Jak zdalnie wyłączyć Apple Pay

Jak zdalnie wyłączyć Apple Pay

Gdy zgubisz iPhone’a lub Apple Watch, oprócz frustracji związanej z utratą fizycznego urządzenia, istnieje również obawa, że ​​ktoś próbuje uzyskać dostęp do informacji Apple Pay i użyć ich. Twoje dane Apple Pay są specyficzne dla Twojego urządzenia, więc jeśli ktoś może uzyskać do nich dostęp, jest szansa, że ​​zrobi zakupy na własny koszt. Na szczęście Apple jest na to gotowe i ma sposób na zdalne wyłączenie informacji Apple Pay, abyś mógł czuć się bezpiecznie, a zlokalizowanie zgubionego urządzenia jest jego własnym problemem.

Wyłącz korzystanie z Find My

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem dezaktywacji zgubionego urządzenia Apple jest skorzystanie z platformy „Find My”. Jeśli masz dostęp do innego komputera (dowolnego komputera, ale nie Apple), iPhone’a lub iPada, możesz się zalogować i rozpocząć proces dezaktywacji.

1. Zacznij od przejścia do aplikacji „Znajdź mój” na dowolnym urządzeniu Apple lub przejdź bezpośrednio do iCloud.com/find na dowolnym komputerze i zaloguj się przy użyciu istniejącego Apple ID.

Zdalnie wyłącz Apple Pay Znajdź mój login

2. U góry strony iCloud.com znajdź nagłówek „Wszystkie urządzenia” i wybierz utracone urządzenie z listy. W aplikacji Znajdź mój iOS przejdź do „Urządzenie”, czyli druga opcja od lewej na dole, i znajdź urządzenie, które chcesz wyłączyć.

Zdalnie wyłącz Apple Pay Znajdź wszystkie moje urządzenia

3. Po wybraniu urządzenia w witrynie iCloud.com kliknij lub stuknij opcję „Tryb utracony”, co spowoduje wyświetlenie pytania o numer telefonu umożliwiający nawiązanie kontaktu, gdy telefon zostanie znaleziony. Po dodaniu tego numeru Apple Pay zostaje natychmiast zawieszony, o ile telefon pozostaje w trybie utraconym.

Zdalnie wyłącz tryb Apple Pay Find My Lost

4. W systemie iOS stuknij „Aktywuj” pod „Oznacz jako utracone”. Szybka wiadomość potwierdzi, że chcesz zablokować komputer lub wyłączyć urządzenie iOS. Kliknij „Kontynuuj”, a Apple Pay zostanie wyłączone. To świetny sposób na uniknięcie obciążenia z urządzeń i pozwala uniknąć anulowania jakichkolwiek kart kredytowych dostępnych w Apple Pay.

Zdalnie wyłącz Apple Pay Find My Verify

5. Po znalezieniu urządzenia możesz ponownie włączyć Apple Pay, gdy tylko „Tryb utracony” zostanie wyłączony.

Czytać  7 porad i wskazówek dotyczących telegramów, które powinieneś wypróbować

Usuń szczegóły ze strony Apple ID

Chociaż Find My jest niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem do zdalnego wyłączania Apple Pay, nie jest to jedyna dostępna opcja.

1. Zacznij od przejścia do appleid.apple.com i zaloguj się na swoje konto Apple, używając tych samych danych identyfikacyjnych, co login iCloud.

Zdalnie wyłącz Apple Pay Apple Id Pagezero

2. Przewiń w dół, aż zobaczysz dostępne urządzenia Apple. Każde urządzenie, które jest aktualnie skonfigurowane do obsługi Apple Pay, ma bezpośrednio pod nim logo „Pay”.

Zdalnie dezaktywuj Apple Pay Apple Id Pageone

3. Po kliknięciu urządzenia zobaczysz opcję pod opcjami płatności Apple Pay oznaczoną „Usuń kartę…”. Kliknij „Usuń”, aby potwierdzić zamiar usunięcia karty z urządzenia.

Zdalnie dezaktywuj Apple Pay Apple Id Pagetwo

4. Powtórz powyższe kroki dla wszystkich swoich urządzeń połączonych z Apple Pay, aby upewnić się, że nie będzie ono nigdzie dostępne do czasu odzyskania zgubionego lub skradzionego urządzenia. Po znalezieniu urządzenia konieczne będzie ponowne dodanie wszystkich usuniętych kart. Cały proces nie powinien zająć więcej niż minutę lub dwie w każdym kierunku.

Końcowe przemyślenia

Jeśli kiedykolwiek zdarzy się, że stracisz którykolwiek z produktów Apple, ważne jest, aby mieć pewność, że możesz łatwo usunąć Apple Pay. Będzie wystarczająco dużo stresu i bólu serca związanego ze znalezieniem urządzenia, utratą wspomnień i zdjęć itp., I nie powinieneś się martwić, że ktoś pójdzie do Best Buy z Twoją kartą kredytową.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?