Jak zmienić domyślne skróty klawiaturowe w systemie Windows 10

Jak zmienić domyślne skróty klawiaturowe w systemie Windows 10

Tworzenie własnych skrótów klawiaturowych w systemie Windows 10 nie jest zbyt skomplikowane. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy plik wykonywalny dla tego, do czego chcesz utworzyć skrót, kliknij Właściwości, a następnie wprowadź polecenie w polu. (Dowiedz się więcej o tworzeniu niestandardowych skrótów tutaj).

Ale co, jeśli chcesz zmienić domyślne skróty klawiaturowe narzucone przez system Windows 10, jak je zdobyć? Wygrać + S otworzyć własne narzędzie wyszukiwania zamiast systemu Windows lub zmienić mapowanie skrótów, aby odzwierciedlić sposób ich działania na komputerach Mac lub Linux? Cóż, w tym momencie sprawy trochę się komplikują, ale nadal są całkowicie wykonalne.

Oto jak zmienić skróty klawiaturowe w systemie Windows 10.

Poznaj Auto Hotkey

Zacznijmy więc od złej wiadomości, która polega na tym, że nie ma natywnego sposobu zmiany domyślnych skrótów klawiaturowych w systemie Windows. Nie, po tylu latach Microsoft nadal nie chce oferować tej prostej elastyczności, prawdopodobnie z obawy, że będziesz chciał użyć ich skrótów, aby uzyskać dostęp do aplikacji innych niż Microsoft… co prawdopodobnie ma miejsce.

Zamiast tego będziesz musiał utworzyć skrypty dla każdego klawisza skrótu, który chcesz zastąpić. Nie martw się, ten proces jest dość łatwy dzięki świetnemu narzędziu o nazwie AutoHotkey. Jest to narzędzie skryptowe, którego można używać do różnych celów twórczych, ale dzisiaj przyjrzymy się konkretnie, jak można go użyć do zmiany domyślnych skrótów systemu Windows.

Pierwszy, pobierz AutoHotKey.

Gdy to zrobisz, na pulpicie systemu Windows kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce, a następnie wybierz „Nowy -> Auto Hotkey Script” i nazwij go czymś rozpoznawalnym, a następnie dodaj sufiks „ahk”. (Naszą nazwę nazywamy „Search.ahk”, ponieważ zastąpimy skrót wyszukiwania w systemie Windows skrótem do doskonałego narzędzia wyszukiwania, Wyszukaj wszystko).

Czytać  Jak używać ShadowExplorer do przywracania plików z Przywracania systemu

zmień-klawiaturę-skróty-okna-10-nowy-skrypt

Następnie zapoznamy Cię z podstawami automatycznej składni skrótów klawiszowych, które musisz znać, aby zmienić skróty Windows. Większość skrótów systemu Windows korzysta z kombinacji następujących przycisków, więc powinno to wystarczyć, aby rozpocząć.

Składnia AutoHotkey Reprezentacja
^ kontrola Kod Klucza
! Alt Kod Klucza
+ Zmiana Kod Klucza
# Wygrać Kod Klucza
Góra dół lewo prawo Klawisze strzałek/kierunków
biegać, Sprawia, że ​​klawisz skrótu otwiera plik, folder lub program na komputerze
Wysłać, Przekieruj skrót klawiszowy do wybranych klawiszy

Jeśli chcesz wpisać literę, po prostu wpisz tę literę, a przyciski takie jak wyjście Tak Z a inne można również zapisać bezpośrednio w skrypcie. Możesz znaleźć odpowiedni Lista głównych składni Auto Hotkey na tej stronie.

Powiedzmy, że chcemy przekierować domyślny skrót wyszukiwania systemu Windows Windows Wygrać + S wyszukiwać wszędzie. Piszemy następujące polecenie:

zmień-klawiatura-skróty-okna-10-search-ahk

:: to jest to, co oddziela skrót od akcji, którą chcesz, aby wykonał. Kawałek przed tym skrótem, który wprowadzimy (w tym przypadku Win + S), a kawałek po nim run to polecenie otwierające aplikację Znajdź wszystko.

Przy wszystkich zamianach skrótów klawiaturowych zalecamy dodanie drugiej linii do skryptu z tekstem #NoTrayIcon. Zapobiegnie to pojawianiu się automatycznej ikony na pasku skrótów, zapewniając, że cały proces pozostanie w tle.

zmień-klawiatura-skróty-windows-10-notrayicon

Gdy skrypt będzie gotowy, zamknij go i zapisz, a następnie kliknij dwukrotnie skrypt, aby go uruchomić i przetestować skrót klawiaturowy, aby sprawdzić, czy działa tak, jak powinien.

Jeśli tak, przenieś skrypt .ahk do folderu startowego systemu w Eksploratorze plików (C: ProgramData Microsoft Windows Menu Start Programy Start). Zrób to samo dla wszystkich zamienników skrótów klawiaturowych. W ten sposób wszystkie będą działać zaraz po uruchomieniu komputera.

zmień-klawiaturę-skróty-okna-10-folder-domowy

Wniosek

To trochę wysiłku, ale na pewno działa, a jako bonus, nauczyłeś się teraz absolutnych podstaw Auto Hotkey, niezwykle przydatnego narzędzia zdolnego do uruchamiania znacznie bardziej złożonych skryptów niż te, o których tutaj wspominamy.

Czytać  Jak skalibrować kontroler gier w systemie Windows 10

Czy ten artykuł jest przydatny?