Jak zmienić język w jednej aplikacji na iPhone’a

Jak zmienić język w jednej aplikacji na iPhone'a

Chociaż przez długi czas byliśmy w stanie dostosować język iPhone’a, nie było możliwości zrobienia tego na poziomie aplikacji. iOS 13 to zmienił. Często pomijana wśród głównych aktualizacji iOS w ciągu ostatnich 18 miesięcy, możliwość zmiany języka aplikacji może być bardzo długa. Dla każdego, kto regularnie używa dwóch języków, jest to jeden z najbardziej przydatnych, choć nieznanych sztuczek na iOS. Ten post pokaże Ci, jak zmienić język dowolnej aplikacji, zachowując osobny język dla reszty iPhone’a.

Zmień język aplikacji

Istnieje kilka powodów, dla których warto wprowadzić tę zmianę. Jest jednak kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed wykonaniem poniższych kroków. Po pierwsze, nie wszystkie aplikacje obsługują tę funkcję. Ważne jest, aby wiedzieć, że wszelkie wsparcie jest zwykle obowiązkiem twórców aplikacji. Jeśli jest to coś, czego nie obsługuje twoja ulubiona aplikacja, powinieneś poinformować programistę, że chciałbyś zobaczyć to w przyszłej aktualizacji.

Zmień język aplikacji Iphone Language

Po drugie, aplikacje takie jak Facebook, Gmail i Mapy Google będą miały własny zestaw języków, na które możesz się przełączyć w aplikacji, więc kroki tutaj są niepotrzebne. Większość aplikacji giełdowych umożliwia również wprowadzenie tej zmiany, ale znowu nie jest to obsługiwane globalnie, na przykład w przypadku Apple Maps i domyślnej aplikacji aparatu. W aplikacji używany jest globalny język urządzenia.

Startowy

1. Przejdź do ustawień iPhone’a i wybierz „Ogólne”. Przewiń w dół, aż znajdziesz opcję menu „Język i region” i dotknij jej.

Zmień język Region językowy aplikacji na iOS

2. Wybierz „Inne języki” i przewijaj listę dostępnych języków, aż znajdziesz swój wybór.

Zmień język Aplikacja Ios Inny język

3. Po wybraniu nowego języka pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz zmienić nowy język, czy zachować oryginalny język. Dotknij „Zachowaj (język oryginalny)”. Gwarantuje to, że ogólny język systemu nie zostanie zmieniony i pomoże zmienić tylko język w konkretnej aplikacji.

Zmień język aplikacji na iOS Zachowaj język

4. Po zaktualizowaniu języka wróć do menu Ustawienia i wybierz aplikację, w której chcesz ustawić język. W tym przypadku wybieramy aplikację „Calzy”, jedną z najlepszych aplikacji do kalkulatorów w App Store. Stuknij w aplikację „Calzy”, a następnie stuknij w „Preferowany język”, aby ustawić go na ustawiony język.

Zmień język aplikacji Ios Calzy

Po wyjściu z ustawień i powrocie do aplikacji powinieneś zobaczyć ją w wybranym języku. Jeśli z jakiegoś powodu język nie pojawia się początkowo, wymuś zamknięcie aplikacji lub uruchom ponownie iPhone’a i spróbuj ponownie.

Czytać  Jak korzystać z Asystenta Google, gdy telefon jest zablokowany?

Odwróć zmianę

Jeśli chodzi o cofnięcie tej zmiany, po prostu wykonaj kroki 1 i 2 powyżej i usuń nowy język. Przydatne jest również ponowne uruchomienie telefonu po cofnięciu kroków, aby upewnić się, że wszystko zostało poprawnie usunięte.

Końcowe przemyślenia

Chociaż ten przewodnik jest krótki, jest również niezwykle przydatny dla każdego, kto może regularnie używać więcej niż jednego języka na iPhonie. Fakt, że równie łatwo można go usunąć, jest kolejnym powodem, dla którego znajomość kroków jest ważna, nawet jeśli jest to tylko tymczasowe podczas podróży.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?