Jak znaleźć maksymalną pojemność pamięci RAM komputera?

Jak znaleźć maksymalną pojemność pamięci RAM komputera?

Kupując nowy komputer stacjonarny lub laptop, znacznie taniej jest najpierw wybrać tańszy model, a następnie uaktualnić pamięć RAM do maksymalnej wydajności. Pytanie brzmi, ile pamięci RAM może zabrać twój komputer? Czy jest już wyczerpany, czy nadal jest miejsce na aktualizację? Postępuj zgodnie z tym łatwym do zrozumienia przewodnikiem, aby dowiedzieć się, ile pamięci RAM ma obecnie komputer i jaką maksymalną pojemność pamięci RAM obsługuje.

Dowiedz się, ile pamięci RAM ma Twój komputer

Bardzo łatwo jest sprawdzić ilość pamięci RAM w komputerze. W systemie Windows 10 możesz poznać zainstalowaną pamięć RAM za pomocą skrótu klawiaturowego Wygrać + PAUZA. Zapewni to również nazwę procesora i typ systemu operacyjnego (32- lub 64-bitowy).

Kontrola pamięci RAM potrzebna do pamięci RAM

Następnie użyj kontrola + Reszta + WYJŚCIE aby otworzyć pasek zadań i zwiększyć limity pamięci RAM. Podaje liczbę posiadanych gniazd, szybkość zegara na gniazdo, rodzaj posiadanej pamięci RAM (DDR3 lub DDR4) oraz dostępną ilość.

Wymagana pojemność pamięci RAM 1 Slot

Użytkownicy komputerów Mac mogą wybrać opcję „O tym komputerze Mac” z menu Apple, aby uzyskać informacje o chipsecie i ustawieniach pamięci RAM.

Użytkownicy Linuksa mogą skorzystać z oprogramowania hardinfo, aby uzyskać szczegółowe informacje o systemie, w tym informacje o pamięci.

Informacje o twardych informacjach o pamięci RAM systemu Linux

Sprawdź, ile maksymalnej pamięci RAM może obsługiwać Twój komputer

Okna

Użytkownicy systemu Windows mogą określić maksymalną pojemność pamięci RAM w wierszu polecenia za pomocą następującego polecenia. Zwraca końcową wartość w kilobajtach, którą można przekonwertować na gigabajty (podziel wartość przez 1048576, aby przekonwertować KB na GB).

Sloty na urządzenia RAM Kod Wmic

Powyższy przykład pokazuje, że moja maksymalna pojemność pamięci RAM to 8 GB. Jeśli twoja płyta główna ma dwa gniazda pamięci, oznacza to, że maksymalna pojemność pamięci RAM na gniazdo wynosi 8/2 = 4 GB.

System operacyjny Mac

Najłatwiejszym sposobem poznania szczegółów pamięci RAM komputera Mac jest zapoznanie się z sekcją „Informacje o tym komputerze Mac”, która określa typ i szybkość modułu pamięci, liczbę gniazd pamięci RAM w komputerze Mac oraz używane gniazda.

Czytać  Jak zaprogramować Arduino za pomocą Raspberry Pi

1. Rozwiń menu Apple i przejdź do „Informacje o tym komputerze Mac”.

2. Kliknij przycisk „Więcej informacji…”, aby wywołać informacje o systemie.

3. Zajrzyj do zakładki „Pamięć”, aby uzyskać informacje o pamięci RAM komputera Mac, w tym o maksymalnej pojemności, używanych gniazdach pamięci i typie pamięci RAM akceptowanej przez komputer Mac.

Linux

Aby znaleźć maksymalną pojemność pamięci RAM w systemie Linux, możesz skorzystać z polecenia dmidecode, chociaż nie jest domyślnie instalowany w większości dystrybucji.

1. Zainstaluj kod dmide:

2. Uruchom polecenie:

Da ci informacje o pojemności twojej pamięci.

Maksymalna pojemność pamięci RAM komputera z systemem Linux

W moim przypadku mój komputer z systemem Linux ma 4 gniazda pamięci i maksymalną pojemność pamięci RAM 128 GB (32 GB na gniazdo).

Częste pytania

1. Ile pamięci RAM jest dobre do gier?

Istnieje błędne przekonanie, że im więcej pamięci RAM musisz grać, tym lepsza będzie Twoja gra. W rzeczywistości w tym momencie realistycznie nie będziesz potrzebować więcej niż 16 GB pamięci RAM do grania w gry, chociaż jeśli nagrywasz gry, możesz chcieć nieco więcej.

2. Ile naprawdę potrzebuję pamięci RAM?

To zależy od twoich celów. Jak opisano powyżej, nie potrzebujesz wiele do grania w gry, ale jeśli pracujesz z wieloma dużymi plikami, nieustępliwie zostawiasz otwarte karty w przeglądarce i masz tendencję do wykonywania wielu zadań jednocześnie z wymagającymi rzeczami, takimi jak przenoszenie plików i praca z edycją wideo , to jest to możliwe.Chcesz zwiększyć to do 32GB.

Nie ma sensu wykraczać poza to, chyba że masz jakąś konfigurację z wieloma monitorami i wiele programów działających jednocześnie. A „future proofing” tak naprawdę nie stanowi argumentu, ponieważ pamięć RAM prawdopodobnie przejdzie na następną generację pamięci DDR, zamiast dalej rosnąć.

3. Szybkość pamięci RAM a rozmiar

Rozmiar nie jest jedyną rzeczą do rozważenia w przypadku pamięci RAM. Jest też prędkość (mierzona w MHz).

Czytać  Jak kontrolować Raspberry Pi przez Windows przez SSH

Chociaż rozmiar jest kluczowym czynnikiem do rozważenia, zyskujesz malejące zwroty po osiągnięciu 16 GB (i zdecydowanie 32 GB) w większości przypadków użycia. Kolejnym czynnikiem pamięci RAM, który należy wziąć pod uwagę, jest szybkość, która ponownie ma znaczenie w pewnym stopniu, ale nie powinna zastępować rozmiaru pamięci RAM przy zakupie nowej pamięci RAM. W tym momencie 3600 MHz jest uważane za wystarczające do większości celów, podczas gdy 4400 MHz jest wyświetlane w Trochę gry, aby oferować nieco większą wydajność, ale nie będzie to tak namacalne w codziennym użytkowaniu.

4. Czy powinienem uaktualnić pamięć RAM lub SSD?

Chociaż to trochę jak porównywanie jabłek i pomarańczy, wciąż jest to częste pytanie, więc zajmiemy się tym tutaj. Czy bardziej korzystne będzie uaktualnienie pamięci RAM lub SSD?

Jak to zwykle bywa: to zależy. Jeśli nie masz obecnie dysku SSD, to Na co czekasz?!? Uaktualnienie systemu operacyjnego (i innych dysków) z dysku twardego na dysk SSD to jedna z największych aktualizacji, jakie możesz wykonać na swoim komputerze i powinna być najwyższym priorytetem.

Jeśli jednak twój system operacyjny jest już na dysku SSD, a komputerowi brakuje trochę w dziale pamięci RAM (na przykład posiadanie 8 GB lub nawet 16 GB pamięci RAM DDR3), a następnie uaktualnij do 16 GB pamięci DDR4 lub nawet nowej pamięci RAM DDR5. różnica.

W nieco innych kontekstach zarówno pamięć RAM, jak i SSD przyspieszają Twój komputer.

Po ustaleniu maksymalnej pojemności pamięci RAM komputera, jeśli komputer obsługuje więcej pamięci niż obecnie, można przystąpić do uaktualnienia pamięci RAM i zwiększenia wydajności komputera. Nie zapomnij sprawdzić stanu swojej pamięci RAM. I pamiętaj, aby porównać swój komputer, aby sprawdzić, czy te aktualizacje pamięci RAM naprawdę robią różnicę.

Czy ten artykuł jest przydatny?