Jak znaleźć pobrane pliki na dowolnym urządzeniu z Androidem?

Jak znaleźć pobrane pliki na dowolnym urządzeniu z Androidem?

Znalezienie pobranych plików na urządzeniu z Androidem jest zwykle łatwym zadaniem. Kroki, aby je znaleźć, różnią się nieco w zależności od typu posiadanego urządzenia, ale z jakiegoś powodu pobrane pliki czasami „znikają”.

Jednak pliki nie zniknęły. Musisz tylko zagłębić się w ustawienia urządzenia z Androidem, aby je znaleźć. W niektórych przypadkach może być konieczne zainstalowanie menedżera plików, który pomoże Ci kontrolować pobierane pliki. Przyjrzyjmy się niektórym opcjom.

Zajrzyj do folderu pobierania

Podobnie jak większość komputerów, Android jest wyposażony w folder „Pobrane”, w którym przechowywane są wszystkie pobrane pliki. Jeśli korzystasz z Androida od lat, powinno to być dla Ciebie oczywiste. Aby uzyskać dostęp do folderu Pobrane, uruchom domyślną aplikację Menedżera plików, a na górze zobaczysz opcję „Historia pobierania”.

Pobierz folder

Powinieneś teraz zobaczyć ostatnio pobrany plik z datą i godziną. Jeśli dotkniesz opcji „Więcej” w prawym górnym rogu, możesz zrobić więcej z pobranymi plikami. Możesz na przykład wyczyścić historię pobierania, edytować, udostępniać i sortować według.

Aby ułatwić wyszukiwanie pobranych plików, możesz użyć opcji „Sortuj według” i uporządkować je według czasu, typu, nazwy, rozmiaru, rosnąco lub malejąco, w zależności od tego, co jest dla Ciebie najlepsze.

W zależności od wersji Androida opcja Historia pobierania może być niewidoczna. Zamiast tego wyszukaj „Pobierz” lub „Pobrane”.

Inną opcją w Menedżerze plików jest funkcja wyszukiwania. Stuknij ikonę wyszukiwania u góry i wprowadź część nazwy pliku. Możesz nawet filtrować wyszukiwanie według typu pliku.

Gdzie są moje pliki wyszukiwania pobrań na Androida?

Sprawdź ustawienia aplikacji

Wiele aplikacji ma własne ustawienia pobierania. Zamiast domyślnie wysyłać pliki do pobrania z systemu Android do folderu pobierania na urządzeniu, są one wysyłane do folderu pobierania aplikacji. Jeśli korzystasz z aplikacji do zarządzania plikami, znajdź folder aplikacji, otwórz go i znajdź swój plik.

Możesz również sprawdzić w ustawieniach aplikacji. Możesz mieć możliwość zmiany miejsca, w którym pliki są domyślnie pobierane, aby wszystko było lepiej zorganizowane na urządzeniu.

Czytać  Jak sprawić, by Twój Android wyglądał jak iPhone

Użyj przeglądarki plików innej firmy

Chociaż wbudowany menedżer plików działa wystarczająco dobrze na Androidzie, nie jest idealny. Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz, wypróbuj aplikację do przeglądania plików innej firmy. Dostępnych jest wiele menedżerów plików Androida. Jednak bardzo popularną i użyteczną opcją jest Menedżer plików X-plore. Funkcja podwójnej szyby sprawia, że ​​jest to osobisty faworyt.

Gdzie są moje pliki do pobrania Android Xplore?

Jest łatwy w użyciu. Menu po prawej zawiera funkcję wyszukiwania. Nie musisz znać pełnej nazwy pliku. Uwielbiam też, że wskazówki dotyczące wyszukiwania znajdują się w polu wyszukiwania. Wprowadź część nazwy pliku i zlokalizuj plik w kilka sekund.

Gdzie są moje pliki do pobrania na Androida?  Odkrywaj Znajdź

Pobierz inny plik

Jeśli nie możesz teraz znaleźć plików do pobrania na Androida, dlaczego miałbyś pobierać cokolwiek innego? Gdy pobierzesz plik, otrzymasz powiadomienie na pasku powiadomień urządzenia. Powiadomienie wygląda jak znacznik wyboru. Stuknij w nią, a zostaniesz wysłany do pobranego pliku, co oznacza, że ​​możesz również sprawdzić, skąd pochodzi pobieranie. Jest to łatwy sposób sprawdzenia, gdzie domyślnie przechowywane są pobrane pliki.

Jak znaleźć folder Pobrane na komputerze z systemem Windows?

Jeśli po prostu nie możesz znieść tego, jak małe wyglądają na urządzeniu z Androidem, zawsze możesz przejrzeć pobrane pliki na komputerze. Podłącz urządzenie z systemem Android do komputera za pomocą kabla USB, a w ciągu kilku sekund powinien pojawić się komunikat proponujący wyświetlenie zawartości podłączonego urządzenia.

opcja pobierania telefonu

Kolejne okno zaoferuje kilka opcji takich jak import/eksport (m.in.). Kliknij ten, który umożliwia przeglądanie zawartości urządzenia z Androidem. Kliknij opcję Telefon i przewiń w dół, aż znajdziesz folder Pobrane. Po prostu otwórz i rób, co chcesz.

Znajdź swoje pliki do pobrania w Chrome

Pobrałeś obraz w zeszłym tygodniu, ale przypadkowo usunąłeś go z urządzenia. Aby odzyskać ten obraz, otwórz Chrome (o ile Chrome jest domyślną przeglądarką), a druga ikona po lewej powinna być strzałką skierowaną w dół. Dotknij go, a pojawią się wszystkie pobrane pliki.

pliki do pobrania chrome

Jeśli chcesz znaleźć określony plik, na przykład wideo, dotknij menu rozwijanego obok Pobrane i dotknij filmów (lub dowolnego pliku, którego szukasz).

Czytać  Jak tworzyć skróty Siri na iPhonie i iPadzie

Znajdź swoje pliki do pobrania Firefoksa

Firefox ułatwia znajdowanie pobranych plików. Po otwarciu przeglądarki dotknij trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu ekranu. Stuknij w Narzędzia, a pierwszą opcją na liście powinno być Pobieranie. Stuknij w nią i powinieneś zobaczyć wszystkie pobrane pliki.

pliki do pobrania-firefox

W przeciwieństwie do Chrome, Firefox nie pozwala na wyszukiwanie określonego typu pliku, wszystkie są pomieszane, co może utrudnić ich znalezienie.

Jak uzyskać dostęp do folderu pobierania w Operze?

Zamiast stukać w kropki, aby uzyskać dostęp do folderu Pobrane, musisz dotknąć ikony Opery. Gdy zobaczysz opcję Pobrane, dotknij jej i powinieneś teraz zobaczyć wszystko, co pobrałeś.

pliki do pobrania

Jak widać, pobrane pliki nie zniknęły, po prostu trafiły do ​​folderu stworzonego specjalnie w tym celu. Aby zagłębić się w katalogi Androida, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący instalacji TWRP Recovery. Lub jeśli zacząłeś bawić się strumieniowaniem filmów i telewizji między urządzeniami, sprawdź naszą listę najlepszych aplikacji do przesyłania strumieniowego DLNA.

Czy ten artykuł jest przydatny?