Jak zmierzyć pobór mocy komputera?

Jak zmierzyć pobór mocy komputera?

Komputery są integralną częścią dzisiejszego społeczeństwa. To niesamowicie potężne maszyny, które są w stanie wykonać niesamowite zadania. Nasuwa się pytanie: ile energii zużywa Twój komputer? Oznacza to nauczenie się, jak mierzyć zużycie energii komputera za pomocą kalkulatora mocy komputera.

Dlaczego musisz mierzyć pobór mocy swojego komputera?

Jeśli używasz komputera do podstawowych zadań, takich jak przetwarzanie tekstu i media społecznościowe, Twój komputer prawdopodobnie nie zużywa dużo energii. Jednak bardziej wymagające zadania, takie jak edycja wideo lub granie, mogą powodować zwiększone zużycie energii. Jeśli jesteś odpowiedzialny za płacenie rachunków za media domowe, dobrze jest wiedzieć, ile energii zużywa Twój komputer. Wiedza o tym, ile soku zużywa Twój komputer, może pomóc Ci w budżecie.

Uwaga– Jeśli martwisz się o rachunek, oto kilka sposobów na zmniejszenie zużycia energii przez komputer.

Moc komputera PC

Planujesz zbudować nowy komputer? Jeśli tak, ważne jest, aby wiedzieć, ile energii zużywa każdy element. Każdy, kto kiedykolwiek zbudował komputer osobisty, wie, jak ważny jest odpowiedni zasilacz. Najpotężniejsze komponenty mogą wymagać znacznej ilości energii. Po wydaniu ciężko zarobionych pieniędzy na części z najwyższej półki, będziesz chciał się upewnić, że twój zasilacz może dostarczyć potrzebnej mocy.

Jakie są koszty operacyjne komputera?

Ogólnie rzecz biorąc, średnie koszty eksploatacji komputera nie zrujnują banku, chyba że robisz coś ekstremalnego, na przykład kopanie kryptowalut.

Overclockerzy rozbił różne przypadki użycia i ile średnio może kosztować komputer PC. Witryna korzystała z kalkulatora mocy komputera PC, aby określić średnie waty zużywane do różnych zadań.

Jak zmierzyć zużycie energii przez komputery?

W przypadku całodobowego wysokiego zużycia energii uruchomienie komputera może kosztować nawet 50 USD miesięcznie. W przypadku gier 24/7 koszty wahają się (w zależności od typu procesora) od 18 USD do nieco ponad 37 USD miesięcznie.

Oczywiście większość ludzi nie korzysta w pełni ze swoich komputerów przez cały dzień, każdego dnia. Overclockerzy przeprowadzali te same testy przez osiem i cztery godziny dziennie, zakładając takie samo użytkowanie każdego dnia miesiąca. Najbardziej ekstremalny koszt za cztery i osiem godzin dziennie wynosił odpowiednio 8,65 USD i 17,30 USD miesięcznie. Gry obniżyły koszty do 6,26 USD i 12,51 USD miesięcznie.

Komputery z niższej półki zużywają ogólnie mniej energii, ale nie będą działać tak wysoko w niektórych zadaniach, takich jak granie. Dla kogoś, kto po prostu przegląda lub przewija media społecznościowe, zużycie energii będzie nawet niższe niż te średnie.

Czytać  Jak sprawdzić, czy Power Bank jest dozwolony w samolocie?

Jak aktualizacje PC zmieniają rzeczy

Każdy zasilacz może obsłużyć tylko określoną ilość użycia na raz. Dlatego też ważne jest, aby używać kalkulatora zużycia energii w komputerze, aby zmierzyć zużycie i określić, czy twój zasilacz jest w stanie obsłużyć aktualizacje. Jeśli przeprowadzasz duże aktualizacje, może być konieczne zaktualizowanie zasilacza, aby móc obsłużyć nowe obciążenie.

Jak zmierzyć pobór mocy komputera GPU?

Na przykład wysokiej klasy karty graficzne mogą zużywać ponad 250 watów. To nie uwzględnia żadnych innych komponentów komputera. Oznacza to, że ważne jest, aby zmierzyć, ile energii aktualnie zużywa Twój komputer i ile dodatkowych komponentów może obsłużyć.

Jak mierzyć zużycie energii za pomocą narzędzi online

Jednym z najprostszych sposobów dokładnego obliczenia zużycia energii przez komputer jest skorzystanie z internetowego kalkulatora zużycia energii. Outervision ma popularny i dokładny kalkulator który jest łatwy w użyciu zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Aby korzystać z kalkulatora, musisz znać szczegóły dotyczące komponentów swojego komputera.

Podstawowa wersja kalkulatora po prostu prosi o wprowadzenie ogólnych informacji o jego elementach. Możesz wybrać z rozwijanej listy procesorów, kart graficznych i pamięci RAM, aby wypełnić wymagane pola. Na koniec wprowadź informacje o swoim użyciu i kliknij przycisk Oblicz. Podstawowy kalkulator Outervision daje całkiem dobre oszacowanie zużycia energii przez komputer. To powiedziawszy, jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe i dokładne oszacowanie, będziesz chciał użyć kalkulatora „Ekspert”.

Zasilanie komputera PC

Kalkulator Expert firmy Outervision umożliwia wprowadzenie dodatkowych informacji o komputerze. Obejmuje to wszystko, od podstawowego kalkulatora po takie rzeczy, jak liczba napędów pamięci masowej, wentylatorów, kart PCI, a nawet urządzeń chłodzących cieczą. Ponadto, aby uzyskać najdokładniejszy odczyt, musisz znać takie rzeczy, jak szybkość zegara procesora i karty graficznej. Dodatkowo możesz nawet wziąć pod uwagę przetaktowanie procesora i karty graficznej. Podobnie jak w przypadku podstawowego kalkulatora, po wprowadzeniu odpowiednich informacji możesz podać, jak długo korzystasz z komputera w ciągu dnia i czy będzie on używany do gier lub innej ciężkiej pracy.

Jak mierzyć zużycie energii za pomocą oprogramowania?

Innym sposobem kontrolowania zużycia energii przez komputer jest użycie lekkiej aplikacji. Dostępnych jest kilka różnych; jednak jednym z najpopularniejszych jest Otwórz monitor sprzętowy. Open Hardware Monitor to bezpłatna aplikacja typu open source, która zapewnia użytkownikom odczyty zużycia energii w czasie rzeczywistym.

Otwórz monitor sprzętowy na PC

Oprócz informacji o zużyciu energii Open Hardware Monitor może dostarczyć znacznie więcej informacji o komputerze. Obejmuje to takie rzeczy, jak temperatura procesora, procesora graficznego i dysku twardego, a także prędkości wentylatorów oraz prędkości obciążenia i zegara. Informacje te mogą być prezentowane w oknie roboczym, widżecie pulpitu lub ukryte jako ikona w zasobniku systemowym. Ponadto Open Hardware Monitor jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu Windows, począwszy od XP i dowolnej dystrybucji Linux x86.

Czytać  Jak zrobić migające diody LED za pomocą Raspberry Pi?

Jak mierzyć zużycie energii za pomocą liczników

Jednym z najprostszych sposobów pomiaru całkowitego zużycia energii przez komputer jest zainwestowanie w zewnętrzny licznik energii. Korzystanie z tych mierników mocy nie może być prostsze. Wystarczy podłączyć urządzenie do gniazdka ściennego, a następnie podłączyć przewód zasilający komputera do wbudowanego gniazda miernika mocy. Następnym razem, gdy włączysz komputer, miernik mocy poda dokładny odczyt, ile energii zużywa Twój komputer.

Miernik mocy komputera

Jest to szczególnie przydatne do zrozumienia, ile energii jest zużywane podczas różnych zadań. Wadą tego jest jednak to, że zewnętrzny miernik mocy nie pomoże ci określić, który zasilacz jest odpowiedni dla twojej konstrukcji.

Mając to na uwadze, pomocne może być uzyskanie odczytów zużycia energii przez komputer w drodze. istnieć kilka takich mierników mocy na rynku, więc znalezienie takiego powinno być łatwe. R

Jedną z najczęściej recenzowanych jednostek jest Licznik zużycia energii elektrycznej Kill-A-Watt, który otrzymał 4,5 gwiazdki na podstawie ponad 6000 recenzji. Najlepsze jest to, że są one dość tanie, a większość waha się między 20 a 30 USD. Istnieją inne droższe jednostki, które oferują dodatkowe funkcje, takie jak możliwość śledzenia zużycia energii, ale mogą one być znacznie droższe. Dla przeciętnego użytkownika tańsze jednostki wykonują zadanie.

Oprócz sprawdzenia, ile energii zużywa Twój komputer, możesz również sprawdzić moc wyjściową z portu USB, aby sprawdzić, czy jest ona wystarczająca do zasilania urządzeń zewnętrznych. Na koniec dowiedz się, jak wybrać zasilacz do swojego komputera.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?