Jak znaleźć iPhone’a lub iPada za pomocą Siri

Jak znaleźć iPhone'a lub iPada za pomocą Siri

Telefony są niezwykle łatwe do zgubienia. Są małe i wszędzie podróżują. Być może znasz „taniec pościelowy”, który wielu z nas wykonuje, gdy się budzimy, potrząsając kocami, aż telefon uderzy o podłogę. Cóż, istnieje znacznie łatwiejszy sposób na znalezienie iPhone’a lub iPada i możesz w tym polegać na Siri.

Jeśli zapomnisz, gdzie był Twój iPhone lub iPad, kiedy ostatnio go używałeś, możesz poprosić Siri o głośny dzwonek na urządzenie, co pomoże Ci je zlokalizować bez konieczności wybierania numeru telefonu przez znajomego. To polecenie nie jest tym samym, co narzędzie „Find My” firmy Apple iCloud, ponieważ nie musisz niczego włączać, zanim zgubisz urządzenie.

Dopóki masz inny iPhone, iPad, iPod Touch, Mac, Apple Watch lub HomePod, który jest podłączony do tego samego Apple ID, możesz zadzwonić do zgubionego urządzenia. Mając to na uwadze, oto wszystkie sposoby na znalezienie iPhone’a lub iPada za pomocą Siri.

1. Używanie Siri do znajdowania iPhone’a

Oto jak zlokalizować zgubione urządzenie za pomocą innego urządzenia Apple z Siri.

1. Uruchom Siri, naciskając i przytrzymując przycisk boczny lub przycisk home, w zależności od urządzenia. Możesz także użyć polecenia głosowego „Hej Siri”, jeśli masz je włączone.

2. Powiedz „Znajdź mój iPhone” lub „Znajdź mojego iPada”. Jeśli masz wiele urządzeń iOS na swoim Apple ID, zostaniesz poproszony o wybranie tego, którego szukasz.

Znajdź Iphone'a Ipad z Siri Macos

3. Jeśli Siri wykryje Twój iPhone w pobliżu, poinformuje Cię o tym. Tak czy inaczej, możesz sprawić, że zgubione urządzenie zabrzmi głośnym alarmem, aby je zlokalizować. Gdy Siri zapyta, czy chcesz odtworzyć dźwięk, stuknij „Potwierdź” (lub powiedz „Tak”), aby pingować urządzenie.

Znajdź Iphone Ipad z Siri Ping z Macos

4. Posłuchaj dźwięku alertu, aby wyszukać swoje urządzenie. Dźwięk alertu będzie odtwarzany do momentu podniesienia iPhone’a lub do interakcji z nim. Zobaczysz baner powiadomienia z napisem „Znajdź mój iPhone Alert”. Dotknij i wybierz „OK”, aby jednocześnie odrzucić i wyciszyć dźwięk alertu.

Znajdź Iphone Ipad z Siri Znajdź moje powiadomienie

2. Korzystanie z Apple Watch, aby znaleźć iPhone’a

Procedura lokalizatora telefonu Apple Watch jest znacznie prostsza. Ponieważ zegarek jest połączony bezpośrednio z telefonem, możesz nawiązać połączenie szybciej i bardziej niezawodnie. To właśnie powinieneś zrobić.

Czytać  Jak ukryć multimedia w Zdjęciach Google za pomocą zablokowanego folderu

1. Przesuń palcem w górę od tarczy zegarka, aby odsłonić siatkę narzędzi. Mała zielona ikona telefonu pojawi się u góry, aby pokazać, że jest podłączony do Twojego iPhone’a

2. Stuknij ikonę ping, która wygląda jak dzwoniący telefon.

Znajdź Iphone'a Ipad z Siri Apple Watch

3. iPhone podłączony do zegarka odtworzy sygnał ostrzegawczy, aby pomóc Ci go zlokalizować.

3. Korzystanie z funkcji „Znajdź mój”, aby znaleźć iPhone’a lub iPada

Wreszcie, chociaż technicznie nie wymaga Siri, może być ratunkiem, jeśli nic innego nie pomoże. Mając to na uwadze, oto jak używać funkcji „Znajdź mój” na kompatybilnym urządzeniu, aby znaleźć inne urządzenia korzystające z Twojego Apple ID.

1. Najpierw uruchom aplikację „Znajdź mój” na urządzeniu, które masz przy sobie. Na przykład, jeśli masz iPada lub laptopa lub komputer stacjonarny Mac, znajdziesz tam tę aplikację.

2. Po otwarciu aplikacji wybierz zakładkę „Urządzenia”. Następnie poczekaj kilka minut, aż zobaczysz wszystkie swoje urządzenia. Znajdź swój iPhone i wybierz go.

3. Powinieneś teraz zobaczyć ostatnią znaną lokalizację swojego iPhone’a. Wybierz go, aby podświetlić swoje urządzenie. Istnieje również opcja odtwarzania dźwięku na iPhonie. Jest to!

Korzystając z aplikacji „Znajdź mój”, zwróć uwagę na inne przydatne opcje, które tam zobaczysz. Na przykład ta aplikacja umożliwia oznaczenie iPhone’a jako utraconego, a nawet zdalne wymazanie urządzenia. I nie dotyczy to tylko iPhone’ów, ponieważ funkcja „Znajdź mój” działa z prawie każdym urządzeniem korzystającym z Twojego Apple ID.

Kończący się

Teraz, gdy nauczyłeś się wszystkich sposobów znajdowania iPhone’a lub iPada za pomocą Siri, asystent głosowy jest w rzeczywistości o wiele bardziej przydatny, niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza jeśli wiesz więcej o możliwościach Siri. Dowiedz się, jak korzystać z sugestii Siri na urządzeniach Apple. Oto także, jak tworzyć skróty Siri na iPhonie lub iPadzie.

Czytać  Jak przesyłać pliki z telefonu z Androidem do Smart TV?

.

Czy ten artykuł jest przydatny?