Jak znaleźć wszystkie konta powiązane z Twoim adresem e-mail?

Jak znaleźć wszystkie konta powiązane z Twoim adresem e-mail?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kont innych firm jest połączonych z Twoim głównym adresem e-mail? To pytanie jest dyskusyjne, jeśli udostępniłeś już swój e-mail w wielu witrynach i aplikacjach. Głównie naszą pierwszą myślą jest: „Kto tego nie zrobił i dlaczego nie?” Wygoda braku konieczności wpisywania i zapamiętywania nazwy użytkownika lub hasła przewyższa wszelkie daleko idące obawy dotyczące prywatności.

W przypadku korzystania z logowania jednokrotnego (SSO) istnieje oczekiwanie, że zabezpieczenia są wbudowane. Dlatego, gdy tylko widzimy przycisk „zaloguj się przez Google” lub „zaloguj się przez Facebooka / Twittera”, bez zastanowienia przekazujemy nasz e-mail. Firmy zajmujące się mediami społecznościowymi, firmy zajmujące się marketingiem e-mailowym i dostawcy aplikacji udostępniają te adresy e-mail w całej sieci.

Jednak możliwe jest zminimalizowanie narażenia na e-maile poprzez uzyskanie wglądu w konta powiązane z Twoim adresem e-mail. Poniższe kroki pokazują, jak odzyskać kontrolę nad pocztą e-mail, udzielając dostępu tylko zaufanym stronom trzecim.

1. Z internetowej wersji e-maila

Popularni dostawcy poczty e-mail, tacy jak Gmail, Outlook i Yahoo, mają wbudowane mechanizmy kontroli dostępu umożliwiające przeglądanie kont innych firm, dodawanie i odwoływanie dostępu tam, gdzie nie jest on potrzebny. Aby uzyskać widoczność, zaloguj się do swoich e-maili w przeglądarce internetowej.

a) Google

Po zalogowaniu Google ma strona z połączonymi kontami gdzie masz centralny wgląd we wszystkie witryny i aplikacje innych firm, które mają uprawnienia do korzystania z Twojego konta Google. Możesz nie pamiętać zapewniania dostępu do tych usług, ale na tej stronie możesz je łatwo odłączyć.

Wszystkie konta e-mail Połączone konta Google

Google ma inną stronę za „Moje konto” o nazwie „Aplikacje z dostępem do Twojego konta. „Tutaj możesz zobaczyć wszystkie zewnętrzne aplikacje, które mają dostęp do Twoich danych logowania Google SSO.

Uprawnienia dostępu nie są uniwersalne, ale są szczegółowe w zależności od zapotrzebowania na usługę. Na przykład na poniższym ekranie aplikacje i usługi firmy Microsoft mają dostęp do Gmaila, ale Zoom ma dostęp tylko do Kalendarza Google.

Wszystkie konta E-mail Dostęp do aplikacji Google innych firm

Możesz łatwo usunąć dostęp do nieistotnych aplikacji z tego menu. Bardzo niewiele zaufanych aplikacji powinno mieć dostęp do odczytu, redagowania, wysyłania i trwałego usuwania e-maili z Gmaila. W poniższym przykładzie zapewniono dostęp do usług firmy Microsoft, ponieważ używam Gmaila w Outlooku.

Wszystkie konta Wyślij e-mail do Google Usuń dostęp

b) Outlook / Hotmail

Jeśli korzystasz z programu Outlook lub Hotmail, najpierw zaloguj się do przeglądarki internetowej, a następnie przejdź do „Ustawienia -> Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook -> Synchronizuj pocztę”. Tutaj możesz rozsynchronizować dowolne inne konto Outlook.

Czytać  Najlepsze rynki do kupowania wirtualnej ziemi

Aby usunąć aktywne subskrypcje programu Outlook, przejdź do menu „Subskrypcje”.

Wszystkie konta wysyłają e-maile do subskrypcji Oulook 2

c) Yahoo!

Yahoo ma również łatwy sposób na usunięcie dostępu do aplikacji innych firm. Aby to zrobić, przejdź do ikony „Ustawienia”, a następnie „Więcej ustawień -> Skrzynki pocztowe”. Kliknij „Dodaj skrzynkę pocztową”, aby dodać więcej nowych kont. Możesz również usunąć konta tutaj.

Wszystkie konta e-mail Skrzynki pocztowe Yahoo

Yahoo oferuje wybór różnych dostawców poczty e-mail, takich jak Google, Outlook, Office365 i AOL. Dodaj dowolne z nich, aby kontynuować.

Wszystkie konta E-mail Yahoo Dodaj dostawcę poczty e-mail

2. Z pola wyszukiwania poczty

Większość dostawców poczty e-mail ma pole wyszukiwania, w którym można użyć wstępnie zdefiniowanych kryteriów wyszukiwania, aby znaleźć konta i subskrypcje połączone z pocztą e-mail. Ta procedura jest nieco ręczna, ale pozwala na szerszą identyfikację aplikacji innych firm połączonych z Twoją pocztą e-mail.

Aby to zrobić, najpierw zaloguj się do odpowiednich wiadomości e-mail w przeglądarce internetowej.

a) Gmail

Gmail ma dobrze widoczne menu wyszukiwania zaawansowanego. Tutaj możesz wyszukać dowolne konto innej firmy połączone z Gmailem w polu „temat”. Możesz wpisać wyszukiwane hasła, takie jak „witamy”, „aktywowany”, „subskrypcja” lub „odnowienie”. W razie potrzeby dostosuj zakres dat.

Wszystkie konta e-mail Pole wyszukiwania Gmail

Gdy pojawią się wyniki wyszukiwania, otrzymasz odgórną listę wszystkich usług połączonych z Twoim kontem Gmail. Aby cofnąć dostęp do któregokolwiek z nich, kliknij przycisk, aby anulować subskrypcję lub przefiltrować i zablokować je za pomocą ikony koła zębatego w prawym górnym rogu.

Wszystkie konta E-mail Gmail Temat wyszukiwania

b) Outlook / Hotmail

Outlook.com ma podobne menu wyszukiwania zaawansowanego, w którym można dostosować zakres dat i wprowadzić żądane słowo kluczowe w temacie. Anulowanie subskrypcji i odbieranie dostępu dowolnej firmie jest podobne do Gmaila.

Wszystkie konta e-mail z wynikami w programie Outook Advanced Subject

c) Yahoo!

Yahoo Mail ma również zaawansowane pole wyszukiwania z zakresem dat i polem tematu. Sposób działania identyfikacji połączonych kont i usuwania ich uprawnień jest bardzo podobny do poprzedniego.

Wszystkie konta E-mail Zaawansowane wyszukiwanie według tematu Yahoo

3. Z usług stron trzecich

Jeśli użyłeś swojego e-maila z Gmaila, Outlooka lub innego e-maila, aby założyć konto w mediach społecznościowych, prawdopodobnie ten e-mail krążył o wiele więcej, niż myślisz. Musisz indywidualnie odwołać dostęp do danych aplikacji.

na Facebooku

Po zalogowaniu się do Facebooka w sieci przejdź do „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Ustawienia”. W menu po lewej stronie widoczna jest opcja „Aplikacje i strony internetowe”. Otwórz go, aby zobaczyć aplikacje korzystające z konta na Facebooku (i ewentualnie z adresu e-mail).

Wszystkie konta, e-maile, aplikacje i strony na Facebooku

Jak pokazano tutaj, Facebook udostępnił zarejestrowane konto Gmail innej aplikacji o nazwie Pinterest.

Wszystkie konta E-mail Facebook Udostępniony e-mail

b) Twitter

Twitter ma również obszar „Ustawienia”, w którym znajdziesz wszystkie szczegóły dotyczące bezpieczeństwa swojego konta. Przejdź do sekcji „Aplikacje i sesje”, aby kontynuować.

Wszystkie konta na Twitterze, poczta e-mail, aplikacje i sesje

Po pomyślnym zalogowaniu kliknij „podłączone aplikacje”.

Wszystkie konta Aplikacje e-mail połączone z Twitterem

Poniżej możesz zobaczyć listę aplikacji, które są połączone z Twitterem. Niektórzy, ale nie wszyscy, mają dostęp do Twojego adresu e-mail.

Wszystkie konta E-mail Lista Twitter Połączone aplikacje

Po wejściu do aplikacji dowiesz się, które z nich mają dostęp do Twoich danych logowania do Twittera (i poczty e-mail). W razie potrzeby odwołaj dostęp.

Wyślij e-mailem uprawnienia aplikacji Twitter dla wszystkich kont

c) LinkedIn

LinkedIn ma w swoich „Ustawieniach” funkcję o nazwie „Partnerzy i usługi”, dzięki której możesz zobaczyć zewnętrznych dostawców z dostępem do LinkedIn i ewentualnie z Twoją pocztą e-mail. Na następnym ekranie wyświetlane są Microsoft i Twitter.

Wszystkie konta E-mail do partnerów i usług Linkedin na Twitterze

d) Instagram

Na Instagramie przejdź do „Ustawienia”, a następnie „Aplikacje i strony internetowe”. Jeśli dodałeś dowolny e-mail jako użytkownik Instagrama, możesz teraz odwołać dostęp.

Wszystkie konta na Instagramie, e-maile, aplikacje i strony internetowe

Ważne ostrzeżenie

Istnieją pewne usługi online, które twierdzą, że przechwytują wszystkie konta połączone z Twoim Gmailem i innymi adresami e-mail. Sprawdziłem firmę o nazwie „deseat.me”, która wymagała logowania za pomocą Gmail/Outlook. Ale Google natychmiast zablokowało mi tę aplikację, ponieważ w grę wchodziły poufne informacje Gmaila.

Natychmiastowe sprawdzanie ostrzeżeń e-mail na wszystkich kontach

Jeśli Google nie ufa usługom innych firm, które twierdzą, że wiedzą wszystko o Twojej poczcie e-mail, Ty też nie powinieneś. Jeśli więc chcesz uzyskać widoczność połączenia poczty e-mail niezależnie od tego, czy jest to Gmail, czy Outlook, najlepiej zrobić to ręcznie, korzystając z udostępnionych metod opisanych w tym artykule. Nie daj się zwieść żadnej firmie, która twierdzi, że robi to w Twoim imieniu. .

Czytać  5 dodatków do Firefoksa chroniących Twoją prywatność w Internecie

Biorąc pod uwagę ogromną liczbę serwisów i aplikacji społecznościowych, nie wiadomo, jak często Twój adres e-mail był udostępniany. Możesz jednak odzyskać kontrolę, modyfikując ustawienia Gmaila, Outlooka lub Yahoo, aby poprawić widoczność. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć widoczność, cofnij dostęp do aplikacji i stron internetowych, które korzystają z Facebooka, Twittera, Instagrama lub LinkedIn. Udostępniamy ściągawkę na skróty dla Twittera.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?