Jak zresetować ustawienia zasad grupy w systemie Windows 10?

Jak zresetować ustawienia zasad grupy w systemie Windows 10?

Edytor zasad grupy jest bardzo przydatnym narzędziem w systemach Windows 10 Professional, Enterprise i Education do kontrolowania wielu zaawansowanych aspektów dostępu i roli dla innych użytkowników. Może to obejmować typy programów, do których ludzie mają dostęp, ikony dostępne na ich komputerach, a nawet podstawowe rzeczy, takie jak włączanie lub wyłączanie „Aero Shake” jako sposobu minimalizacji okien.

Choć jest to przydatne, być może wcześniej utworzyłeś politykę grupy i chcesz ją zresetować i zacząć od nowa. Jeśli tak, czytaj dalej.

Uwaga: Aby korzystać z tej funkcji, musisz mieć system Windows 10 Professional, Enterprise lub Education.

Konfiguracja komputera a konfiguracja użytkownika

Jedną z kluczowych rzeczy, które znajdziesz w Edytorze zasad grupy, jest rozróżnienie między ustawieniami komputera i użytkownika. Jaka jest różnica między nimi?

Ustawienia komputera dotyczą określonego komputera lub komputerów w sieci. Cokolwiek ustawisz w ustawieniach komputera, będzie dotyczyć wszystkich użytkowników, którzy zalogują się do tego komputera (ów).

Ustawienia użytkownika zostaną zastosowane do określonego użytkownika w sieci, więc ustawienia w ramach tych ustawień zostaną zastosowane do dowolnego komputera w sieci, do którego użytkownik się zaloguje.

Zresetuj indywidualne ustawienia polityki grupowej

Jeśli wprowadziłeś tylko kilka zmian, możesz zresetować ustawienia zasad grupy indywidualnie. Aby rozpocząć, naciśnij Wygrać + R, uprzejmy gpedit.msc i naciśnij przycisk Enter.

win10-reset-group-policy-settings-gpedit-run-command

W oknie Edytor zasad grupy znajdź i kliknij dwukrotnie zasadę, którą chcesz zresetować. Zazwyczaj zmienione zasady będą miały stan „Włączone” lub „Wyłączone”. W moim przypadku resetuję okno Aero Shake, aby zminimalizować politykę.

win10-reset-group-policy-settings-open-policy

Powyższe działanie spowoduje otwarcie okna konfiguracji profilu. Domyślnie wszystkie zasady w Edytorze zasad grupy są ustawione na „Nieskonfigurowane”. Aby zresetować politykę, wystarczy wybrać opcję „Nie skonfigurowano”, a następnie kliknąć przycisk „OK”, aby zapisać zmiany.

win10-reset-group-policy-settings-select-not-configuration-option

Ta czynność spowoduje zmianę zasady na jej domyślne zachowanie. Aby zmiany odniosły skutek, uruchom ponownie system lub użyj następującego polecenia jako administrator:

win10-reset-group-policy-settings-policies-updated-1

Masowe resetowanie ustawień zasad grupy

Jeśli nie masz pewności, które zasady zostały zmienione lub jeśli jest zbyt wiele zmian i nie można ich pojedynczo znaleźć i zmienić, możesz po prostu usunąć foldery, w których przechowywane są ustawienia zasad. Spowoduje to masowe zresetowanie ustawień zasad grupy do ich wartości domyślnych.

Czytać  Znajdź i otwórz pliki za pomocą wiersza polecenia w systemie Windows 10

Aby rozpocząć, znajdź wiersz polecenia w menu Start, kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz opcję „Uruchom jako administrator”.

win10-reset-group-policy-settings-open-cmd-as-admin

Powyższe działanie otworzy wiersz poleceń z uprawnieniami administratora. Tutaj skopiuj następujące polecenie i uruchom je.

win10-reset-group-policy-settings-execute-first-command

Teraz uruchom to polecenie:

win10-reset-group-policy-settings-execute-second-command

Po uruchomieniu powyższych poleceń system Windows nie przekaże żadnych informacji zwrotnych, więc nie martw się, jeśli nie zobaczysz żadnych komunikatów potwierdzających.

Ponownie możesz ponownie uruchomić system lub użyć następującego polecenia jako administrator, aby zaktualizować ustawienia zasad grupy.

win10-reset-group-policy-settings-policies-updated-2

To powiedziawszy, to podejście ma ograniczenia. Ta metoda przywróci tylko ustawienia przechowywane lokalnie. Jeśli Twój system jest obsługiwany przez administratora sieci, musisz skontaktować się z administratorem, aby wprowadzić zmiany.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących systemu Windows, zobacz, jak rozwiązać błąd „plik jest otwarty w innym programie” i tę zabawną sztuczkę polegającą na zmianie domyślnych skrótów klawiaturowych w systemie Windows 10.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?