Jak znaleźć swój Steam ID i dostosować go?

Jak znaleźć swój Steam ID i dostosować go?

Znajomość swojego identyfikatora Steam jest niezbędna, jeśli chcesz połączyć swoje konto z witrynami stron trzecich, które udostępniają informacje o użytkowaniu, organizują bibliotekę itp. Jednak Steam nie oferuje żadnych informacji o tym, jak znaleźć swój identyfikator Steam (to nie to samo, co nazwa użytkownika i nazwa profilu), więc oto kilka sposobów, aby to zrobić i jak możesz to zmienić. bardziej osobiste i niezapomniane.

Sposoby na znalezienie swojego Steam ID

Nauczenie się, jak znaleźć swój identyfikator Steam, nie jest naprawdę trudne. W rzeczywistości istnieje kilka metod. Każda metoda daje ten sam wynik, ale może się okazać, że jedna jest łatwiejsza niż inne. Różne metody obejmują:

  • Korzystanie z wieloosobowej gry Valve — dotyczy to tylko niektórych gier. Jeśli nie masz gry wieloosobowej Valve, musisz wybrać inną opcję. Jest to jednak niezwykle łatwa opcja.
  • Korzystanie z widoku adresu URL: Znalezienie swojego identyfikatora Steam może być tak proste, jak aktywacja widoku adresu URL w kliencie na komputerze lub odwiedzenie swojego profilu w dowolnej obsługiwanej przeglądarce.
  • Za pomocą Wyszukiwarka identyfikatorów Steam – Wyszukaj swój Steam ID64 za pomocą tego narzędzia wyszukiwania. Możesz wyszukiwać za pomocą niestandardowego adresu URL, aby znaleźć swój numer identyfikacyjny.

Oczywiście nie musisz trzymać się nudnego numeru identyfikacyjnego. Jeśli nie masz jeszcze spersonalizowanego identyfikatora, możesz szybko zmienić numer na coś znacznie łatwiejszego do zapamiętania w ustawieniach profilu.

Przyjrzyjmy się krokom dla każdej z tych metod.

Znajdź Steam ID za pomocą Valve Game

Ta wskazówka dotyczy tylko osób, które posiadają grę wieloosobową Valve, ale może być najszybsza, jeśli już ją masz. (W przeciwnym razie przejdź do następnego tytułu.)

1. Otwórz grę wieloosobową Valve, taką jak Counter-Strike, DOTA lub Left 4 Dead 2.

2. Przejdź do „Opcje -> Klawiatura -> Zaawansowane -> Włącz konsolę programistyczną -> OK”.

Znajdź grę Zmień Steamid Valve 2

3. Dołącz do gry lub hostuj ją, a następnie naciśnij ~ (zwykle na lewo od klawisza 1) na klawiaturze i wprowadź komendę konsoli „status”.

4. Twój SteamID powinien pojawić się obok Twojego imienia i nazwiska.

Znajdź grę Zmień Steamid Valve 3

Znajdź swój Steam ID64 (Friend ID) za pomocą widoku URL

Aby utrzymać porządek, platforma Steam nie wyświetla adresu URL każdej strony w ramach Twojej wizyty. Jednak adres URL ujawnia Twój identyfikator Steam ID, gdy odwiedzasz stronę swojego profilu, dlatego chcemy go aktywować. Pokazany tutaj identyfikator to identyfikator, którego można użyć do śledzenia strony społeczności użytkownika Steam, statystyk itp.

Jedną z opcji jest zalogowanie się do Steam przez przeglądarkę internetową, przejście do swojego profilu i zapisanie numeru.

Czytać  Najlepsze strzelanki pierwszoosobowe (FPS) dla gracza w 2021 r

Alternatywnie możesz włączyć widok adresu URL w kliencie pulpitu. Aby to zrobić, kliknij „Steam -> Ustawienia -> Interfejs”, a następnie zaznacz pole „Pokaż pasek adresu URL Steam, gdy jest dostępny”.

jak-znaleźć-id-wyświetlany-url-parowy

Teraz przejdź do strony swojego profilu Steam. (Kliknij swoją nazwę użytkownika po prawej stronie „Społeczność” u góry okna Steam, a następnie „Profil”).

jak-znaleźć-steam-id-profil

Zobaczysz adres URL strony swojego profilu u góry strony. Twój Steam ID to numer (lub nazwa, jeśli zmieniłeś ją ręcznie w pewnym momencie) na końcu adresu URL, więc będzie wyglądać tak: http://steamcommunity.com/id/884670275836125

Jeśli konkretnie potrzebujesz numeru, ale w adresie URL widzisz tylko nazwę swojego profilu, wykonaj następny krok, aby usunąć swoją niestandardową nazwę i przywrócić numer.

Znajdź swój Steam ID za pomocą Wyszukiwarki Steam ID

Jeśli skonfigurujesz niestandardowy adres URL, ale teraz potrzebujesz rzeczywistego numeru identyfikacyjnego, nie musisz usuwać niestandardowego adresu URL tylko po to, by zobaczyć numer pod nim.

Zamiast tego możesz użyć darmowego narzędzia do wyszukiwania identyfikatorów Steam, takiego jak Wyszukiwarka identyfikatorów Steam. Wspaniałą rzeczą jest to, że działa z wieloma typami / formatami identyfikatorów, w tym:

  • SteamID — zaczynają się od słowa STEAM, po którym następuje siedem cyfr, np. STEAM_0:0:11101.
  • SteamID3 — to kolejny krótszy format, który można wyświetlić z nawiasami lub bez, np. [U:1:22202] lub U: 1:22202.
  • SteamID64 — jest to najpopularniejszy typ identyfikatora i zawiera 17-cyfrowy ciąg, o którym mówiliśmy w tym poście.

Ponieważ próbujesz znaleźć swój numer identyfikacyjny, będziesz chciał wprowadzić swój niestandardowy adres URL, który pojawia się w ustawieniach profilu. Możesz wpisać tylko część niestandardową lub pełny adres URL.

Wpisz swój niestandardowy URL w polu wyszukiwania.

Jak znaleźć swój identyfikator Steam i dostosować identyfikator wyszukiwania?

Otrzymasz stronę wyników z Twoim numerem identyfikacyjnym i nazwą profilu. Zobaczysz swój identyfikator we wszystkich dostępnych formatach, na wypadek, gdybyś potrzebował określonego formatu dla określonej witryny lub gry. Najpopularniejszym formatem jest jednak SteamID64 (grudzień).

Jak znaleźć swój Steam ID i dostosować wyniki wyszukiwania?

Jak zmienić swój Steam ID

W większości przypadków powinieneś móc używać swojego identyfikatora Steam, tak jak w przypadku wszystkich witryn innych firm, z którymi chcesz połączyć swoje konto, ale z jakiegoś powodu te witryny nie zawsze lubią, gdy używasz długiego identyfikatora Steam. numer i może nie działać z nim.

W takim przypadku (lub jeśli chcesz po prostu bardziej znajomy Steam ID), dobrze jest zmienić swój Steam ID.

Jak znaleźć swój identyfikator Steam i dostosować identyfikator profilu?

1. Na stronie swojego profilu Steam kliknij „Edytuj profil”.

2. W niektórych opcjach na nowej stronie zobaczysz pole „Niestandardowy adres URL”. Tutaj zobaczysz swój identyfikator Steam i możesz go zmienić na dowolny.

Czytać  Jak skalibrować kontroler gier w systemie Windows 10

3. Po zakończeniu przewiń w dół i kliknij „Zapisz zmiany”.

Jak znaleźć swój Steam ID i dostosować Customid?

Możesz także użyć aplikacji mobilnej Steam

Jeśli nie masz dostępu do klienta stacjonarnego, dostępna jest aplikacja Steam dla obu ios oraz Android.

1. Zaloguj się do aplikacji i rozwiń menu w lewym górnym rogu.

2. Dotknij nazwy swojego profilu, aby wprowadzić ustawienia profilu.

3. Dotknij „Edytuj profil”, aby wyświetlić ustawienia personalizacji.

Jak znaleźć swój identyfikator Steam i dostosować aplikację profilu?

4. Wprowadź żądany niestandardowy adres URL w polu „Niestandardowy adres URL”. Zobaczysz również swój Steam ID poniżej tego pola, jeśli jest pusty.

Jak znaleźć swój identyfikator Steam i dostosować aplikację Customid?

Częste pytania

1. Czy mogę zmienić swój numer Steam ID?

Nie. Możesz dodać tylko niestandardowy URL. Jednak zawsze będzie powiązany z numerem identyfikacyjnym, który otrzymałeś podczas tworzenia konta Steam. Personel pomocy technicznej Steam również nie może tego zmienić.

2. Czy mogę połączyć inne konto o tym samym ID?

Nie. Regulamin Steam stanowi, że nie można tego zrobić. Chociaż możesz przestać używać konta i poprosić o jego usunięcie, gier i osiągnięć nie można przenieść na inny identyfikator.

3. Czy mogę zmienić nazwę swojego konta?

Podobnie jak Twoja identyfikacja, ustalana jest nazwa Twojego konta. Możesz jednak zmienić nazwę swojego profilu. To jest alias, którym się bawisz. Jeśli nie podoba Ci się ustawienie domyślne, które otrzymujesz podczas tworzenia konta, zaloguj się na swoje konto, otwórz swój profil i wybierz „Edytuj profil”. Zmień nazwę swojego profilu na jakąkolwiek chcesz (jeśli nie została zabrana przez innego gracza) i zapisz swoje ustawienia.

4. Czy mogę ponownie zmienić swój niestandardowy URL?

Jeśli zdecydujesz, że Twój niestandardowy adres URL nie jest dla Ciebie, możesz go po prostu usunąć, aby przywrócić oryginalny Steam ID lub zmienić go na inny. Twój adres URL i nazwę profilu można zmienić w dowolnym momencie. Po prostu nie możesz zmienić swojego numeru identyfikacyjnego ani nazwy konta (nazwy, na którą się logujesz).

Kończący się

Wydaje się dziwne, że Valve tak utrudnia dostęp do czegoś tak fundamentalnego dla twojego konta Steam, ale megakorporacje działają w tajemniczy sposób, którego śmiertelnicy nie mogli zrozumieć. Jednak korzystając z tych metod, możesz nie tylko znaleźć swój identyfikator Steam, ale także dostosować go, aby był łatwiejszy do zapamiętania.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy ze Steam, zapoznaj się z naszą listą poprawek dotyczących niedziałającego lub nieotwierającego się Steama. Możemy również pomóc Ci zainstalować Steam na Chromebooku.

Czy ten artykuł jest przydatny?