Jak zmusić aplikację Facebook do korzystania z zewnętrznej przeglądarki do przeglądania linków?

Jak zmusić aplikację Facebook do korzystania z zewnętrznej przeglądarki do przeglądania linków?

Opcja otwierania linków w aplikacji Facebook w wybranej przeglądarce to fajna funkcja. Na początek jasne jest, że Facebook nie jest szczególnie zaangażowany w ulepszanie przeglądarki w aplikacji w najbliższym czasie. Ponadto im mniej danych wysyłamy bezpośrednio do Facebooka, tym lepiej, prawda?

Ostatnio pojawiła się dziwna aktywność związana z możliwością otwierania zewnętrznych linków na Facebooku. Wyglądało na to, że funkcja została po cichu usunięta w czerwcu 2021 r., Po czym została ponownie po cichu zainstalowana.

Więc kto wie, czy ta opcja się utrzyma. Ale w międzyczasie oto, jak zmusić aplikację Facebook do korzystania z wybranej przeglądarki do wyświetlania linków.

Co to jest przeglądarka w aplikacji?

Przeglądarki w aplikacji to nic innego jak przeglądarki stron internetowych bez wszystkich innych funkcji, które zawierają przeglądarki takie jak Opera, Chrome i Firefox. Twórcy aplikacji, tacy jak Facebook, tworzą te przeglądarki, aby działały tylko w ich aplikacji. Nie można ich otworzyć samodzielnie, tylko za pośrednictwem Twojej aplikacji.

Firmy takie jak Facebook, Twitter i Gmail używają tych przeglądarek, dzięki czemu możesz nadal korzystać z ich aplikacji zamiast z innej. Nie chcą, abyś opuścił ich aplikację.

Negatywne aspekty przeglądarki zintegrowanej z aplikacją Facebook

Tak wygląda przeglądarka aplikacji Facebook. Jak widać, ma wiele funkcji w porównaniu do Chrome i Firefox.

Otwórz linki Zewnętrzna przeglądarka Aplikacja Facebook w przeglądarce aplikacji

Poza tym istnieje wiele powodów, dla których możesz nie chcieć korzystać z przeglądarki aplikacji:

  • Jednocześnie możesz wyświetlać tylko jedną witrynę. Nie możesz otwierać nowych kart.
  • Nie możesz wprowadzać nowych adresów URL. W tych przeglądarkach nie ma paska adresu.
  • Przeglądarka aplikacji nie przechowuje Twoich danych logowania, więc będziesz musiał wszystko wpisać ponownie, jeśli wejdziesz na stronę, która wymaga Twojego hasła.
  • Opcje takie jak „znajdź na stronie” i „otwórz witrynę na komputery” nie są dostępne.
  • Czasami strony nie ładują się poprawnie lub mogą ulec awarii wkrótce po otwarciu.
  • Nie ma dostępnej historii przeglądania, więc nie możesz wrócić i dokończyć historii później bez wyszukiwania jej na Facebooku.
  • Nie możesz dodać witryny do zakładek. Facebook ma sposób „zapisywania” adresu URL witryny, ale różni się to od akcji dodawania zakładek.
Czytać  Jak dodać strony internetowe i zakładki Chrome do ekranu głównego na Androidzie?

Zmień domyślną przeglądarkę Facebooka

Jeśli chcesz zmusić Facebooka do otwierania linków w domyślnej przeglądarce, oto kilka kroków, aby tak się stało.

W aplikacji Facebook dotknij trzyliniowej ikony menu w prawym górnym rogu, a następnie przewiń w dół do Ustawienia i prywatność -> Ustawienia.

Otwórz linki Zewnętrzna przeglądarka Ustawienia aplikacji Facebook Prywatność

Przewiń w dół do Media.

Otwórz linki Zewnętrzna przeglądarka Aplikacja Facebook Media

Na dole powinieneś zobaczyć „Zewnętrznie otwarte linki”. Zaznacz to pole, aby je włączyć.

Otwórz linki Zewnętrzna przeglądarka Pole wyboru aplikacji Facebook

Teraz, gdy następnym razem spróbujesz otworzyć link do strony internetowej za pośrednictwem Facebooka, zobaczysz następujący ekran z pytaniem, której przeglądarki chcesz użyć do otwierania linków. Możesz kliknąć „Zawsze”, aby od teraz zawsze otwierać linki w tej przeglądarce.

Teraz, gdy ustawiłeś Facebooka, aby używał domyślnej przeglądarki, którą wybierzesz, a nie swojej, nigdy nie będziesz musiał się martwić o utratę dostępu do linku po ponownym zamknięciu aplikacji. Możesz skorzystać z historii w swojej przeglądarce i kontynuować czytanie.

Chcesz zrobić więcej z Facebookiem? Oto jak zbiorczo usuwać wiadomości z Facebooka. Możemy również pokazać, jak pobrać historię czatów na Facebooku.

Czy ten artykuł jest przydatny?