdjęcia, na przykład z kwadratu na okrąg lub gwiazdę.
Twórz kolaże Instagram Dodaj więcej zdjęć
 1. Aby dodać kolejne zdjęcie, powtórz kroki od 4 do 6.
 2. Kontynuuj proces, aż dodasz wszystkie swoje obrazy. Pamiętaj, że możesz również dodać zwykłe naklejki do swojego kolażu, ale nie dodatkowe obrazy z hojnej bazy danych Instagrama.
Twórz kolaże Instagram Dodaj zwykłe naklejki Post
 1. Jeśli chcesz usunąć jeden z obrazów z kolażu, przeciągnij obraz w dół ekranu, aby się go pozbyć. Po zakończeniu edycji naciśnij „Twoja historia”, aby opublikować wynik.

Notatka: Czy chcesz umieścić kolaż na swoim profilu na Instagramie zamiast Stories? Zanim naciśniesz przycisk „Twoja historia”, aby opublikować historię, dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu i wybierz „Zapisz”. Spowoduje to zapisanie obrazu w Galerii telefonu. Stamtąd możesz go użyć do stworzenia zwykłego posta na Instagramie.

Twórz kolaże Instagram Zapisz telefon

Ta prosta metoda nie doda Twoich zdjęć do ładnej siatki. Ale możesz ustawić je ręcznie na tle. Jeśli wolisz coś bardziej kontrolowanego, możesz spróbować drugiej opcji.

Skorzystaj z opcji układu na Instagramie, aby stworzyć kolaż dla historii

Używanie układu do tworzenia kolażu jest nieco bardziej restrykcyjne, ponieważ podczas tworzenia kolażu będziesz ograniczony do liczby zdjęć. Jeśli nie masz nic przeciwko temu aspektowi, wykonaj poniższe kroki.

 1. Uruchom aplikację Instagram na swoim smartfonie.
 2. Przesuń palcem w lewo od ekranu, aby przejść do trybu aparatu i wybierz „Historia” z menu na dole.
Twórz kolaże Opcje siatki na Instagramie Pokaż
 1. Stuknij ikonę „Układ” w pionowym menu po lewej stronie.
 2. Naciśnij na przykładowy układ poniżej, aby wybrać konfigurację swojej Story. Do kolażu możesz dodać do sześciu zdjęć.
Twórz kolaże Instagram Wybierz siatkę
 1. Po wybraniu układu zacznij dodawać zdjęcia. Możesz robić zdjęcia lub dodawać obrazy z własnej Galerii, dotykając miniatury zdjęcia w lewym dolnym rogu.
Twórz kolaże Instagram Dodaj siatkę zdjęć
 1. Jeśli chcesz zmienić położenie określonego obrazu, przytrzymaj go i przeciągnij w żądaną pozycję. Możesz dotknąć zdjęcia, a następnie ikony „Kosz”, aby je usunąć.
Twórz kolaże Instagram Post Usuń kolaż
 1. Gdy będziesz zadowolony, kliknij ikonę znacznika wyboru na dole.
 2. Wyświetl końcowy wynik na następnym ekranie i dodaj dodatkowe naklejki, obrazy, tekst i filtry do swojej Historii, jeśli chcesz.
Twórz kolaże Instagram Post Grid Photo
 1. Po dodaniu wszystkiego, naciśnij przycisk „Twoja historia”, aby opublikować swoje dzieło.
Czytać  Jak zmusić Mobile Safari do zapisywania haseł na iOS

Notatka: możesz pobrać Story na swój telefon, a następnie użyć obrazu, aby zrobić zwykły post na Instagramie.

Wypróbuj aplikację innej firmy

Jeśli uważasz, że opcje Instagrama są nieco restrykcyjne, możesz łatwo skorzystać z aplikacji innych firm, aby tworzyć kolaże, ponieważ zwykle mają one więcej opcji (chociaż nie wszystkie aplikacje są bezpłatne). Możesz spróbować użyć własnej aplikacji Layout na Instagramie. Aplikacja posiada kilka dodatkowych funkcji, dzięki którym jest wygodna w użyciu. Wykonaj poniższe czynności, aby utworzyć kolaż za pomocą tej aplikacji.

Układ na Instagram

 1. Otwórz aplikację Układ (Android | iOS) na Twoim telefonie.
 2. Wybierz wszystkie obrazy, których chcesz użyć do kolażu, dotykając ich długo. Jest to bonus korzystania z aplikacji, ponieważ Instagram nie pozwala na korzystanie z nieograniczonej liczby zdjęć.
Twórz kolaże Aplikacja układu Instagram Wybierz obrazy
 1. Wybierz swoje ulubione opcje układu kolażu w górnej części ekranu.
 2. Zostaniesz przeniesiony do ekranu „Edycja”, gdzie możesz ułożyć zdjęcia tak, aby wyglądały jak najlepiej.
 3. Część obrazu, która będzie widoczna, można ustawić, przeciągając ją palcem. Możesz także zmienić rozmiar komórek siatki. Wystarczy dotknąć jednego i przeciągnąć niebieskie uchwyty, aż będziesz zadowolony z wyniku.
Twórz kolaże Opcje edycji aplikacji układu Instagram
 1. Aplikacja oferuje opcję łatwego odbicia lustrzanego, odwracania lub zastępowania każdego używanego zdjęcia.
 2. Kiedy skończysz, naciśnij przycisk „Zapisz” w prawym górnym rogu. Kolaż zostanie zapisany w aplikacji Galeria. Poszukaj go w folderze Układ.

PicKolaż

Kolejną aplikacją, która umożliwia tworzenie kolaży, jest PicCollage (Android | iOS). Pamiętaj jednak, że doda to znak wodny do twoich kreacji, który będziesz mógł usunąć tylko wtedy, gdy zapłacisz subskrypcję.

 1. Otwórz PicCollage na swoim urządzeniu.
 2. Stuknij przycisk „Siatka” lub użyj opcji „Dowolny styl”.
 1. Wybierz jedną z wielu opcji siatki.
Twórz kolaże Siatki aplikacji na Instagram Piccollage
Twórz kolaże Instagram Piccollage App Wybierz
 1. Dodaj swoje zdjęcia do siatki. Domyślnie różne części siatki będą oddzielone grubymi liniami. Możesz użyć przycisku „Układ” i uczynić je niewidocznymi, jeśli chcesz. Dodatkową korzyścią może być późniejsze pozbycie się znaku wodnego.
Twórz kolaże Instagram Piccollage Invisible Borders
 1. Użyj menu na dole, aby uporządkować i edytować obrazy tak, jak chcesz. Na przykład możesz dodać naklejki lub dodać filtry do zdjęć. Poznaj opcje, dzięki którym Twój kolaż będzie wyglądał niesamowicie.
Twórz kolaże Filtry zdjęć na Instagramie
 1. Po zakończeniu edycji naciśnij przycisk „Gotowe” w prawym górnym rogu.
Twórz kolaże Instagram Piccollage Gotowa edycja
 1. Wybierz opcję „Zapisz w Galerii”.
Twórz kolaże Instagram Piccollage Opcja zapisywania galerii
 1. Znajdź obraz w swojej galerii. Możesz spróbować go trochę przyciąć, aby pozbyć się irytującego znaku wodnego.
Czytać  Najlepsze strony do wyszukiwania bezpłatnych książek dla dzieci w Internecie

Istnieją inne aplikacje, które mogą pomóc w szybkim tworzeniu kolaży, chociaż większość z nich dodaje znaki wodne do wyników końcowych. Oto kilka przykładów:

PicBow

PicBow to darmowy program do tworzenia kolaży internetowych. Nie wygląda tak nowocześnie, jak inne opcje, ale nie płaci za jego funkcje. Jedyną irytującą rzeczą jest to, że dodaje znak wodny. Na szczęście możesz wyciąć znak wodny

Zaletą tej metody innej firmy jest to, że możesz używać Instagrama na komputer do publikowania wyników swojej pracy, ale pozwala to tylko na przesyłanie postów. Jednak ta metoda bardzo ułatwia tworzenie kolażu i publikowanie go z tego samego urządzenia.

 1. Otwórz PicBow na komputerze w przeglądarce.
 2. Naciśnij przycisk „Kolaż” z menu na górze.
Twórz kolaże Instagram Picbow Collage
 1. Wybierz typ siatki, której chcesz użyć do kolażu, z opcji po prawej stronie.
Twórz kolaże Instagram Picbow Import Grid Type
 1. Kliknij „Dodaj zdjęcia” po lewej stronie, aby zaimportować wszystkie obrazy, których chcesz użyć do kolażu.
 2. Przeciągnij i upuść obrazy w odpowiednie miejsca i ułóż je na miejscu.
Twórz kolaże Instagram Picbow Dodaj zdjęcia
 1. Aby ułatwić wycięcie znaku wodnego, możesz usunąć granice między obrazami w kolażu. Aby to zrobić, przejdź do „Kolaż i obramowanie” po prawej stronie i użyj suwaka „Grubość obramowania”, aby zminimalizować obramowanie.
Twórz kolaże Instagram Picbow Border Ajust
 1. Naciśnij przycisk „Pobierz i udostępnij” u góry.
 2. Możesz szybko opublikować swoje dzieło na Instagramie. Jeśli chcesz użyć kolażu jako Story, musisz najpierw wysłać go na swoje urządzenie mobilne.

Często Zadawane Pytania

Czy możesz też zrobić kolaż na Instagramie z filmów?

Tak, dzięki zintegrowanej funkcji układu Instagrama dla rolek. Przesuń palcem w lewo od swojego kanału i wybierz „Rolki” z menu na dole, a następnie dotknij „Układ” i wybierz jedną z trzech opcji. Alternatywnie możesz użyć aplikacji takiej jak InShot, aby stworzyć kolaż wideo, który możesz następnie opublikować na Instagramie.

Czy potrafisz stworzyć kolaż mieszający filmy i zdjęcia?

TAk. Będziesz potrzebować aplikacji takiej jak InShot, która umożliwia nakładanie obrazów na filmy. Podczas tworzenia kolażu na Instagramie musisz użyć opcji „PIP”.

Czy mogę użyć kolażu zdjęć w rolkach na Instagramie?

Tak, ale musisz wcześniej przygotować kolaż za pomocą jednej z aplikacji lub stron internetowych w tym samouczku, a następnie prześlij dzieło jako rolkę na Instagramie.

Kredyt obrazu: Unsplash Wszystkie zrzuty ekranu autorstwa Alexandry Arici

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej