Jak zmienić marginesy w Dokumentach Google

Google Doc Margins Feature Image

Dokumenty Google stały się popularnym edytorem tekstu dla wielu osób i firm ze względu na oferowaną przez nie wszechstronność i możliwości udostępniania. Niestety, niektóre zadania, takie jak zmiana ustawień marginesu, mogą być początkowo trudne do zrozumienia. Na szczęście ten przewodnik może pomóc Ci poznać różne sposoby dostosowywania marginesów dokumentu w Dokumentach Google bez szukania odpowiedniego ustawienia przez wiele godzin.

Użyj linijki do dostosowania marginesów w Dokumentach Google

Najłatwiejszym sposobem dostosowania marginesów w Dokumentach Google jest przesunięcie nad linijką. Te przewodniki zasadniczo ustawiają obszar „zabroniony” dla każdej strony dokumentu, a przesunięcie tych linijek automatycznie dostosowuje dowolny tekst, który już wpisałeś.

Aby użyć linijki do dostosowania marginesów w Dokumentach Google, wykonaj następujące czynności:

 1. Włącz linijki, przechodząc do Widoku na górnym pasku menu, a następnie zaznaczając „Pokaż linijkę”.
Widok marginesów w Dokumentach Google

Gdy linijki są wyświetlane zarówno u góry, jak i po lewej stronie strony, możesz zdecydować, czy chcesz dostosować poziome marginesy (kontrolowane z góry strony), czy pionowe (kontrolowane z lewej strony strony). . Zobaczysz wskaźnik w postaci niebieskiej linii, gdy margines przesunie się do żądanej lokalizacji.

Marginesy Google Doc Brak zaznaczeń
 1. Aby dostosować lewy margines, przesuń kursor na górę prostokąta i trójkąta znajdującego się po lewej stronie górnej linijki.
 • Jeśli chcesz dostosować margines dla całej strony, przeciągnij razem prostokąt i trójkąt, naciskając i przeciągając tuż nad prostokątem. (Możesz także kliknąć szarą część linijki przed przeciągnięciem). Poczekaj, aż kursor zmieni się w poziomą strzałkę, zanim klikniesz i przeciągniesz.
 • Jeśli chcesz dostosować margines dla określonych akapitów, przeciągnij tylko prostokąt lub trójkąt, aby dostosować margines.
Pozostały margines dokumentu Google
 1. Aby dostosować prawy margines, przejdź do prawego trójkąta na górnej linijce. Kliknij i przeciągnij myszą, aby przesunąć trójkąt do miejsca, w którym chcesz umieścić margines.
Prawidłowe marginesy Google Doc
 1. Aby dostosować górny lub dolny margines, przejdź do górnej lub dolnej linijki po lewej stronie strony. Gdy kursor zmieni się w pionową strzałkę, możesz przytrzymać i przeciągnąć mysz, aby przesunąć margines w górę lub w dół.
Marginesy Google Doc od góry do dołu

Obszar poza marginesami jest podświetlony na linijce na szaro, a obszar wewnątrz jest biały. Kursor nie zmienia się po najechaniu na białą część linijki lub szarą część poza granicami linijki.

Czytać  Jak tworzyć historie na TikTok

Użyj ustawień strony, aby ustawić niestandardowe marginesy

Chociaż korekty linijki zapewniają dużą elastyczność w ustawianiu marginesów, nie zawsze są to najbardziej praktyczne trasy. Jeśli potrzebujesz określonych zmierzonych marginesów, użyj opcji Ustawienia strony, aby ustawić niestandardowe marginesy.

 1. Z górnego paska menu wybierz Plik.
 2. Przewiń w dół do „Ustawienia strony”.
Menu plików marginesów dokumentów Google
 1. Gdy otworzy się okno dialogowe „Ustawienia strony”, upewnij się, że u góry wybrano opcję Strony.
Strony konfiguracji strony Marginesy Google Doc
 1. Po prawej stronie okna dialogowego zobaczysz aktualne marginesy. Kliknij każde pole, a następnie wpisz miarę, jaką ma mieć każdy margines. Zwróć uwagę, że możesz wpisywać kropki dziesiętne dla kwot ułamkowych, np. wpisanie, powiedzmy, 1,5 dla półtora cala jest dopuszczalne.
Marginesy ustawień strony Google Doc Marginesy
 1. Wciśnij OK.
Ustawienia strony Marginesy Google Doc OK

Jak ustawić 1-calowe marginesy w Dokumentach Google

Jeśli masz konto Google ustawione w taki sposób, że domyślny język korzysta z systemu metrycznego, ustawienie 1-calowych marginesów w Dokumentach Google może być trudne. Możesz jednak po prostu wykonać następujące czynności:

 1. Przejdź do „Plik -> Ustawienia strony”.
 2. Poszukaj sekcji Marginesy po prawej stronie karty Strony. Zauważysz, że jest ustawiony na centymetry, a nie cale.
Marginesy Google Doc Centymetry
 1. Ponieważ 2,54 centymetra to 1 cal, wpisz 2,54 w każdym polu w sekcji marginesów. Następnie naciśnij OK, aby zakończyć ustawianie 1-calowych marginesów.
Google Doc Margines Centymetry Cale

Jak naprawić domyślne marginesy w Dokumentach Google

Jeśli regularnie korzystasz z Dokumentów Google, możesz ustawić marginesy niestandardowe jako domyślne. Podobnie, jeśli w jakiś sposób zepsujesz swoje marginesy, możesz chcieć zresetować je do ustawień domyślnych.

Oto jak naprawić domyślne marginesy w Dokumentach Google.

 1. Przejdź do „Plik -> Ustawienia strony”.
 2. Po otwarciu okna dialogowego Ustawienia strony wprowadź żądane domyślne ustawienia marginesów w każdym polu marginesów po prawej stronie. (Wiele osób używa 1-calowych marginesów na dokumentach.)
Marginesy Google Doc Marginesy ustawień strony 1
 1. Po ustawieniu marginesów naciśnij „Ustaw jako domyślne” w lewym dolnym rogu. Następnie naciśnij OK.
Domyślne ustawienia strony Marginesy Google Doc

Jak zmienić marginesy Google Doc na urządzeniach mobilnych?

Jedną z największych zalet Dokumentów Google w porównaniu z innymi edytorami tekstu, takimi jak Microsoft Word, jest łatwość edytowania dokumentów na urządzeniach z systemem Android lub iOS. Z tego powodu wiele osób korzysta z Dokumentów Google na swoich urządzeniach mobilnych.

Czytać  Tłumacz Google kontra Tłumacz Apple: co jest lepsze?

Zmiana marginesów Dokumentów Google w systemie iOS

 1. W dokumencie naciśnij ikonę Menu (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu).
 1. Stuknij w „Ustawienia strony”.
Konfiguracja strony Ios Marginesy Google Doc
 1. Wybierz marginesy.
Marginesy Google Doc Marginesy Ios 1

Tutaj będziesz mieć do wyboru następujące opcje marginesu.

 • Wąski (marginesy 0,5 cala)
 • Domyślne (marginesy 1-calowe)
 • Szeroki (2-calowe marginesy po bokach)
 • Niestandardowy (wprowadź numer niestandardowy)
Ustawienie marginesów Dokumentów Google
 1. Po wybraniu odpowiedniego rozmiaru marginesu dotknij Zastosuj w prawym górnym rogu, aby zapisać ustawienia.

Zmiana marginesów Dokumentów Google w systemie Android

Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Android, niestety nie możesz zmienić marginesów strony za pomocą telefonu komórkowego. Zamiast tego wszystko, co możesz zmienić w zakresie ustawień strony, to orientacja strony i rozmiar strony.

Często Zadawane Pytania

Jak zmienić wymiary marginesów z cali na centymetry i odwrotnie?

System pomiarowy używany przez Dokumenty Google jest kontrolowany przez ustawienie języka podstawowego na Twoim koncie Google. Aby zmienić to ustawienie, odwiedź strona Twojego konta Googlekliknij „Informacje osobiste” na pasku bocznym i w sekcji „Ogólne preferencje dla sieci” wybierz preferowany język w zależności od tego, czy chcesz używać systemu metrycznego, czy imperialnego.

Czy możesz zablokować marginesy w Dokumentach Google?

Niestety Dokumenty Google nie umożliwiają zablokowania marginesów w utworzonym dokumencie. Możesz jednak uniemożliwić innym osobom edytowanie ustawień marginesów, przyznając im dostęp „tylko do wyświetlania” lub zmuszając ich do Zrób kopię dokumentu.

Czy mogę edytować marginesy w udostępnionym dokumencie, który utworzył ktoś inny?

Jeśli masz uprawnienia do edycji w udostępnionym dokumencie Google, to tak, możesz zmienić marginesy, postępując zgodnie z dowolną z metod sugerowanych powyżej.

Źródło obrazu: Vlada Karpovich via Pexels

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej